Chris Philipps gotowy do gry

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net, Twitter

13-03-2018 / 21:22

(akt. 02-12-2018 / 11:33)

Chris Philipps opuścił ostatnie dwa spotkania Legii Warszawa z powodu kontuzji. W skutek problemów z łydką, reprezentant Luksemburga nie zagrał z Lechem Poznań i Lechią Gdańsk. Przed startem kolejnego mikrocyklu treningowego, 24-letni pomocnik przeszedł badania, które wykazały, że może wrócić do treningów z pełnym obciążeniem.

Pod koniec poprzedniego tygodnia, były piłkarz FC Metz pracował indywidualnie i biegał wokół boiska. Mistrzowie Polski po meczu z Lechią, wrócą do zajęć w środę. Wtedy 24-latek powinien już trenować razem z kolegami. 

 

Po powrocie Philippsa, Romeo Jozak będzie miał większe pole manewru w kontekście zbliżającego się meczu Legii z Wisłą Kraków (18.03). Pod znakiem zapytania stoi sytuacja Domagoja Antolicia. Chorwacki szkoleniowiec zapowiadał w piątek, że mistrzowie Polski odwołają się od decyzji Komisji Ligi, która zawiesiła gracza na trzy spotkania. To efekt czerwonej kartki w konfrontacji z Jagiellonią. Do tej pory były kapitan Dinama Zagrzeb zdążył odcierpieć dwa mecze kary.

 

Komentarze (19)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
 • 0 / 0
Krzychu - do boju:)
Ciekawostka - paru moich znajomych ochrzciło go "Dżejwis"" i tak juz funkcjonuje w obiegu (od JVC)
~jojoj
 • 0 / 0
super. a czy w tym sezonie jest podzial pkt po 1 fazie?
nie
Starszy kapral
 • 0 / 0
Nie odwieszą kary Antoliciowi bo cała Polska kibicowska płacze, że się niby pomaga Legii i tym sposobem płaczki z bólem doopska wywierają wpływ na komisję ligi i teraz komisja pod tą presją się ugnie i nie skróci mu tej kary 3 spotkań zawieszenia.
Niestety, ale tak to właśnie wygląda...
jakoś mi on umykał w meczach, powiedzcie, on naprawdę dobry jest czy tylko jedziemy na fali "same dobre transfery Jozaka"? pytam poważnie, bez szydery.
Lepszy Pihilips na DP czy Cafu, bo jak mniemam do Remy to nie ma co porównywać?
~Jaguar
 • 0 / 0
Philipps to typowy defensywny pomocnik,który może grać na stoperze.Dobry odbiór piłki,dobrze się ustawia,przewiduje,niezłe wyprowadzenie piłki.Napewno 10razy lepszy niż kopczyński
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Po 3 meczach ciężko oceniać jednoznacznie Philipsa a tym bardziej po jednym meczu Cafu któremu pod koniec ładnie przeorali wątrobę- biodro.
Ale obaj nieźle odbierają piłkę , grają do przodu, Cafu wydaj się być silniejszym fizycznie, potrafi utrzymać się przy piłce. Philips to taki trochę żołnierz rzucany tam gdzie go potrzeba.
Trudno puki co oceniać Philipsa w układance Jozaka pod nieobecność Antolicia.
Za mało jeszcze minut ich oglądaliśmy.
Philipps z Zagłębiem a Philipps z Jagą to dwaj różni Phillipsowie. Z Zagłębiem dużo biegał, dużo walczył w środku, odbierał piłki i celnie podawał. Jeden z graczy meczu. a z Jagą? No cóż. Tylko biegał... Zero odbiorów, złe decyzje, złe ustawianie się, a przede wszystkim bardzo słaba asekuracja obrońców. Czyli na drugim biegunie. Ja nie mam jeszcze o nim zdania. Chciałbym zobaczyć go na środku obrony. Nie mówię, że to byłaby jego pozycja, ale chciałbym żeby trener go tam spróbował.
Ale nie sugeruj się za bardzo, to tylko takie moje spostrzeżenia :-)
dzięki panowie.
~-. -
 • 0 / 0
Panasonic gotowy, dobre wiadomości.
~Yorick
 • 2 / 0
Może się okazać, że nagle wszyscy będą gotowi na Wisłę i wtedy bieda kogo posadzić :).
~Klon
 • 2 / 0
Oby takich problemów jak najwięcej.
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
I to jest bardzo dobra wiadomosc.
~eror
 • 0 / 0
Docelowo w pomocy w podstawowym składzie widzę trójkę: Remy, Antolic Cafu...Phillips, Mąka ława do zmiany
A ja myślę, że przy takim bogactwie, warto rozważyć grę na 3 obrońców, wtedy Remy będzie mógł wychodzić wyżej tak jak lubi, bez większych konsekwencji. 3-5-2 ze środkiem Cafu, Antolić, Mąka/Philipps jak dla mnie wygląda bombowo. Veso z Hlouskiem/Kuchym na wahadle i Niezgoda/Hama z Eduardo/Rado w ataku. Mamy naprawdę bogatą kadrę, Jozak będzie miał w czym rzeźbić.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
No, no, co ty nie powiesz...
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 0
Remy, Antolic Cafu - taki środek wygląda bardzo bardzo dobrze tylko że Remy jest jedynym pewnym obrońcą którego mamy dlatego myślę że w środku zagra Phlippps albo Mączyński a Remy zostanie z tyłu.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Bogactwo składu ale 3 meczę do końca rundy i trzeba wyklarować skład na rundę mistrzowską. Patrząc na ostatnie kolejki to z nie wypada gubić punktów choć z Wisłą nigdy łatwo nie jest, bo to jak y nie patrzeć wojna z tradycjami.
Jagielonia teoretycznie ma 3 łatwe mecze. Lech zagra z Lechią, Wisłą i Górnikiem więc pewnie coś zgubią przed podziałem punktów. Ale na potknięcie Jagieloni nie ma co liczysz tak że trzeba wygrać 3 najbliższe meczę , bez łapania głupich zawieszeń.