68'
82'
90'
  • 90+5'
    Koniec meczu! Legia Warszawa przegrała 0:2 z Borussią Dortmund w pierwszej kolejce Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Warszawiacy dobrze się prezentowali zwłaszcza w pierwszej części spotkania, lecz nie wykorzystali kilku dogodnych okazji. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze materiały pomeczowe.
  • 90+3'
    Michalak minął zwodem Schwermana, ale złapał się za nogę i upadł na boisko. Najprawdopodobniej skurcze dopadły skrzydłowego Legii, który jest już pod opieką lekarzy
  • 90+1'
    Żółta kartka dla Wańka za faul taktyczny
  • 90'
    Dwie minuty doliczone przez arbitra do regulaminowego czasu gry
  • 89'
    Hołownia dobrze upilnował Amenyido, który nie zagroził poważniej warszawiakom
  • 87'
    Indywidualna szarża Burnicia. Kapitan Borussi przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i kropnął na granicy "szesnastki". Korner
  • 87'
    Faul Michalaka na Schumecherze
  • 85'
    Na strzał z dystansu zdecydował się Waniek, lecz legionista trafił tylko w jednego z defensorów BVB
  • 84'
    Michalak został powstrzymany przez Schwermana blisko pola karnego gości
  • 83'
    Aut dla Legii
  • 82'
    Żółtą kartkę, za niebezpieczny faul od tyłu, otrzymał Szczepański
  • 80'
    Tempo gry nieco opadło, a gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska
  • 79'
    Snajper Legii mógł się odkuć, ale jego uderzenie, po rzucie rożnym, zostało zablokowane i nie wpadło do siatki
  • 77'
    Ależ blisko! Nawotka dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Czarnowskiego. W ostatniej chwili piłkę końcami palców wybił Bansen!
  • 75'
    Ryczkowski wpadł w pole karne i wrzucił piłkę, w którą nieczysto uderzył Michalak
  • 74'
    Passlack opuszcza boisko, w jego miejsce pojawił się Amenyido
  • 71'
    Kopacz popędził środkiem i zagrał na skrzydło, lecz Passlack źle dośrodkował w pole karne
  • 71'
    Centra Hołowni przechwycona przez Bansena
  • 69'
    0:2... Nieszczęśliwa samobójcza bramka Małachowskiego
  • 67'
    Zmiana w ekipie BVB. Kopacz zastępuje Fritscha
  • 66'
    Borussia mogła przeprowadzić zabójczą kontrę. Niemcy sunęli na bramkę Majeckiego w liczebnej przewadze, lecz uderzenie Passlacka z prawej nogi było niecelne
  • 65'
    Michalak upadł na murawę w polu karnym po starciu z rywalem, lecz sędzia nie wskazał na "wapno"
  • 64'
    Burnić sfaulował Urbańskiego w środku pola
  • 63'
    Aut dla Legii na własnej połowie
  • 62'
    Szczepański wypatrzył Michalaka, lecz reprezentant Polski do lat 20 został uprzedzony przez golkipera BVB
  • 61'
    Czarnowski zmienia Kulenovicia
  • 60'
    Beste miał chwilę miejsca i czasu na skrzydle, więc pokusił się o strzał z dystansu. Majecki jednak nie musiał interweniować
  • 60'
    Frtisch był bliski szczęścia po rzucie rożnym, ale z niewygodnej pozycji uderzył na bramkę
  • 58'
    Michalak chciał przelobować Bansena, lecz ta sztuka mu się nie udała
  • 57'
    Anweiler, po otrzymaniu piłki z głębi pola, wpadł w "szesnastkę", ale Majecki sparował jego strzał
  • 55'
    Kulenović pomknął na bramkę Bansena, lecz został złapany na ofsajdzie
  • 54'
    Hołownia próbował długiego przerzutu na Ryczkowskiego, ale "Ryczi" nie doszedł do futbolówki. Przejęli ją obrońcy przyjezdnych
  • 52'
    Schumecher wypatrzył na lewej stronie Schwermana, ale zagrał do niego zbyt mocno. Aut dla "Wojskowych"
  • 51'
    Teraz "Nawot" dobrze powalczył w defensywie i dał się sfaulować
  • 49'
    Rajd Nawotki zastopowany przez rywali. Sędzia jednak nie odgwizdał przewinienia
  • 49'
    Waniek wchodzi, Szymański schodzi
  • 48'
    Borussia tuż po przerwie wysoko podeszła do legionistów i zamknęła ich w obrębie własnego pola karnego
  • 46'
    Dośrodkowanie Schwermana zablokowane przez Nawotkę. Centrę z kornera złapał z kolei Majecki
  • 45+19'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Borussia prowadzi z Legią 1:0 po golu Jonasa Anweilera. Warszawiacy jednak mieli swoje szanse, które mogli wykorzystać. Spojenie Szymanskiego, strzał Hołowni czy zmarnowana sytuacja Szczepańskiego - mogło być ciekawie. Liczymy, że w drugiej połowie "Wojskowi" wykażą się lepszą skutecznością i miło zaskoczą kibiców
  • 45+3'
    Passlack ruszył do kontry, ale wyprzedził go Nawotka. Niemiec sfaulował jeszcze legionistę, lecz nie otrzymał żółtego kartonika za to przewinienie
  • 45+1'
    Amos główkował po rzucie rożnym, ale nie trafił w światło bramki. Wznowi Majecki
  • 45'
    Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 43'
    Żółta kartka dla Bondarenki, który bezpardonowo sfaulował przeciwnika. Będzie stały fragment gry dla gości
  • 41'
    Anweiler nie poradził sobie z Małachowksim. Kapitan wytrzymał ciśnienie, przez co zażegnał niebezpieczeństwo
  • 41'
    Aut dla stołecznego klubu
  • 39'
    Szczepański! Ryczkowski kapitalnie wypuścił Miłosza, który miał mnóstwo wolnego miejsca i czasu, lecz w kluczowym momencie przekombinował, przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył tylko obok słupka. Szkoda
  • 38'
    Spokój Majeckiego - w nerwowej sytuacji dokładnie podał do Urbańskiego, za co otrzymał sporą porcję oklasków od publiczności
  • 37'
    Aut dla czarno-żółtych
  • 36'
    Ryczkowski podał na krótko do Szymańskiego, "Seba" błyskawicznie odegrał do Szczepańskiego. Filigranowy pomocnik nie wygrał jednak pojedynku fizycznego z obrońcą BVB
  • 34'
    Szymański! Dośrodkowanie z lewej strony dotarło do 17-latka, który oddał strzał z lewej nogi na skraju pola karnego i trafił w spojenie! Później główkował jeszcze Kulenović, ale nie zaskoczył stojącego między słupkami Bansena
  • 32'
    Roszada w zespole gospodarzy.Żyro opuścił plac gry z powodu urazu, a na murawie pojawił się Urbański
  • 30'
    Burnic zagrał do Larsena, ale Nawotka był na posterunku i oddalił zagrożenie
  • 30'
    Passlack nieprzepisowo zatrzymał Małachowskiego
  • 29'
    Tymczasem pomocy medycznej potrzebuje Żyro. Stoper Legii na razie opatrywany poza boiskiem
  • 28'
    Ryczkowski przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ale zamiast zagrać do wybiegającego na lewej flance Szczepańskiego, podał nie w tempo do Michalaka
  • 27'
    Szczepański świetnie wypatrzył Michalaka, ale "Kondzio" nie przedarł się przez interweniującego Schwermana
  • 25'
    Passlack na pozycji spalonej
  • 25'
    Burnic zastopował rozpędzonego Hołownię
  • 24'
    Laukart kapitalnie posłał piłkę na skrzydło do Larsena. Pomocnik zacentrował w "szesnastkę", lecz na posterunku był Żyro, który wybił futbolówkę
  • 23'
    Ładna akcja Legii! Michalak wypuścił na prawej flance Nawotkę, który zwiódł defensora i zagrał wzdłuż pola karnego. Z piłką minął się jednak Kulenović. Futbolówka szczęśliwie spadła jeszcze pod nogi Hołowni. Lewy defensor huknął z pierwszej lecz, Bansen stanął na wysokości zadania
  • 20'
    Anweiler złapany na spalonym
  • 18'
    Szymański przerwał akcję gości, przerzucił piłkę do Michalaka, który nie wygrał starcia ze Scuderim. Jak się okazało później, gracz BVB zasygnalizował uraz. Kontuzja okazała się jednak dosyć poważna, bowiem Włoch został przetransportowany automatycznie do karetki pogotowia
  • 18'
    Pierwsza niewymuszona zmiana. Kontuzjowanego Scuderiego zastąpił Schwerman
  • 14'
    Tym razem Laukart brutalnie powstrzymał Szymańskiego, lecz sędzia nie napomniał rywala kartonikiem
  • 13'
    Na uderzenie z dystansu zdecydował się Burnic, lecz kapitan BVB mocno się pomylił
  • 12'
    Bondarenko przeciął długie podanie lecące w kierunku Anweilera
  • 11'
    Laukart sfaulował Szczepańskiego na połowie Legii
  • 10'
    Borussia otwiera wynik meczu. Laukart fenomenalnie wypatrzył Anweilera, który z zimną krwią umieścił futbolówkę w siatce
  • 8'
    Niezła, kombinacyjna akcja rywali, którzy na moment zamknęli "Wojskowych" na własnej połowie. Ostatecznie Majecki uchronił kolegów przed stratą gola
  • 7'
    Indywidualnie szarpnął Szymański, lecz został powstrzymany przez dwóch przeciwników
  • 6'
    Groźne uderzenie Niemca zza "szesnastki" nie zagroziło Majeckiemu
  • 5'
    Żyro wygrał pojedynek główkowy z Passlackiem i wyekspediował piłkę na aut. Po chwili goście otrzymali rzut rożny
  • 4'
    Ależ blisko! Legioniści przejęli piłkę, w pole karne wpadł Szymański. Pomocnik chciał wystawić do pustej bramki Kulenoviciowi, lecz w ostatniej chwili Niemców uratował wślizg jednego ze stoperów
  • 2'
    Złe podanie Bondarenki do Ryczkowskiego, który nie dopadł do futbolówki
  • 1'
    Michalak otrzymał piłkę z głębi pola, minął rywala, ale jego dośrodkowanie zostało wyłapane przez Bansena
  • 0
  • 0
    Aut dla BVB
  • 0
    Obie ekipy już na murawie
  • 0
    15:20 - Napastnik: Sandro Kulenović. Chorwat, w porównaniu do Szczepańskiego, imponuje swoją fizycznością. Jest szybki i potrafi zrobić różnicę blisko pola karnego rywali. W UYL będzie graczem, który może dać sporo od siebie.
  • 0
    15:10 - Ofenswyny pomocnik: Miłosz Szczepański. Mimo niezbyt dobrych warunków fizycznych, nadrabia to techniką i zaangażowaniem. W półfinałowym starciu z Lechem w Warszawie zaliczył wejście smoka zdobywając dwie bramki - w tym jedną po strzale głową.
  • 0
    15:00 - Skrzydłowy: Adam Ryczkowski. Pomocnik, który w ubiegłych rozgrywkach borykał się z kontuzją, lecz na wiosnę wrócił do zdrowia. Jest ważnym ogniwem drugiej drużyny w trzeciej lidze. W obecnym sezonie dwukrotnie trafiał do siatki.
  • 0
    14:50 - Środek pola: Sebastian Szymański, który zdołał już zadebiutować w Ekstraklasie. 17-latek, pojechał z seniorami na obóz do Austrii,aby zaprezentować swoje umiejętności. W ciągu kilkunastu minut w potyczce z Arką, przeprowadził dwie, trzy akcje. Jeśli dalej będzie się tak rozwijał, zrobi karierę.
  • 0
    14:40 - Środek pola: Adrian Małachowski. W meczu z Borussią wyprowadzi drużynę z opaską kapitańską na ramieniu. Jest waleczny, potrafi wspomóc kolegów zarówno z przodu, jak i z tyłu. Ma papiery na wielkie granie.
  • 0
    14:35 - Skrzydłowy: Konrad Michalak. To on postawił pieczątkę w Szczecinie, zdobywając bramkę na 5:2. Gol z gatunku stadiony świata. Owocny poprzedni sezon i początek obecnego spowodował, że dostał powołanie do reprezentacji. W spotkaniu ze Szwajcarią wpisał się na listę strzelców, wywalczył karnego i zaliczył asystę w starciu z Niemcami.
  • 0
    14:25 - Lewa obrona: Mateusz Hołownia, podobnie jak Żyro, wyróżniał się na tle reszty w ubiegłym sezonie, zwłaszcza w decydujących meczach Centralnej Ligi Juniorów. Defensor, który jest dynamiczny, przebojowy i często włącza się w akcje ofensywne.
  • 0
    14:15 - Środkowa obrona: Mateusz Żyro był pewnym punktem ekipy, która zdobywała mistrzostwo Polski w rezerwach. Nagrodą był awans do rezerw. Silna psychika, dobre wyprowadzenie piłki, niezła gra w powietrzu. To go cechuje. Materiał na dobrego stopera
  • 0
    14:05 - Środkowa obrona: Mateusz Bondarenko będzie jednym ze stoperów. To juniorski reprezentant Polski. W Centralnej Lidze Juniorów pewny punkt zespołu. To zresztą jedyny gracz z juniorów, który załapał się do pierwszego składu ekipy na mecz CLJ. Piłkarz wysoki, dobrze radzący sobie w powietrzu. Czasem szwankuje umiejętność przewidywania, ale potrafi nadrabiać to umiejętnością blokowania rywali. Wyprowadzenie piłki z własnej połowy będzie zapewne zostawiał drugiemu stoperowi.
  • 0
    13:57 - Prawa obrona. Miał tu grać Jakub Szrek, ale przez względy regulaminowe nie mógł zostać zgłoszony do rozgrywek. Gdy stało się to jasne, rozpoczęto szukanie alternatywy. Ostatecznie postawiono na nominalnego skrzydłowego - Tomasza Nawotkę. "Nawot" doświadczenia z gry w defensywie nie ma praktycznie żadnego, ale w ostatnim meczu rezerw był już próbowany w obronie. Rywal nie był wybitny, ale legionista dawał radę. Zdecydowanie pomaga mu szybkość i zwrotność. Można się domyślać, że będzie próbował się podłączać do ofensywy. Jak poradzi sobie z tyłu z graczami mistrzów Niemiec? To pytanie, na które odpowiedź poznamy po godzinie 16:00. Wcześniej przewidzieć się tego nie da
  • 0
    13:50 - Bramkarz. Między słupkami stanie Radosław Majecki. Zawodnik bardzo utalentowany. W klubie już teraz liczy się, że w przyszłości Legia zarobi na nim miliony. Interesował się nim między innymi Juventus Turyn. To trzeci golkiper pierwszego zespołu. Zagra w Youth League, bo w ostatniej chwili wyleczył się Radosław Cierzniak i to były wiślak będzie zastępcą Malarza. Sam Majecki to zawodnik dobrze grający na przedpolu, ale również świetnie radzący sobie na linii. Jego poczynania warto śledzić, bo wiele będzie od niego zależało. Przed startem rozgrywek można zaryzykować twierdzenie, że będzie czołową postacią ekipy Krzysztofa Dębka
  • 0
    13:45 - Nie każdy śledzi juniorów na co dzień. Przedstawmy skład osobom, które nie są w stanie obserwować warszawskiej młodzieży co tydzień.
  • 0
    13:30 - Witamy! O godzinie 16:00 piłkarze Legii zmierzą się w pierwszym meczu fazy grupowej młodzieżowej Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund. Spotkanie odbędzie się w Ząbkach, a bilety kosztują dziesięć złotych. Zapraszamy, a jeśli nie możecie być obecni, śledźcie naszą relację!
  • 0
    13:40 - Oto skład Legii na mecz z BVB: Majecki - Nawotka, Bondarenko, Żyro, Hołownia - Michalak, Małachowski, Szymański, Ryczkowski - Szczepański - Kulenović.
Legia WarszawaBorussia Dortmund
10'

10' Jonas Anweiler

43' Mateusz Bondarenko

43'

68' Adrian Małachowski

68'

82' Miłosz Szczepański

82'

90' Aleksander Waniek