CLJ: Przełamać Stal

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

12-05-2018 / 00:30

(akt. 02-12-2018 / 11:27)

W sobotę o godzinie 18:00 juniorzy starsi Legii Warszawa zmierzą się ze Stalą Rzeszów w ramach 27. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. „Wojskowi” plasują się obecnie na pierwszym miejscu w tabeli i zwycięstwo w tym spotkaniu zapewni im awans do półfinałów mistrzostw Polski.

W poprzednim tygodniu ekipa z Łazienkowskiej, po świetnym meczu, pokonała w delegacji 4:3 SMS Łódź. Hat-tricka skompletował Łukasz Zjawiński, ponadto do siatki trafił Mikołaj Neuman. Obie ekipy zaprezentowały się bardzo solidnie i do samego końca walczyły o wygraną. Mistrzowie Polski potrafili odwrócić losy potyczki i wrócić do stolicy z podniesionymi głowami.

 

W rundzie jesiennej warszawiacy wygrali z rzeszowianami 3:0 na wyjeździe po dwóch golach Kacpra Wełniaka oraz trafieniu Filipa Czacha. Od tego momentu legioniści zanotowali dziesięć zwycięstw oraz cztery remisy. Co ciekawe, stołeczny klub, na 39 możliwych do zdobycia punktów na wyjazdach, zgarnął 31 „oczek”. Zespół Macieja Seroki zajmuje aktualnie piętnaste miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów (4 zwycięstwa, 5 remisów, 17 porażek) po 26. meczach. 

 

Skład mistrzów Polski znany będzie ostatecznie po zakończeniu spotkania rezerw z Ursusem (13:30). Ekipę z CLJ na pewno wspomoże Amos Shapiro-Thompson. Dojdą również zawodnicy, którzy w konfrontacji z innym stołecznym zespołem nie zagrają lub pojawią się na boisku w małym wymiarze czasowym. 

 

Początek spotkania ze Stalą o godzinie 18:00 na boisku bocznym stadionu przy ul. Łazienkowskiej. 

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094