Redaktor Marcin Szymczyk

Źródło: Legia Warszawa, legia.com

04.08.2020 12:15

(akt. 04.08.2020 15:01)

We wtorek o 11. legioniści rozegrali wewnętrzny mecz sparingowy, trwający 45 minut. Lepsza okazała się drużyna Zielonych, która pokonała Białych 2:1. Gole strzelali Hołownia i Pekhart dla zwycięskiej drużyny oraz Luquinhas dla zespołu, który doznał porażki.

W jednej z pierwszych akcji kopnięty został Domagoj Antolić i z bólem opuścił boisko. W środę przejdzie badania, ale uraz wygląda na stłuczenie. W sparingu nie wzięli udziału Jose Kante i Andre Martins, którzy trenują indywidualnie. Kante wróci do zajeć z zespołem za około dwa tygodnie, zaś Martins w przyszłym tygodniu.

Pierwszego gola w spotkaniu zdobył po po strzale z dystansu na bliższy siebie słupek Luquinhas. Po 25 minutach odpowiedzieli Zieloni - kapitalnym strzałem z lewej strony pola karnego popisał się Mateusz Hołownia. Piłka wpadła do bramki tuż przy prawym słupku. W doliczonym czasie gry "Hołek" dośrodkwoał piłkę z prawej strony wprost na głowę Tomasa Pekharta, który nie dał szans na skuteczną interwencję Arturowi Borucowi.

Zieloni - Biali 2:1

Hołownia po podaniu Stolarskiego (36. min.) , Pekhart po zagraniu Hołowni (45. min.) – Luquinhas po asyście Karbownika (9. min.)

Zieloni: Cierzniak – Stolarski, Lewczuk, Wieteska, Rocha – Antolić (Astiz, Łakomy), Slisz – Cholewiak, Gvilia, Hołownia – Pekhart

Biali: Boruc – Karbownik, Jędrzejczyk, Remy, Mladenović – Cielemęcki, Mosór – Wszołek, Rosołek, Luquinhas – Włodarczyk