CLJ: Wyprzedzić lubinian

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

06-10-2018 / 10:23

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

Piłkarze Legii Warszawa, w sobotę o godzinie 14:00, zmierzą się z Zagłębiem Lubin w ramach dziesiątej kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Stołeczny klub zajmuje czwarte miejsce, lubinianie są sklasyfikowani o jedną pozycję wyżej – obie drużyny mają jednak po dziewiętnaście punktów. Warszawiaków wzmocni trzech graczy z trzecioligowych rezerw – Łukasz Zjawiński, Cezary Miszta i Mateusz Grudziński. Spotkanie będzie transmitowane przez kanał „Łączy nas piłka” w serwisie Youtube.

W poprzednim tygodniu legioniści boleśnie przegrali 0:3 ze Śląskiem we Wrocławiu. Gospodarze prezentowali się lepiej od przyjezdnych, kreowali więcej dogodnych okazji strzeleckich. Jakub Ojrzyński, między słupkami, robił co mógł, ale był praktycznie bezradny przy dwóch golach Cypriana Poniedziałka i jednym – Jakuba Jarzębowskiego. Zagłębie z kolei zwyciężyło ostatnio w delegacji z Cracovią po trafieniach Błażeja Czubana oraz Bartosza Białka.

 

„Miedziowi” plasują się na trzecim miejsc z dorobkiem dziewiętnastu punktów (sześć zwycięstw, jeden remis, dwie porażki). Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Marcina Cilińskiego – i zarówno w całej lidze - jest wspomniany wcześniej Czuban – autor ośmiu trafień.

 

W kadrze Legii nadal brakuje kilku piłkarzy. Drużynie dalej nie pomogą Patryk Konik (zerwane więzadła w stawie skokowym), Mieszko Lorenc (uszkodzenie więzadła w kostce i skręcenie górne stawu skokowego) oraz Dawid Wach (przepuklina pępkowa). Do składu wrócił natomiast Jan Goliński, kapitan drużyny. Dodatkowo stołeczny klub wspomoże Łukasz Zjawiński, który zejdzie z „dwójki”. Co więcej, wsparcie z rezerw dadzą również Cezary Miszta oraz Mateusz Grudziński. Spotkanie z Zagłębiem odbędzie się 6 października o godzinie 14:00 w Rembertowie. Mecz będzie transmitowany przez „Łączy nas piłka” na Youtube.

 

Bramkarze: Cezary Miszta, Kacper Czajkowski

Obrońcy: Michał Gładysz, Filip Czach, Nikodem Niski, Jan Goliński, Mateusz Grudziński

Pomocnicy:  Dawid Olejarka, Bartłomiej Ciepiela, Mateusz Lisowski, Przemysław Czado, Wiktor Preuss, Mateusz Leszczuk, Mateusz Szwed, Łukasz Łakomy, Radosław Cielemęcki

Napastnik:  Mateusz Misiak, Łukasz Zjawiński

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.