Kasper Hamalainen: Najważniejszy komplet punktów

Marcin Słoka

Źródło: Legia.Net

13-05-2018 / 20:59

(akt. 02-12-2018 / 11:27)

-Czerwona kartka nie jest dla nas najistotniejsza. Najważniejsze jest to, że wygraliśmy dzisiejsze spotkanie. Nawet grając w okrojonym składzie byliśmy w stanie tworzyć okazje do zdobycia bramki. Dzisiejszy mecz był najrówniejszym w naszym wykonaniu w rundzie mistrzowskiej. Nie mieliśmy większych dołków na przestrzeni 90 minut, pod tym względem osiągnęliśmy pewną stabilizację formy - podsumował spotkanie z Górnikiem Zabrze pomocnik Legii, Kasper Hamalainen.

- Spodziewamy się ciekawego meczu w Poznaniu. Wszystko jest w naszych rękach, co jest dla nas oczywiście korzystne. Jedziemy tam z identycznym nastawieniem jak na dzisiejszy pojedynek. Chcemy rozegrać dobre spotkanie i mamy nadzieję, że tak faktycznie będzie.


- Mieliśmy w tyle głowy to, że możemy już dziś zostać mistrzami, nie jesteśmy jednak szczególnie zawiedzeni chwilowym brakiem tytułu. Dzięki temu zwycięstwo w Poznaniu może jeszcze lepiej smakować. Po raz kolejny losy mistrzostwa będą się ważyć w ostatniej kolejce.


- W pewien sposób odnaleźliśmy styl gry, który nam pasuje. Mamy indywidualistów, którzy są w stanie zdobywać decydujące bramki, ale jednocześnie nie szwankuje nasza gra zespołowa. Mamy odpowiednią mieszankę dobrych cech, a także szeroką kadrę pozwalającą na rotacje w składzie.


- W Poznaniu teoretycznie wystarczy nam tylko remis, ale będziemy walczyć o pełną stawkę. Jak powiedziałem, wszystko jest w naszych rękach i będziemy walczyć o zwycięstwo.


- Liczne czerwone kartki oglądane przez nas faktycznie mogą niepokoić. Coś takiego może przytrafić się raz czy drugi, ale nie może być to czymś zwyczajnym. Musimy się temu przyjrzeć. Poziom emocji jest naprawdę wysoki, czasami można zapomnieć, że ma się już na koncie żółtą kartkę. Walczymy jak możemy o mistrzostwo, to może tylko wzmagać naszą nerwowość.


- W tym sezonie podobnie jak cała drużyna miałem lepsze i gorsze chwile, jednak sumarycznie jestem z niego zadowolony. Zaliczyłem sporo minut na boisku, staram się oczywiście pokazać się jeszcze z dobrej strony w ostatnich chwilach sezonu, lecz mogę już go chyba podsumować jako dobry czas.

Komentarze (19)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
Koncertowe spoerdolenie dwóch doskonałych sytuacji, natomiast mam nadzieję, że jest forma "rozgrzewki" przed meczem w niedzielę. Na ten moment nie zasługuje na pierwszy skład, ale taki klasyczny hattrick do połowy... Niewyobrażalny widok trybun i nie tylko, byłby :)
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
Hama jest coraz słabszy. Ale w Posraniu niech zrobi robotę i temu panu w przyszłym sezonie trzeba podziękować jak i kilku innym.
~WojS.
 • 2 / 0
Po zwycięstwie na stadionie w Poznaniu Hama powinien wbić flagę Legii na środku boiska.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 3 / 0
hama pogromca kurevv :)
Generał dywizji
 • 1 / 0
Hama, czy mógłbys zrobić coś, czego w Poznaniu nikt nie wytrzyma i puknąć śpiewakom hat tricka? Bas, baryton, a potem od razu kontatenor (bez tenora, tego wsadzi im Szymi)
~.,.,.,.,.,
 • 0 / 0
Kasper za tydzień hattrick w miasteczku pod wronkami i można powiedzieć, że się spłacisz.

A po sezonie życzę Ci jakiegoś klubu w którym jeszcze dobrze zarobisz.
~on(L)y
 • 1 / 0
...chyba celownik nastawil na amike za tydzien...dzisiaj dosc rozregulowany...
W Posen brameczka i będzie super :)
Byłyby drastyczne sceny transmitowane w tv jak masowe samobójstwa na stadionie w Poznaniu.
Coś za coś :)
Domyślny awatar Chorąży
 • 2 / 0
cos czuje, ze strzeli w koncowce na wage zwyciestwa:)
Czyli remisu?
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 1 / 0
Trener wpuścił go, żeby nieco nastawił celownik przed amiką. Okna będą na bułgarskiej.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 0
Hama, zmarnowałeś dwie co najmniej "dwusetki", gdzie mogłeś zapytać bramkarza, w który róg masz uderzać. Od początku w Legii forma jak sinusoida, więc chyba czas na jakiegoś następcę z dobrą koncentracją do wykorzystywania idealnych sytuacji.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Pierwsza „dwusetka” była naprawdę trudna do opanowania piłka. Dziubnął ile mógł. Co do drugiej zgoda
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 0
Zmarnował 100-e to fakt, ale i tak dobra zmiana i występ na plus..wg mnie
Niech strzeli za tydzień farfocla jakiegoś w 93 minucie i te jego sinusoidy są do zapomnienia. Może i oczekiwałbym po nim więcej, ale Hama nie jest taki zły, ciągnął nam grę wcześniej przez wiele meczow, teraz dołek, do tego standardowe jego wady, jak brak większej walki fizycznej itp, ale jakby był lepszy to by grał na zachodzie.
~send
 • 0 / 0
Ale drugą bramkę to on zrobił, więc się nie ma co czepiać.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 4 / 0
jz166 wygląda że Hama pytał bramkarza i strzelał tam gdzie mu powiedział