News: CLJ: Zwycięskie derby

CLJ: Remis "na dzień dobry" w Krakowie

13.08.2017 15:38

(akt. 04.01.2019 13:12)

Legia Warszawa rozpoczęła występy w nowym sezonie Centralnej Ligi Juniorów. "Wojskowi" zremisowali na wyjeździe 2:2 z Cracovią. Pierwszy gol dla mistrzów Polski padł po rzucie karnym pewnie wykorzystanym przez Michała Górala. Potem dwa razy Mateusza Kochalskiego pokonali rywala, a "Wojskowi" wyrównali po samobójczym trafieniu defensora rywali.

Legia, po przełożeniu spotkania z Motorem Lublin, zainaugurowała w niedzielę nowy sezon Centralnej Ligi Juniorów. Warszawiacy zmierzyli się z mocną Cracovią, która zlikwidowała zespół rezerw i wszystkie siły przerzuciła właśnie na ten poziom. W składzie gospodarzy pojawiło się dwóch zawodników z rocznika '99, którzy mają za sobą debiut w pierwszym zespole. Mowa o Radosławie Kanachu Sylwestrze Lusiuszu. To sprawiało, że ekipa z Krakowa próbowała kontrolować środek pola.

Legioniści objęli prowadzenie w 35. minucie. W polu karnym faulowany był Mateusz Olejarka, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł trenujący z rezerwami Michał Góral i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza. Napastnik nie był jedynym graczem oddelegowanym z drugiego zespołu. Razem z nim, w tej grupie znaleźli się Bartosz Olszewski oraz Kamil Orlik grający z Cracovią na pozycji z jesieni poprzedniego sezonu - w środku pola.

Cracovia zdołała wyrównać przed przerwą, a w drugiej połowie, gospodarze wyszli na prowadzenie. W przekroju całego spotkania, warszawiacy mieli kilka klarownych sytuacji, lecz brakowało skutecznośći. Tak było w przypadku kapitalnych okazji Kacpra Wełniaka Łukasza Zjawińskiego z rocznika '01. Ostatecznie "Wojskowi" wyrównali. Pressing mistrzów Polski zaowocował błędem defensora rywali, który ostatecznie posłał futbolówkę do własnej siatki. Legioniści mogli wywieźć trzy punkty z małopolski, ale w doliczony czasie gry, Olejarce do uderzenia dośrodkowanej piłki zabrakło centymetrów.

- To był mecz pełen dynamiki, czasami wręcz brakowało uspokojenia gry. Spotkanie kosztowało zawodników trochę sił. Widoczny był przeskok graczy z rozgrywek U-17 do CLJ, ale to normalne. Potrzeba jeszcze chwili. Remis mogę uznać za sprawiedliwy. Mieliśmy kilka sytuacji, ale graliśmy z mocnym rywalem. Teraz czeka nas sparing z Ajaksem Amsterdam, gdzie będziemy chcieli zaprezentować się z dobrej strony i zdobyć sporo doświadczenia - podsumował trener legionistów, Piotr Kobierecki.

Przez sobotni sparing w Amsterdamie, przełożone zostało spotkanie 3. kolejki CLJ z Jagiellonią. Warszawiacy wyjadą do Holandii w czwartek. Dzień później będą trenowali na obiektach Ajaksu, a w sobotę mistrzowie obu krajów zmierzą się w sparingu.

CLJ: Cracovia - Legia Warszawa 2:2 (1:1)
Gole dla Legii: Góral (35. min.), samobójczy (85. min.)

Legia: Kochalski - Król, Gładysz, Grudziński, Olszewski - Szwed (55’ Neuman), Mydlarz (75’ Karbownik), Orlik, Olejarka  - Zjawiński (61’ Wełniak) - Góral (70’ Rymek)