Ivica Vrdoljak: Legia idzie właściwą drogą

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

08-01-2018 / 09:37

(akt. 02-12-2018 / 11:40)

- Z Eduardo grałem w reprezentacji młodzieżowej, z Domagojem byłem w 2008 roku w Dinamie Zagrzeb, zanim poszedł na wypożyczenie do Lokomotiwu. Gdzieś przeczytałem, że Antolić to nowy Vrdoljak, ale to nie jest prawdą, piłkarsko to bardziej Moulin, typowa ósemka. W tym roku jego Dinamo, tak samo jak Legia, ma najsłabszy zespół od lat, ale on jest bardzo dobrym zawodnikiem. Natomiast Eduardo to prawdziwy kozak, połączenie Ljuboi i Nikolicia – ma umiejętności pierwszego i skuteczność drugiego. Podczas mojej kariery spotkałem trzech zawodników, od których zależała gra całego zespołu. Byli to Eduardo, Luka Modrić i Radović. Gdy brakowało ich na boisku, drużyna mocno to odczuwała - ocenia na łamach "Przeglądu Sportowego" były piłkarz i kapitan Legii, Ivica Vrdoljak.

- Zawodnicy, których Legia sprowadziła teraz, to nie uzupełnienie składu, ale wzmocnienia. I to jest różnica w porównaniu do poprzednich okien transferowych. Do tego wróci Radović, więc jakość Legii zdecydowanie poszła do góry, mimo że odszedł Guilherme. Sądzę, że ten klub idzie dobrą drogą, bo ściąga zawodników z mocnych zespołów w swoich ligach, którzy potrafią grać pod presją. I nie powinni mieć problemów z aklimatyzacja, są gotowi do gry.


- Chcę, by piłkarz, którego za- oferuję Legii, był wzmocnieniem. Dziś nie mam jednak na oku lepszych zawodników od tych, którzy są w zespole Romeo Jozaka, dlatego myślę już o lecie.

Komentarze (12)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Domyślny awatar TerminatorrL1916
 • 6
A mnie śmieszy,że tak dużo osób skreśla 34letniego Eduardo niektórzy nawet umyślnie dodają mu wieku .1,5roku temu jak Rado wracał to też były podśmiech*jki nawet wśród kibiców Legii ,że miał poważną kontuzje w Chinach ,że wraca tylko na emeryture .Tymczasem on był najlepszym piłkarzem Legii w lidze mistrzów.Wszędzie gdzie wtedy czytałem opinie za granicą po meczu z Realem wymieniali numer 32 jako najlepszego zawodnika Legii i zastanawiali się co piłkarz o takich umiejętnościach robi w Polsce
Domyślny awatar Dario123
 • 3
bo widzisz, jak ktoś ma 33-34 lat i kiedyś prezentował się dobrze, to wszystko zależy od jego chęci oraz zdrowia oczywiście. Nie deprecjonuję transferu, a raczej podpisania kontraktu z Eduardo, bo wiem, że jeżeli zdrowie i chęci będą to będzie wypierdzistym kozakiem.
Z resztą, pożytku z tego kontraktu jest więcej. Oczywiście marketing, ale również sygnał dla zawodników, z którymi Legia rozmawia i rozmawiać będzie. Do tego dochodzi rozwijanie talentu chociażby Niezgody, który oprócz techniki może nauczyć się wykończenia akcji, ale przede wszystkim gry tyłem do bramki i ociosać się technicznie. Coś tam jeszcze z 'pożytków' miałem, ale nie chce mi się teraz przypominać. ;)
Pamiętam jak przychodził Ljuboja. Też było o emerytach i rencistach. Jaki skok zaliczyli Ryba, Kuchy czy Żyro, ale też Rado nie muszę mówić. Ljuboja nauczył Legię takiego wyrachowania i wiary w siebie. Wystarczy przypomnieć mecz ze Spartakiem w Moskwie. Tak, wiem, zjebał tam setkę, ale ja nie o tym - pamiętam, jak ju
Domyślny awatar TLW81TLW
 • 2
Jest ogólnie takie zjawisko jak deprecjonowanie transferu Eduardo da Silvy. Zwłaszcza spotykam się z tym wśród kibiców innych drużyn i nie mówię tylko o sieci... Tak na prawdę uważam że to oznaka strachu, desperacji i zaklinania rzeczywistości bo przecież tyle było śmiechu z naszej drużyny gdy graliśmy piach za Magiery a w klubie zaczynało się sypać "na górze". To miał być przecież sezon w którym o nic nie powalczymy. Niestety dla innych klub ma się lepiej niż sami się spodziewaliśmy, transfery zaskoczyły nas wszystkich(czas i umiejętności nowych).
Jednak nie może nas to uśpić bo nic jeszcze nie zdobyliśmy w tym sezonie i nikt nam tego sam nie da. Wręcz przeciwnie, będziemy musieli o to powalczyć i być skoncentrowanym do samego końca. Oczami optymisty wierzę że nowi zawodnicy pomogą nam w tym a w szczególności pomoże nam ogromne doświadczenie Eduardo. Liczę też że zawsze będziemy głodni sukcesu ale nie będzie przemawiała przez nas arogancja tylko ciągły wyznacznik nowych cel
Domyślny awatar kLin
 • 2
Największym wzmocnieniem będzie zdrowy, silny, efektywny i efektowny Rado!
Domyślny awatar SiegobiagliWWA
 • -9
Możemy o tym już tylko marzyć.
Domyślny awatar dontworry
 • 6
dzięki Ivo, pomaga nam już po karierze, widać, że się związał z Warszawą, prawdziwy Legionista
Domyślny awatar skurminator
 • 4
Myślę, że wyszukiwanie talentów to podchody pod nowe zajęcie, gość przed chwilą skończył karierę. A, jeśli chodzi o wypowiedzi do mediów, to teraz ma swoje 5 minut dzięki transferowi Vesovicia, więc mówi, płacą mu za to. Ale zgadzam się, że na plus dla niego jest to, że nie pluje jadem w Legię, jak niektórzy.
Domyślny awatar Dario123
 • 0
@skurminator - a teoretycznie mógłby po tym jak zakończyła się jego przygoda z Legią. Ivo zachowuje się z klasą.
Domyślny awatar 13Legia
 • 1
"Dziś nie mam jednak na oku lepszych zawodników od tych, którzy są w zespole Romeo Jozaka, dlatego myślę już o lecie"

Nie mogę się doczekać :)
Domyślny awatar LeveL
 • 4
Połączenie Ljubo i Niko ! Brzmi wspaniale : )
Domyślny awatar SiegobiagliWWA
 • -4
Tak jak drugi Vrdoljak latem. A może jeszcze w tym okienku? A co tam niech przyjdzie.