CLJ: Juniorzy starsi wznowili treningi

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

08-01-2018 / 09:50

(akt. 02-12-2018 / 11:40)

Juniorzy starsi Legii Warszawa rozpoczęli okres przygotowawczy przed rundą wiosenną. Stołeczna młodzież przez ponad godzinę trenowała na boisku pod balonem przy ulicy Łazienkowskiej. Na murawie zabrakło trzech graczy, którzy niebawem udadzą się na wypożyczenia. Mowa o Jakubie Jóźwiaku, Dawidzie Wachu oraz Kamilu Kumochu. Ponadto na uraz narzeka jeszcze Łukasz Zjawiński.

„Wojskowi” po wejściu na murawę rozgrzewali się, wykonywali sprinty na krótkich odcinkach i rozciągali się. Następnie doskonalili podania oraz grali w „dziadka”. Kolejnym etapem okazała się intensywna i długa gierka na skróconym fragmencie boiska. Warto uwzględnić fakt, iż indywidualnie pod opieką Macieja Kuszyńskiego trenował Michał Gładysz. Oprócz niego z Mateuszem Kamudą solowo ćwiczył Mikołaj Neuman

 

- Inauguracja treningów jest spokojna, na razie trudno o głębsze refleksje. Jutro zaczynamy testy, które przedstawią nam obraz zawodników po przerwie. Następnie czeka nas podział graczy. Część trafi do rezerw Legii, a część uda się do nas z młodszego rocznika – mówi trener Piotr Kobierecki. - Spotkaliśmy się w poniedziałek w grupie, w której trenowaliśmy jesienią. Nie było trzech graczy, którzy udadzą się na wypożyczenie oraz narzekającego jeszcze na kontuzję z Amsterdamu – Łukasza Zjawińskiego. „Zjawa” jednak niebawem dołączy do zespołu - dodał szkoleniowiec. 

 

Jóźwiak, Wach i Kumoch, to trójka, która wiosną będzie wypożyczona do innych klubów. Pierwszy z wymienionych w poniedziałek rozpocznie treningi z Pogonią Siedlce. Wach ma występować w Warcie Poznań, a Kumoch w motorze Lublin. 

 

- Przed nami osiem sparingów. Zespół będzie wyglądał nieco inaczej aniżeli jesienią, ale będziemy chcieli jak najszybciej wkomponować piłkarzy z młodszego rocznika. Muszą odnaleźć się w sposobie i organizacji gry. Pracujemy według dotychczasowego modelu. Będziemy chcieli w większy stopniu zwiększyć indywidualizację – zakończył szkoleniowiec stołecznego klubu. 

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.