Hokej: Podsumowanie pierwszego weekendu rozgrywek pierwszej ligi

  Piotr Kamieniecki

  Źródło: Legia.Net

  30-09-2012 / 21:20

  (akt. 10-12-2018 / 17:48)

  Pierwszy weekend rozgrywek pierwszej ligi już za nami. Legia w sobotę przegrała, a dzień później w dobrym stylu zrewanżowała się Orlikowi Opole. Dwie wysokie porażki zaliczył SMS Sosnowiec, który okazał się gorszy od Podhala Nowy Targ. Z kolei pierwszy mecz po powrocie do rozgrywek wygrał Naprzód Janów, który dziś po karnych uległ Polonii Bytom.

  Legia w sobotę przegrała na inaugurację sezonu z Orlikiem Opole 2:5. O tym meczu szerzej pisaliśmy tutaj. Dzień później, podopieczni Lubomira Witoszka zrewanżowali się rywalom w stosunku 4:3. To spotkanie opisaliśmy z kolei tutaj. Przypominamy też, że wszystkiego o stołecznym hokeju dowiecie się w tym miejscu.


  Dwie wysokie porażki zanotowali hokeiści SMS-u Sosnowiec. Gracze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i tak nie mogą awansować do fazy Play-Off, gdyż takie są ustalenia z PZHL. Sobotni mecz zakończył się wygraną Podhala Nowy Targ 5:2. Szarotki będą głównym faworytem do awansu i od początku ostro pracują, aby w każdym spotkaniu to potwierdzać. W pierwszej potyczce, bramki dla Górali zdobywali Biela (dwie), Bomba (dwie) oraz Łabuz. Dla gospodarzy trafili Sołtys i Książyk.


  Niedzielna potyczka zakończyła się totalną klęską młodych zawodników SMS-u. Podhale zdecydowanie zdominowało rywala i zdobyło aż osiem bramek. Strzelanie, dopiero w 14. minucie, rozpoczął Michalski. Kolejne trafienia dorzucali Naupaer, Bryniczka, Zarotyński (dwie), Tomasik, D. Kapica i K. Kapica.


  Punktami w weekend podzieliły się Polonia Bytom i reaktywowany Naprzód Janów. W sobotnie wieczór lepsi okazali się goście, którzy pokonali niebiesko-czerwonych 4:1. Gospodarze przystąpili do spotkania mając w składzie jedynie 11 graczy z pola. Z kolei na ławce ekipy z Katowic, zasiadł Łukasz Blot. Bramki dla przyjezdnych strzelali Mejka, Podsiedlik, Przygodzki i Cinalski. Honorowe trafienie dla bytomian zaliczył Puzio.


  W niedzielę spotkanie było bardziej wyrównane. Obie drużyny walczyły ze sobą na noże, a potyczka skończyła się rzutami karnymi. Gole dla gospodarzy strzelali Puzio i Banaszczak (dwie). Dla Naprzodu trafiali z kolei Podsiedlik (dwie) oraz Gryc. Bramkę zapewniającą Polonii wygraną, zdobył w serii rzutów karnych Marcin Mazur.


  Liderem rozgrywek jest obecnie Podhale Nowy Targ z sześcioma punktami. Drugą pozycję zajmuje Naprzód Janów, który wygrał, a także zaliczył rzuty karne, za które przyznawany jest punkt. Na trzecim stopniu podium jest Orlik, który ma trzy "oczka" na koncie, tak samo jak Legia, ale to zawodnicy z Opola mają lepszy bilans bramkowy. Dwa punkty ma piąta Polonia, a szóste miejsce zajmuje SMS. Ostatni w tabeli jest na razie KH Gdańsk, który nie rozegrał jeszcze żadnego meczu, ale za tydzień zmierzy się ze stołeczną ekipą.

  Komentarze (1)

  Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

  Punkty

  1063

  Ranking miesiąca
  #11094
  Ranking ogólny
  #1094
  ~astro
  • 0 / 0
  dlaczego czesc trybuny byla odgrodzona?