Komisja Ligi ukarała Legię

Maciej Ziółkowski

Źródło: Ekstraklasa SA, 90minut

12-02-2020 / 18:10

(akt. 14-02-2020 / 16:39)

Legia Warszawa została ukarana przez Komisję Ligi za ostatni ligowy mecz z Łódzkim Klubem Sportowym.

Za zachowanie kibiców gospodarzy podczas spotkania Legia Warszawa - ŁKS Łódź, na Legię nałożono karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na jeden najbliższy mecz ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z ŁKS-em znajdowały się na Trybunie Północnej. Z kolei za zachowanie kibiców gości na klub ŁKS nałożono karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.

Komentarze (271)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kapitan
 • 5 / 1
Komisja ukarała przede wszystkim bezczyność władz klubowych, która od lat u nas panuje. Pod tą biernością wyrósł , czy wręcz rozrósł się do ogromnych rozmiarów "Pan Kibic" i jego ego,. Uważa on, że może wnosić na stadion wszystkie swoje frustracje, światopogląd, uprzedzenia, czy po prostu zwyczajne chamstwo ulicy. O interesach jakie robi się na żylecie i dlaczego ta żyleta tępi próbę wskrzeszenia z trupa Polonii, w której widzi konkurenta dla tych interesów, to szkoda nawet gadać. Każdy dobrze wie , że nie o handel szalikami idzie.

I prosta rzecz. Legia nie ma innych tradycji poza sportowymi i czysto patriotycznymi. Legia nie znaczy bij pedała, nie znaczy kop czarnego, daj w pysk lewakowi. To tylko wasza ulica i smród waszego pochodzenia każe wam dumnie się obnosić z tymi wszystkimi bredniami, bez których śkwierczycie cienko, jak mielone na oleju. Prawda jest taka, że już dawno powinny być ukrócone wszystkie próby ideologizowania na trybunach. Brak działań zrodził butę grupy spoconych goryli, którzy jak widać nie dość się napocili na siłowniach. Nie przynoś pracy do domu, i tak samo nie przynoś poglądów na trybunę. Na stadionie kibicujesz, a nie pajacujesz jaki to jesteś kozak.

Tyle. Bo i tak wiadomo , że nic się nie zmieni, ani dziś , ani jutro. Miodek czek wypisze, a potem to samo od początku, ze strachu , że można oberwać od tych którzy na trybunach kręcą lody znacznie większe od niego .
Mam tylko pytanie, jak sprzedajecie to pytacie o barwy klubowe, poglądy polityczne, orientacje? Bajki, żeby przykryć syf jaki tam naprawdę się dzieje.
Generał broni
 • 3 / 1
Właśnie matolstwo wywiesiło pod siedzibą PKO Ekstraklasy duży transparent:

"Wykluczeni z ..."

To jest kolejne potwierdzenie tego o czym piszesz.
To forum to wylęgarnia lewackich e-kibiców . Sram na was :D
Porucznik
 • 2 / 1
hehe :) gdzie oni są ?
Marszałek Polski
 • 0 / 8
Co Ty mówisz tutaj kapciowi kibice sprzed TV przepędzą zaraz Żyletę :D już sypią artykułami i ubolewają nad biedną polonią
Boże, niech te ferie się już skończą...
Marszałek Polski
 • 0 / 7
A.co potam feriach przegonicie Żyletę czy jak? Weźmiecie sprawy w swoje ręce? Znaj litość
Po feriach jak co roku dzieciaki wrócą do szkoły, a życie na forum do względnej normy.
Marszałek Polski
 • 0 / 6
Czyli te wszystkie e-kibice którym szkoda polonii wrócą do szkoły. Elegancko
Ci, jak mówisz „e-kibole”, choć tego nie rozumiesz, bronią Legii. Pojawiłeś się na forum dopiero w tym miesiącu więc możesz tego nie wiedzieć, ale robią to od lat. Bronią jej przed ksenofobią, rasizmem, homofobią, nacjonalizmem czy zwykłym chamstwem i patologią. Robili to przed feriami i będą robili po feriach.
W jednym możesz mieć rację. Część z nich zapewne wróci do szkoły po ich zakończeniu. Sądząc po tym co piszą i jak piszą to z całą pewnością mają wykształcenie pedagogiczne. Mam nadzieję, że na weekendy w których Legia gra u siebie będą zadawali dużo prac domowych. Może wówczas, po zakończeniu ferii, nie tylko na forum nieco znormalnieje...
Marszałek Polski
 • 0 / 4
A jak jej bronią? W komentarzach tutaj na Legia.net? Zrobiliście jakąś jedną akcje w realnym życiu?
To forum to wylęgarnia lewackich e-kibiców . Sram na was :D
Marszałek Polski
 • 0 / 7
Z drugiej strony co się dziwisz, anonimowi są to mogą pocisnąć. Na forum tacy jak thorstein szybko zostali wyjaśnieni. Dziwi mnie że uważają tacy jak wymieniony wyżej że są zupełnie anonimowi
Generał
 • 6 / 0
" Dziwi mnie że uważają tacy jak wymieniony wyżej że są zupełnie anonimowi"
Oho, chłopaki już zaczynają zastraszać. To ci miłujący wolność słowa i wyboru, ale określonego i jedynego. Z czy mi się to kojarzy? Ubecja? Gestapo? Policja myśli? Jakoś tak mi pachnie "słusznymi poglądami"
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Boras gdzie ty widzisz zastraszanie. Po prostu dziwię się że każdemu się wydaje że są anonimowi. Podałem jeden przykład który znam. Tyle
Generał
 • 0 / 0
zegrze
Wiecznie udawanie głupich, to wasza strategia. Ale co raz mniej ludzi daje się na to nabierać.
Może rozwiniesz wątek tego przypadku ktory znasz. Co się stało z tym kolegą ktory mial inne zdanie niż wy?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zainteresowany zna sytuację
Porucznik
 • 6 / 1
Zaraz, zaraz.. bo się pogubiłem. To w końcu kibicujecie czy bawicie się w wywieszanie transparentów, które z dopingiem dla naszej drużyny nie mają nic wspólnego? Czy jesteście tak krótkowzroczni, żeby nie być w stanie przewidzieć konsekwencji swoich czynów? Zgadzam się, kara jest niesprawiedliwa, bo przez garstkę ludzi, którym coś strzeliło do głowy, cierpi cała Żyleta. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby tą garstkę ukarać zakazem stadionowym np. na rok, ale.. ci bohaterowie nigdy się nie przyznają i nie wezmą na klatę odpowiedzialności.
Ale jakie konsekwencje? Jeden mecz to się obejrzy z kolegami w pubie przy browarze, a 50 tysi zapłaci przecież Miodek, a nie oni.
To mają być konsekwencje?...
~olew
 • 3 / 1
Jest mi smutno, ludzie którzy z pewnością kochają Legię, są mi bliscy; plotą bzdury, nie dostrzegają jak szkodzi Legii garstka nawiedzonych idiotów; no szydzą z rozumu i normalności. Los pewnego klubu z Muranowa niczego nas nie nauczył.
Major
 • 1 / 1
hm, tak sobie myślę że fajnie by było gdyby w Warszawie na poziomie ekstraklasy były tak np. trzy drużyny, mógłbym chodzić na wyjazdy ... nie myślicie tak o tym :)
Generał
 • 8 / 4
Czytając te spory między zwolennikami kibolstwa i ludźmi inaczej myślącymi, dochodzę do wniosku, że kibole i ich zwolennicy nie są w stanie zrozumieć o co chodzi.
Przypomniało mi się jak w książce o wojnie napoleońskiej 1812, pewnego rosyjskiego historyka opisał on pewne zjawisko.
Po wkroczeniu na terytorium Rosji, francuski generał widząc nędzę i uciemiężenie rosyjskich chłopów pańszczyźnianych, którzy faktycznie byli niewolnikami, postanowił ich wyzwolić i ogłosił że od dzisiaj każdy jest wolnym człowiekiem i może wziąć ziemię którą uprawia. Te lewackie poglądy które wyzwoliły niewolników spowodowały reakcję zgodną ze zrozumieniem niewolnika co oznacza wolność. Chłopi spalili dwory i zamordowali swoich panów, ale ziemi nie zaczęli uprawiać. Nie potrafili zrozumieć że mogą decydować o swoim losie.
Dlaczego o tym piszę, bo myślę że podobne niezrozumienie panuje w głowach tych "niepokornych". Wszystko co nowe jest lewackie a jedyne co oni mogą zaproponować to agresja wynikająca z frustracji. Z frustracji, której przyczyn nie potrafią dobrze określić i cały wysiłek wkładają w walkę z jakimiś urojonymi elitami, z urojonymi wrogami, bo nie widzą żadnych konstruktywnych rozwiązań. Są tacy co cynicznie wykorzystują to opóźnienie cywilizacyjne. Rosyjski chłop nie mógł rozumieć tego co niosła ze sobą lewacka Rewolucja Francuska, dzisiaj są tacy co nie mogą zrozumieć innych zmian i jakie one dają możliwości. To jest problem cywilizacyjny i będzie trwał jeszcze długo, bo dotyczy również polskich elit.
Generał
 • 7 / 2
No i tak czytam komentarze i okazuje się że winni są pismacy i panowie z KL.
Nie mam dobrego zdania ani o pismakach, ani o tej KL, ale panowie, to nie oni robią gnój na stadionach, nie oni leją słowne szambo, nie oni łamią prawo.
Fakt że idą po najmniejszej linii oporu i zamiast tworzyć przepisy (KL) oraz piętnować postawy zamiast kluby, nie zmienia postaci rzeczy.
Mam wrażenie, graniczące z pewnością, że również tych ludzi dotyczy opóźnienie kulturowe o którym napisałem wyżej i nie potrafią zrozumieć (w większości, bo są tacy co rozumieją) co jest tego przyczyną i co trzeba z tym robić. Potrafią tylko ronić krokodyle łzy z których nic nie wynika.
Generał
 • 10 / 1
" Obejrzyj film Psy dokładnie,"
Jak ktoś się uczy historii z filmów, to takie są efekty. Obejrzałeś "Krzyżaków" i pewnie uznałeś że to jest historia. Po obejrzeniu "Czterech pancernych" i Klossa już można sobie nie zawracać głowy historią.
Generał
 • 11 / 3
"Śmierć wrogom ojczyzny!!!"
No, to jest argument ostateczny i wygląda na to że jedyny. Polecam filmy rodzinne i przyrodnicze, może ci odpuści.
Generał
 • 10 / 2
A na kanwie ostatniego komentarza kurka, to jest to dokładnie to co opisałem w postawie chłopów niewolników. Oprócz zamordowania innego, nic im nie przychodzi do głowy.
Jednak coś jest w moich spostrzeżeniach.
Mądrego miło poczytać... a później przychodzi taki Kurek i naprawdę nie wiem czy on sobie jaja robi i trolluje czy też pisze na serio... Z drugiej strony takiego Adolfa Hitlera też ktoś musiał wybrać, więc chyba nie powinienem się dziwić istnienia ludzi z takimi poglądami.
On pisze na serio, bo choć trudno to zrozumieć, Polska ma też taką twarz. Co więcej ma trochę racji sugerując, że nie warto z nim polemizować. Nie warto, bo nie zestawisz argumentu z emocją. Z takiej rozmowy obydwie strony wyjdą jedynie z jeszcze większym poczuciem oddalenia.
problemem nie jest to czy lubisz czy nie lubisz ludzi z Żylety, ani to czy są odpalane race .
Problemem jest nałożenie kary w zupełnym oderwaniu od rzeczywistości. Kolejny raz panowie z Komisji idą droga wyznaczoną przez kilku pismaków. Pismaków którzy cale nie są przeciwko Legii - oni po prostu już inaczej nie potrafią - klikalność to jedyny cel.
Kara powinna mieć przede wszystkim efekt wychowawczy i zapobiegać takim ekscesom na przyszłość - tymczasem zastosowani najprostszą z metod - czyli odpowiedzialność zbiorową.
O tym że kara dla Legii (i tylko dla niej) musi być wyrazista / duża - też jest polskim dziwolągiem. Za podobne zachowania kary dla innych klubów albo sa w zawieszeniu albo po 5 czy 10 tysięcy pln.

Niestety rozumiem tez dlaczego Klub bardzo często odstępuje od prób trybu odwoławczego (nie tylko w przypadku kar za kibiców ale również no. w sprawie nie zasadnych ewidentnie kartek dla zawodników) - otóż powodem jest niska skuteczność tych odwołań i w związku z tym dodatkowe koszty.

Dziś w GW jest artykuł że Legia idzie pod rękę z bandytami. W normalnej rzeczywistości można by puścić redaktora i redakcję w skarpetach......ale nie w Polsce, niestety.
Petroniusz
Odpowiedź jest prosta i wskazał ją prezes Mioduski, Trzeba budować, a nie okładać się maczetami po łbach. Procesy powiadasz? Może byłoby to dobre jakby się kończyły za rok na przekład, bo za 10 lat to naprawdę będzie bez znaczenia. Czy warto ładować w to siły i środki?
Major
 • 1 / 0
hm, to za co została ukarana Legia ? "...za zachowanie kibiców gospodarzy..." tzn. jakie? za wywieszenie głupich haseł ? a może ktoś podeprze się jakąś podstawą prawną która uprawnia Komisje Ligi do karania za GŁUPIE transparenty ! a jeżeli już jest taka (w co wątpię) to co z innymi klubami i ich równie głupimi transparentami ? wszystko pod publiczkę co nie zmienia faktu że ten kto to zorganizował ma jakiś problem i możne czas to leczyć. A klub powinien się odwołać, obrażony biznesmen wnieść oskarżenie o zadośćuczynienie a nasz nowy Legionista nie patrzeć na tą błazenadę kilku [email protected]$#... bo prawdziwi kibice witają go w Legi.
Kapral
 • 0 / 0
Wg. Legialive przewodniczący KL powiedział, że te transparenty groziły zarówno dzieciakowi z juniorów jak i potencjalnemu inwestorowi w KSP. Ja tam prawnikiem nie jestem, ale fajnie by było, gdyby klub jednak zareagował, bo zaraz się okaże, że słowo "won" wcale nie oznacza "wynoś się", a "zabijemy ciebie i twoją rodzinę" co prowadziłoby w prostej linii do wielu absurdów.
Oświadczenie grupy Nieznani Sprawcy:
Za wywieszenie dwóch transparentów bez wulgaryzmów, zakazanych symboli czy czegokolwiek takiego, komisja domaga się, aby klub nie wpuścił na najbliższy mecz wszystkich, którzy na ostatnim meczu wspierali nasz klub z Żylety. Mowa o ponad 8000 kibiców. Starszych, młodszych, kobietach, dzieciach, bez wyjątków. To pomysł skandaliczny i budzący mnóstwo wątpliwości na temat jego podstaw prawnych, pozbawiający kibica do elementarnego prawa, jakim jest oglądanie meczu i wspieranie swojego klubu. Na taką postawę nie ma z naszej strony zgody. Będziemy za wszelką cenę walczyć o to, aby móc przychodzić na nasz stadion.

Ależ się wzruszyłem troską sprawców nieznanych ( a szkoda, trzeba się przedstawić) o starszych, kobiety i dzieci. Szlachetni panowie, pewnie nie wiecie, ale dym z rac też szkodzi i starszym i młodszym a w szczególności dzieciom. Wzruszająca jest też troska o przestrzeganie prawa. Aż parę łez uroniłem :)
Generał
 • 10 / 2
"Starszych, młodszych, kobietach, dzieciach, bez wyjątków."
Szczególnie ucierpią dzieci pozbawione możliwości obcowania z "wartościami" krzewionymi na żulecie. Wysłuchanie wielokrotnych okrzyków kto jest kuwą, kto jest ebany spowoduje nieodwracalne straty w edukacji młodego pokolenia.
Smutne jest to,że niektórzy na siłę próbują wmówić, iż jeśli ktoś przeżywa mecz swojej ukochanej drużyny na danej trybunie to automatycznie całe jej zło musi nie tylko akceptować i wpajać ale także i aprobować.
L for ever - co do np dymu z rac to są takie ostatnio wielce modne maseczki antysmogowe i inne takie :) A i nie zawsze i wszędzie ten dym dociera.
Generał
 • 4 / 2
Szczanie w miejscach publicznych też nie jest problemem, bo po pierwsze jak kogoś razi, to nie musi patrzeć a jak mu śmierdzi to są maseczki. Nie wolno ograniczać wolności ludzi którym akurat się zachciało.
Major
 • 1 / 1
Boras44 a może skorzystać z WC i wtedy wszyscy będą zadowoleni.... coś wyżej pisałeś o... problemach cywilizacyjnych ;)
Generał
 • 2 / 1
Jest mi trudno wyczuć, czy Ty ironizujesz, czy nie zrozumiałeś sarkazmu.
Boras to weź się do roboty i zacznij działać a nie próbujesz przypisać innym odpowiedzialność jak większość tutaj. Tyle pieprzycie nt Żylety a jak przyjdzie co do czego to w delegacje do prezesa zapraszana jest grupa m.in ultras. Jak to jest? Nikt w klubie nie przejmuje się waszym zdaniem tak jak tym co palą racę, wywieszają transparenty? A może swoją frustracje jesteście w stanie przedstawić wyłącznie w internecie? Ciekawe prawda?
Podporucznik
 • 1 / 0
A moze nikt nie przejmuje sie zdaniem zwyklych kibicow,bo oni nie terroryzuja klubu? Zwykly kibic nie zrobi nic,co wykluczy klub z pucharow albo przyniesie kary finansowe. Przeciwnie sprawa ma sie z niby prawdziwkami ktorzy uwazaja ze Legia to oni i bez nich ten klub przestanie istniec. I z nimi trzeba rozmawiac,bo tumanom cos odwali i np. rzuca czyms w pilkarza podczas meczu. Rzuca tak sobie,bo prezes nie odpalil dzialki np. za awans do LM.A wiadomo ze ten awans to przeciez dzieki nim, wiec sie nalezy.
@camora ale zrozum... ONI jak to określasz to jedna grupa.. Dlaczego wy, domagający się odpowiedzialności zbiorowej i uważający ten sposób karania za należny, nie potraficie zorganizować się tak jak oni w alternatywną grupę kibiców? Przypomnę,że m.in z racji odmiennych poglądów powstał portal Czarna-eLka. Dzięki temu niektórzy z pomysłodawców mogło chociażby dobić się do samego jaśnie wielmożnego włodarza. I oni cokolwiek więcej potrafili. A tutaj zawsze kończy się tak samo... Jazda po jednych, cmokanie na zakazy i zero aktywności poza internetem. To nie jest średniowiecze. Komentarzem owszem, zgarniesz LAJKI za błyskotliwość ale czy to cokolwiek zmienia..? Na stadionie jak odpalą piro to większość robi fotki. Jak wywieszą transparent to cisza dopóki mejweni nie ogłoszą skandalu dziesięciolecia.
I tak, w większości przypadków macie racje... Wśród kibiców są też bandyci, chuligani itp itd. Tylko jak tak pod garstkę podpinać całą trybunę..? Jak cieszyć się z zakazu dla całej trybuny? Jak sugerować,że sama obecność to aprobata dla np ów transparentów..? To jest tak samo puste jak zachowanie tych,o których wspominacie.
Generał
 • 0 / 1
Czarnuch
Ze mną to nawet zwykły dzielnicowy nie ma potrzeby rozmawiać. Nie to co chłopakami z żulety. Ich to zapraszają na rozmowy na komisariaty (czasem z noclegiem, szacun) i w sądach są ciekawi co mają do powiedzenia. A oni często mówią ciekawe rzeczy na policji i kolegów wskazują jako ciekawych rozmówców. Kurde policja to ma ciekawą robotę, cały czas na plotach z interesującymi ludźmi. Prezesi też się zainteresowali co oni opowiadają na policji i też chcą posłuchać.
@boras i cały czas w jednym kierunku - oni, oni i jeszcze raz oni. I OK! Ale powtarzam raz jeszcze - odnoszę się w temacie podpinania całej trybuny pod "oni". Odnoszę się w kontekście x komentarzy aprobujących karę. Nie w kontekście obrony "oni". To,że zdarzają się elementy na Żylecie czy na loży nie oznacza,że całe towarzystwo wokół nie tylko wspiera tego typu akcje ale i podpisuje się pod nimi samą swoją obecnością. Zrozumcie to wreszcie,bo to elementarz.
Jestem przeciwnikiem cebulaków którzy wywiesili ten niefortunny transparent skierowany do młodego zawodnika Legii,
jednak ta kara finansowa to programowe chamstwo instytucji odpowiedzialnych za piłkę w naszym kraju.

Jaką karę dostał np Lech za zdemolowanie stadionu i wybiegnięcie krzepkich kibiców na boisko?
Różnica miedzy cebulackim transparentem, a niemal fizyczną napaścią na drużynę przeciwnika jest widoczna gołym okiem...

Ps chodzę na Żyletę bo lubię podrzeć mordę(po umysłowej pracy na najwyższym stanowisku w firmie), jednak jak większość ludzi z tej trybuny nie utożsamiam się z tym debilnym transparentem.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
W Polsce sprawa odpowiedzialności za popełniane przestępstwa wraca do czasów PRL-u czyli odpowiedzialności zbiorowej. Słabe państwo nie potrafi wyeliminować bezmózgowia i różnej maści debili ze stadionu. Zioła, bandyterka, ideologia polityczna która powinna być starta z obszaru stadionów ale kto to zrobić? Słaba policja?
Generał
 • 1 / 1
Najlepsze "zioło" to podaje propaganda, ta stadionowa również. Są ludzie którzy po wytrzeźwieniu z wiekiem, nie mogą się nadziwić że podzielali te poglądy. A są tacy którzy nie wytrzeźwieją nigdy.
Kapitan
 • 3 / 0
Grałeś już w kilku ligach, czy polska ekstraklasa czymś cię zaskoczyła?

– Tym, że było bardzo dużo fauli. Gra była siłowa, ale liczba fauli mnie zaskoczyła. W innych elementach nie chcę porównywać tej ligi z innymi zaledwie po jednym meczu-mówi Cibicki.

Kazdy to mówi a nikt u góry nic z tym nie robi.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
To nie jest problem, problemem są transparenty
Generał
 • 3 / 0
Polska liga ma bardzo wiele problemów. Kiepskie wyszkolenie techniczne prowokuje faule, a wyszkolenie jest efektem zaniedbania. Zaniedbania są efektem idiotycznego myślenia przy ustalaniu wymogów licencyjnych, że ważniejsze są stadiony niż infrastruktura szkoleniowa i akademie.
Problemem polskiej piłki jest też kibolstwo które jest związane z gangsterką i próbuje zaprowadzać bandyckie obyczaje na trybunach. Ich panoszenie się zniechęca do inwestowania w kluby ludzi rozgarniętych co przekłada się na kiepskie zarządzanie, brak szkolenia itd.
Wspólnym mianownikiem wszystkich nieszczęść jest idiotyczne myślenie w większości klubów. c.n.d.
Generał
 • 0 / 3
Kłopot to się zaczął jak Canal zaczął gadać czego chce. Wymogi o oświetleniu i podgrzewanej płycie może i sensowne, ale to powinno być rozciągane w czasie na np 2-3 lata. Potem stawiano obiekty ponad stan. Za duże jak na nasze warunki. Oglądałem mecz chyba w Polsacie Sport i Iwanow powiedział mądrze - " czemu wybudowano stadion na 15, zamiast na 10, a to co zostało powinno być zainwestowane w szkolenie, boiska boczne itp.

U nas trochę te stare obiekty, które bywały wypełniane na ważne mecze zrobiły krecią robotę. Plus teksty -" jakby mogło wejść 100 tysięcy to by weszło". Otóż takie mecze są raz na x lat. Albo tam raz na sezon.

Myślano, że nowe obiekty będą wiecznym magnesem. Tylko, że jak wszystko, się to przejada. Powszednieje. O ile Legia jeszcze ludźmi jak Ljuboja chciała jakoś tam ściągać, tak reszta została z nowym, dużym obiektem, który jest drogi w utrzymaniu. Ok, jak miasto pomaga, tylko, że puste krzesełka w tv raczej zniechęcają.

Puchary w Warszawie też się przejadły. Wydaje mi się, że jakby jesień 2020 była z pucharami, to by znów ludzie chętnie poszli. U nas jak coś jest, to jest niedoceniane.

A co do tych mitycznych kiboli... Znajdę mnóstwo filmików z zachodu, gdzie są sto razy gorsze sceny niż u nas. A koleś co zrobił film o kibicach Wisły w normalnym kraju zapłaci wysoką cenę po procesie. Teraz sądy są jeszcze po stronie elit.
Generał
 • 1 / 0
"Teraz sądy są jeszcze po stronie elit."
To jest kwintesencja tego myślenia. Mnie się zawsze wydawało że sądy powinny być po stronie prawa. Czy ustanowione prawo może być przestępcze? Może. Najbardziej jaskrawymi tego przykładami są sądy w państwach totalitarnych. Ustanawiane jest prawo które dyskryminuje jakieś grupy ze względu na poglądy albo pochodzenie. Sądy w nich orzekają zgodnie z obowiązującym prawem. Największą skutecznością, bo rozpatrywanie spraw trwało krótko, były stalinowskie trojki, składające się z NKWudzisty, miejscowego komendanta i przedstawiciela miejscowej władzy. Rekordową sprawnością sądową wykazała się pewna trojka, która na Ukrainie w ciągu jednego dnia wydała 600 wyroków śmierci wykonanych następnego dnia. Wszystko w zgodzie z obowiązującym prawem.
Jeżeli całe środowisko prawnicze, nie tylko w Polsce ostrzega przed możliwościami nadużyć, to wie co mówi bo zna historię rożnych systemów prawnych i ich skutków.
Generał
 • 1 / 7
Wszystko spoko, tylko kogo to obrażało... Jesteśmy na kolejnym etapie wojenki ideologicznej. Czy tzw komisja ligi będzie wszystko rozpatrywać co media napiszą... Ten sam schemat co UEFA. Pamiętacie oprawę Legia dżihad... Przecież żeby nie gazeta koszerna to by nic nam nie było.

I jeszcze napisane że za zachowanie... Spoko. Arkę uzasadniono za co. A u nas.. Bo Stanowski rozpętał aferę.
Generał dywizji
 • 8 / 0
Kurek,
chodzi o to, że stadion to nie jest miejsce do tego typu akcji. Moim zdaniem żadne transparenty, które nie dotyczą sportu nie powinny wisieć na obiekcie.
Generał
 • 0 / 8
Typowy socjalizm. Dopóki coś nie jest obraźliwe i wulgarne to nie powinno być analizowane przez komisję ligi. I nie mów o UEFIE. Bo to są hipokryci. Bo wiszą tęcze i inne lewackie symboli i nic nie robią.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
kurek, swoim postem wpisujesz się w ideologie pustostanów (nie pisząc wodogłowia bez urazy dla nieszczęsnych chorych)
Generał
 • 0 / 4
Zbylu wracaj do czytania gazety koszernej oi oglądania wsi24. Ciesz się, bo pierwsze zaraz padnie, a drugiemu za rok się kończy koncesja.
Kapral
 • 0 / 0
@Radek: Można dyskutować czy takie podejście jest słuszne czy nie, ale w tym wypadku to akurat oba transparenty dotyczyły sportu.
Kapitan
 • 1 / 1
Idiotyczna decyzja komisji ligi dostosowuje się do poziomu durnej części "kibiców'.
Dzwina kara, nie zamkneli trybuny, tylko dali zakaz ludziom, ktorzy na niej byli. Ciekawe jak to wyegzekwują :) ciekawe tez, czyli Ci ludzie nie wejda na bilet kogos innego :) Bo wiadomo jak sprawdzane są dowody przed wejsciem dla ludzi bez KB :)
Czekam tez jaka kare dostanie Arka albo chociazby Lech za kary z poprzedniego sezonu...
Za grozby z poprzedniego sezonu wobec Rutkowskiego*
Komisji chyba sie o tym zapomnialo....
Zenada
Marszałek Polski
 • 0 / 1
No jak wyegzekwują? Wchodzisz na kartę więc zgadnij. Po prostu nie będzie wpuszczać nas, co byliśmy na meczu
Generał broni
 • 2 / 1
Kara była nieunikniona.
Generał broni
 • 5 / 0
Szkoda tylko że przez kilkunastu Matołów cierpią pozostali z Żylety.
Wincyj do puszków, wincyj, co by patryjotom walecznym na prześcieradła i farbe nie brakło.
Porucznik
 • 8 / 0
Szkoda tylko, że Legia musi płacić, tracić kasę za brak kibiców i tracić wizerunkowo przez totalnych debili. Polska od 89go roku się bardzo rozwinęła, ale problem z dzikusami stadionowymi niestety pozostał. Szkoda, że nie ma kar indywidualnych z natychmiastowym egzekwowaniem ich.
Generał dywizji
 • 5 / 4
Komisja Ligi pokazała jaka panuje bezsilność w stosunku do ludzi, którzy faktycznie odpowiadają za wywieszenie transparentu. Chociaż tak naprawdę to tylko pacynki, wystawione na działanie monitoringu. Coś jak Andrzej Duda - marionetki tych, którzy faktycznie stoją za akcją.
Szkoda, że nikt nie ma odwagi przeciwstawić się tym ludziom. Eliminować ich jeden po drugim ze stadionu. Pokazywać twarze tak, aby mieli nauczkę. Aby społeczeństwo widziało i mogło potępić na różne sposoby.
Musi w końcu przyjść czas, aż polskie prawo zdecyduje się w bardzo zdecydowany sposób ukarać winowajców tak, aby każdy następny, któremu przyjdzie do głowy uprawianie tego typu polityki na stadionie sportowym zastanowił się dwa razy zanim się na coś zdecyduje.

A tak: klub zmarnował i stracił 50 000 zł. Komisja Ligi będzie miała za co pić. Debile od transparentów siedzą i się cieszą. Tak pomagają Legii. Przy okazji robiąc bardzo dobrą reklamę dla Polonii.
generalnie zgoda z Tobą i innymi którzy piszą aby eliminowac , nie stosować odp zbiorowej i tym podobne

ale wiesz co ludzi najbardziej odstrasza od działanie nie zgodnego z prawem lub zasadami ---to jest nieuchronność kary

to co zrobiono w Anglii ...jak dzisiaj na meczu typ zrobił wybryk to jutro odpowiadał przed sądem a po jutrze miał prawomocny wyrok i bezglednie przestrzegano egzekucji tego wyroku
a wyroki były bardzo wysokie i co ?...ile dzisiaj jest zadym na angielskich stadionach?...a poziom ligi chyba większy niż u nas

ale u nas sprawy sie ciagna jak makarony, wyroki padaja śmieszne a egzekucja to śmiech ...

jak odpowiedzialne organy sie nie wezmą za sprawę to żaden klub sam nie da rady...
no i ta komisja w swoich salomonowych wyrokach która karze jak chce za te same wyskoki na zasadzie :
a to Piast to damy 10 tysia kary
a to Legia to 50 i zakazy ....to jest śmiech !!
Generał
 • 0 / 2
Normalni Anglicy chodzą na Championship. Stadiony Premier League się zapełniają turystami i bananami. Normalni kibice raczej jeżdżą na wyjazdy. Tam jest do granic absurdu posunięta ochrona. Po golu zaraz podchodzi steward żeby siadać. Absurd.

Aha.. Na stadionie może i spokój, ale na mieście masz wojny kiboli i różne akcje typu palenie barów. To ja już wolę nasz kraj, gdzie idziesz na mecz i nic ci nie grozi i piwka też w spokoju się napijesz.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
kurek, dobrze się czujesz w zaścianku, może wracaj na głęboką prowincje, tam poczujesz pałera.
Generał
 • 0 / 1
Uwielbiam takich tępych naiwniaków jak Zbylu. Typowy człowiek co zamiast wolności wybiera więzienie.
Podporucznik
 • 5 / 2
Teraz jest taki zwykły ludzki test. Jak Ci ludzie mają honor to się zgłoszą i kasę oddadzą. Lubią powoływać się na historię, wychwalają bohaterów Narodowych. Zwykły test na honor oraz prawdziwą szczerą miłość do Legii.
~jo
 • 0 / 0
W punkt. Skoro tak im leży na sercu dobro Klubu to na pewno sami tam pójdą, zgłoszą się, oddadzą pieniądze na karę oraz pieniądze za utracone zyski z tytułu braku możliwości sprzedaży biletów przez ukochany Klub.
niewykluczone , że tak się dzieje...nie wiesz wszystkiego bo jak rozumiem nie należysz do ultrasów?
Podporucznik
 • 2 / 0
Oczywiście że nie wiem wszystkiego dlatego jestem ciekaw jak się zachowa ta niby kibicowska elita. Można sobie mordę wycierać sloganami ale tylko po czynach zyskuje się szacunek i uznanie.
~L
 • 0 / 0
no to teraz ten procent bydła zrobi chyba zbiórkę na tę karę prawda ?
Plutonowy
 • 7 / 2
Teraz tych kilka ameb z północnej powinno zorganizować wśród swojej patoli zbiórkę i zadość uczynić Legii za swoją głupotę.
~Wiak
 • 0 / 0
Legia kilka dni po meczu i kara natychmiast. craxa za kupowanie meczów do dziś bezkarna.
~Śruba1916
 • 0 / 0
Wiekszość kom. Uderza w kibiców z Żylety tylko nikt z tych osób co wali w kibiców własnej drużyny nue zauważył chyba za co jest zamknięta trybuna!! Czytajcie ze zrozumieniem ludzie! Kara jest za transparenty które grożą inwestorowi z Francji i młodemu piłkarzowi który przyszedł do Legii z wiadomo skąd. Więc jedno mam do was pytanie! Które transparenty są z groźbami z tego meczu? Pokażcie mi!!
Ciekawy jestem jak Komisja Ligii ma zamiar wyegzekwować czy na meczu z Jagiellonią na stadionie nie ma żadnej z tych 6 czy 7 tys. kibiców z Żylety? Będą przeglądać bazę kibiców? Stać przy bramkach? Klub powinien olać tą śmieszną komisję.
Tak czy inaczej klub powinien natychmiast odwołać się od tej kary, która jest równie karygodna co te transparenty.
Otoz to! Niech jeden z tych madralinskich, ktory zasiada w Radzie, wezmie sie za wyszukiwanie i dopasowywanie :) POWODZENIA :)
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Legia posiada spis osób, które kupiły bilet i weszły na Żyletę na ten mecz. Komisja zażąda od klubu nie dopuszczenia tych kibiców. Komisja nie będzie sprawdzała kibiców, zrzuci to we całości na Legię. Jeżeli w mediach pojawi się informacja, że zostali wpuszczeni ci klauni od transparentów i wierni kibice, którzy dostali rykoszetem - to najpewniej pojawi się kolejna kara pieniężna dla klub.

Wpadamy w spirale niepotrzebnych nam problemów. Nie możemy zająć się klubem, a nie troglodytami? Legia i tak nie jest w super sytuacji.
Starszy szeregowy
 • 5 / 1
Komisja jak zwykle pokazuje, że jak jest możliwość dokopać Legii, to wali z grubej rury. Inna sprawa, że pomimo tylu ostrzeżeń i kar nasze kibicowskie bezmózgi nadal nie zauważyły, że swoimi występami przynoszą tylko wstyd i straty finansowe.
Kur**a m*ć, oddawać za darmo kasę leśnym ludkom, niech teraz bezmózgi robią składkę, tylko nie kraść z puszek !
Kara za głupotę powinna być ale czy taka?
Zaczekaj zaraz powieszą coś na wschodniej i na sraxe pusty stadion
~olew
 • 2 / 0
jeśli klub nie zrobi czegoś stanowczego z tymi bzdurnymi transparentami (autorami), będziemy pośmiewiskiem
Śmieszna ta komisja. Pewnie są dumni że swojej decyzji. Ta decyzja na pewno pomoże ująć debili od prześcieradła. Brawo!
Generał dywizji
 • 16 / 0
Zamknięta Północna no okej,ale kurde 50 tysięcy kary to chyba z górnej półki,ja pitolę. Na tą karę powinni złożyć się ci co wywiesili te prześcieradła to by się nauczyli na przyszłość.
Czytaj ze zrozumieniem. Polnocna nie zamknieta, tylko zakaz dla ludzi ktorzy na niej przebywali :D
Pułkownik
 • 4 / 10
Coś mała ta kara, powinni ze trzy mecze bez żulety zrobić.
Pułkownik
 • 1 / 6
Żylety
Tyle dobrego, że północna dostała zakaz zamiast tradycyjnego "za karę przyjdźcie na wschodnią".
Kar indywidualnych to my się jednak chyba w życiu nie doczekamy :(
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No nie wiem, jak to będzie, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że oni jednak wejdą na trybuny.
Starszy sierżant
 • 8 / 9
I co ja teraz córce 10 lat powiem? Pierwszy zakaz dostała
Generał broni
 • 11 / 7
Na rodzinny trzeba ją było zabrać. Północna to nie jest miejsce dla dzieci.
Generał broni
 • 16 / 4
Świetne miejsce dla 10latki, ojciec dnia;D
@baron a rodzinny przy gościach to miejsce dla nich tak? skąd sie tacy biorą....
Starszy kapral
 • 5 / 1
Byłem kilka sezonów temu na rodzinnym i to ile 'ojców' rzucało ku.wami przy dzieciakach... Ręce szło załamać, dla niektórych nie ma różnicy gdzie i z kim oglądają mecz, bydło pozostanie bydłem.
Rodzinny jest też na wschodniej
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Luka luzik u mnie żona dostała. A Ci co piszą że to nie miejsce to mają pojęcie. Sprzed tv
Eniu pierdzielisz bo jak zabierasz dzieci na mecz to i tak uslyszy bluzgi słychać z każdego sektora ale trzeba mu tlumaczyc, że nie wszyscy takim językiem się poslugują. Albo nie brac dzieci na mecz. Ja zabieram i nie śpiewamy jak debile strzecie k.... gola i tp.itd.
Luka jak co jej powiesz Córko uważaj masz recydywe :)
Czarnuch rodzinny nie byl przy gosciach bo oddzielal caly sektor a dwa to teraz jest na wschodniej w rogu. Chodzisz na mecze?
Generał broni
 • 1 / 2
@czarnuch

Co ty pie...sz za bzdety? Nie wiesz gdzie rodzinny jest??? Uważasz, że północna to jest odpowiednie miejsce dla dzieci? Toś się chłopie teraz popisałeś, ja pierdziele co za typ :D
@Baron uważam,że stadion tak jak i inne miejsca publiczne to miejsce dla dzieci. Sztuką jest je wychować a nie trzymać w klatce. Tak jak na rodzinnym tak i na Żylecie słychać to i owo. Tak samo na stadionie jak i w okolicach. Tak samo w Warszawie jak i w Niemczech. A p... to ty chłopie.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
@baron widać że masz pojęcie gościa w kapciach sprzed TV.
Generał broni
 • 1 / 2
@czarnuch

Nie kompromituj się chłopie, nawet nie wiedziałeś gdzie jest rodzinny :D Tak stadiony sa dla wszystkich poza niektórymi trybunami/sektorami i takie sa fakty, wszyscy to wiedzą a ty strugasz jarząbka, że jest inaczej :D E-kibic? Kto by pomyślał :D

Zegrze

Północne czy Południowe, ZWL czy jakoś tak? Bujasz się z chłopakami z Legionowa? Mistrzu jak ja na Legię chodziłem to ciebie jeszcze w planach nie było :D
Podporucznik
 • 1 / 0
I dlatego ja zabieram dzieciaka tylko na mecze o niskim poziomie bluzgow typu Pogon,Rakow itp.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
@baron to skoro jesteś taki oblatany to tym bardziej po co takie głupoty gadasz
@Baron mam Ci cokolwiek udowadniać? Przecież przed chwilą nauczałeś,które to miejsca nie są dla dzieci... Nawet nie dostrzegasz problemu jakim jest karanie m.in takich dzieci (długofalowa wizja promocji i rozwoju ekstraklasy) a chcesz żebym Ci udowadniał elementarną wiedzę? Ja Ci o sektorze gości a ty o Żylecie.. Można i tak uczyć. Współczuje zatem tym,którym ojciec pozwalał pójść na Żyletę dajmy na to po 18stce.

ps. daj więcej tych emoji. To uwydatnia przekaz.

@loczek wszystko bierzesz tak dosłownie? oczywiste chyba,że bufor jakiś musi być co nie znaczy,że zdecydowanie dalej im do tych kurw niż do Żylety. Swojego czasu Jaga właśnie na tym sektorze skupiała swoją uwagę.

I tak panowie, merytorycznie jeszcze się posprzeczajmy kto jest większym kibicem. Fotki z Neapolu pokazać? A może z Ernsta happela tudzież okolicznego parku rozrywki? To jest najistotniejsze prawda..?
Generał broni
 • 1 / 2
@Zegrze

Znam trochę ludzi i mam już trochę lat i z tymi latami przychodzi refleksja, że pewne rzeczy warto i trzeba robić w sposób przemyślany,a nie głupi. Trochę chłopaków stamtąd znam, trochę imprez, wspólnych śpiewów, kilka odwiedzin na Legionovii, wiesz jak jest ;)

@czarnuch

A ty jak widzę dalej idziesz w zaparte. Nie wiesz gdzie jest rodzinny, z oślim uporem starasz się nas tutaj wszystkich przekonać, że północna jest dla dzieci, no nie jest i każdy bywalec stadionu doskonale to wie. No chyba, że chodzisz na mecze organizowane przez TVN to sorry, faktycznie wtedy jest tam podobno inaczej. Tak na marginesie, chodzisz na mecze TVN - politycy? :D
Generał broni
 • 1 / 2
@czarnuch

Jeszcze jedno:

"Fotki z Neapolu pokazać? A może z Ernsta happela tudzież okolicznego parku rozrywki?"

Coś mi tu pachnie naszym forumowym sandalarzem, z drona też masz? To Ty? :D
@baron żebyś chociaż raz merytorycznie odpowiedział... Próbujesz błysnąć i po co? Aby dostać medal w internecie? Mi to leży czy mi wierzysz czy nie. Nie mam lat nastu,żebym musiał ci cokolwiek udowadniać. Na Legii jestem od wczesnych 90 i taka świadomość bagażu mi stanowczo wystarcza. Dla twoich dzieci być może Żyleta nie jest odpowiednim miejscem. Wg mnie jest,bo powtórzę (być może za drugim razem zrozumiesz) nie sztuką jest trzymać dziecko w klatce a wychować na człowieka. Ponadto uważam,co jest dosyć logiczne z logistycznego punktu widzenia,że zdecydowanie więcej i z bliższej odległości dzieciaki nasłuchają się od przyjezdnych (w końcu z rodzinnego do gości bliżej niż do Żylety i tylko tuman tego nie ogarnie) niż ze strony Żylety. Podałem nawet przykład Jagi,która do bluzgów się nie ograniczała. No ale wy dalej swoje... Ja nie mam pojęcia gdzie rodzinny i to jest sendo dyskusji. To jest idealne odzwierciedlenie twojej dojrzałości do dyskusji. Lepiej pojechać z całą Żyletą,bo to znakomity przykład dla dziecka.

Ilu was impotentów umysłowych jeszcze wyjdzie po deszczu..?
Generał broni
 • 1 / 2
@czarnuch

" nie sztuką jest trzymać dziecko w klatce a wychować na człowieka."

Tak kurła, w miejscu gdzie siedzi 100% patolnia, no to są wręcz idealne warunki na wychowanie dziecka, modelowe, rekomendowane przez psychologów dziecięcych. Jeśli możesz to się nie rozmnażaj.
@baron swoją retoryką jedynie udowadniasz,że pod względem wartości jesteś na tym samym poziomie co ci krytykowani przez ciebie. 100% jak to określiłeś odzwierciedla twoją impotencję umysłową. Z łatwością nie tylko oceniasz ale i wydajesz wyrok nad osobami,których KOMPLETNIE NIE ZNASZ. To jest właśnie dowód twojej dojrzałości. Powiedz jeszcze,że takie wartości wyniosłeś z domu. EOT
Generał broni
 • 1 / 1
" Z łatwością nie tylko oceniasz ale i wydajesz wyrok nad osobami,których KOMPLETNIE NIE ZNASZ. "

Znam pewnie lepiej od ciebie i co teraz? A to, że znam nie musi oznaczać, że akceptuje co te osoby robią i że akceptują ich sposób myślenia i działania. Tak na marginesie, to na przestrzeni ja wiem 35 lat, to zdecydowaną większość meczów spędziłem na Żylecie, niż na innych trybunach.
Nie życzę ci nagrody Darwina ale nie rozmnażaj się.
Jak czytam niektóre komentarze, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Większość komentarzy szuka tanich usprawiedliwień, zamiast przedstawić jakieś propozycje aby to się nie powtórzyła. Padawane są przykłady innych klubów. Toż to jakaś pomieszanie pojęć . Co mnie obchodzi inny klub w Polsce. Interesuje mnie tylko Legia i wszystkie działania kogokolwiek, które są wymierzone w klub oceniam jednoznacznie negatywnie.
Chciałbym aby Kolejną sprawą jest korzystanie z monitoringu i kierowanie spraw do organów ścigania, aby odzyskać choć część utraconych pieniędzy.klub podpisał z stowarzyszeniami kibiców coś w rodzaju listu intencyjnego, w którym było by jasno sprecyzowane jakie transparentu mogą być wnoszone a jakie nie. Niedotrzymanie umowy przez którekolwiek ze stowarzyszeń skutkowało by natychmiastowym opuszczeniem przez WSZYSTKIE STOWARZYSZENIA pomieszczeń klubowych. Ktoś powie odpowiedzialność zbiorowa. Tak. Na takiej samej zasadzie jak kilku głąbów doprowadziło do ukarania klubu.
Kolejna rzecz to odpowiedzialność firmy ochroniarskiej. Tu też wydaje się dużo do zrobienia. Nie słyszałem aby firma poniosła odpowiedzialność finansową za niedopełnienie obowiązków.
Mam świadomość, że wiele osób będzie przeciwnych, ale powyższe propozycje miały na celu przeprowadzenie wśród kibiców- tych prawdziwych jakiejś dyskusji jak wyją z tego problemu/
Zachowanie jak struś, który chowa głowę w piasek nic nie da. Pozdrawiam
Generał broni
 • 2 / 1
Dotrzymywanie umów na linii klub , stowarzyszenie ,trafiłeś w samo sedno .
Generał
 • 4 / 11
ja tam się śmieje ale z takich jak ty KIBICÓW Z Ł3.

Dopóki nie przyjmiecie do wiadomości i nie zaakceptujecie tego,iż jaśnie wielmożny prezes DARIUSZ MIODUSKI przymyka oko na:
a) kontrole na bramkach;
b) to,co jest bramkami wnoszone;
c) to,co jest garażem wwożone;
d) to,co jest na Ł3 odpalane, organizowane itp itd
to tym bardziej będziecie śmieszni w swych doniosłych komentarzach.

Zacznijcie edukować prezesa to może czymś to poskutkuje. Np konkretną kontrolą na kołowrotkach i garażach,bo niestety ale nawet ochrona działa na zlecenie.
Czyli postulujesz o odprawy lotniskowe dla 20.000 osób wchodzących na mecz?
W takim razie by wejść na trybuny ustaw się w kolejce 3 dni przed meczem.
thostein i znów pytam - czy wobec tak postawionej sprawy sami kibice mają odpowiadać za 'porządek',gdy organizator nie potrafi nawet porządnie skontrolować wchodzących kibiców? :)
~Gaco
 • 1 / 2
Kara jakąś musiala być, mnie bardziej zastanawia, dlaczego za race na Arce jest 15 tys., na Śląsku 25 tys. a na Legii 50 tys.
Wg jakiego klucza są ustalane te kwoty...
bo o Legii napisał Pol, Stanowski i reszta głodnych lajków pismaków. Od lat potrafią tylko szczekać i ani jeden z nich nie wpadł np na pomysł jak precyzyjnie wymierzać kary. Taka to już ich pozycja - znajdywać temat, promować i zgarniać tantiemy. KL zaś to ciało,które chłonie motywację właśnie z takich źródeł. Tym bardziej śmieszne,że Boniek może się sądzić w kwestii odpowiedzialności za organizacje finału PP a KL korzystając m.in z RD PZPNu o tym fakcie zapomina.
Marszałek Polski
 • 2 / 4
Wg klucza jestem Boniek, stanowski, ten lechita z weszło, i nie lubimy Legii więc ma ciśnięte w mediach i gdzie się tylko da
dokładnie @Zegrze dodam także,że ów medialność wpływa na rozmiar i rodzaj kary. Inaczej kluby,które nie dopełniły wymogów już dawno oglądałyby piłkę w tv. A takich jest cała masa.
Gratuluje KL. Tak właśnie dba się o pełne stadiony.
"karę zakazu wejścia na jeden najbliższy mecz ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z ŁKS-em znajdowały się na Trybunie Północnej"
Oni są tak samo beznadziejni jak ESA i całe PZPN. Dosłownie zero inwencji twórczej, zero inicjatywy, null. Tylko karać i zamykać. ŚREDNIOWIECZE! Jeśli klub nie zareaguje to czym prędzej wniosę o zwrot kasy wobec braku gwarancji wejścia na Ł3 w ramach opłaconych wejściówek.
Mam dziwne wrażenie, że różnica w cenie karnetów na wschodnią i północną to uwzględnia.

O zwrot kasy wnioskuj u ruchów kibicowskich odpowiedzialnych za szmaty na Północnej, a nie w kasie klubu.
Generał
 • 4 / 12
kolego thorstein na wschodnią to ja mam za darmo karnety - firmowy - bo Darek daje praktycznie każdej firmie o określonej marce w Warszawie tony karnetów. Sam mam 3,które co mecz rozdaje wśród znajomych,bo są na firmę a nie nazwisko. To raz gamoniu.

Dwa - Gamoniu kupując bilet,karnet, bigos i whatever else nie mam wliczone ani odpowiedzialność za kompana ani tym bardziej za Nieznanych Sprawców. Nie myl mnie z organizatorem. A jak już podnosisz głos to szczekaj tak,abyś wyszedł na dorosłego człowieka a nie kundla,co bredzi od rzeczy.
Czarnuch a jaki masz na to inny pomysł. Karanie kogo? Zamknięcie trybuny bez zakazów personalnych?
Po 1 i tak by przyszli, tylko na inne krzesełka.
Po 2 była by to kara dla normalnych kibiców, bo musieli by spędzić 2 godziny w bezpośrednim towarzystwie tych ludzi. Często zbyt nawalonych, agresywnych, skaczacych jak malpy, zasłaniających innym mecz.
Tu chodzi o to, zeby winni poczuli na własnej skórze ostracyzm własnych ziomków, bo ci dostaną po tyłku. Wg mnie kierunek bardzo dobry, tylko kary za słabe. Za coś takiego powinny być minimum 4 mecze tak, aby jeden z drugim naprawdę to zauważył. Szybko by się północna wypuściła a każda szmata była by traktowana przez kibiców jak pot3ncjalny zakaz na wiele tygodni.
*Wyludniła
Tylko podaj sensowny pomysł, bo jakoś od lat nikt nic nie potrafi wymyśleć skutecznego, poza bardzo drwstyczna podwyżka cen biletów.
@Kierownik
A czy ty masz pomysł jak karać wszystkich tych,którzy wnoszą swoje żarcie do kina? Masz pomysł jak wyłapać wszystkich drogowych przestępców? Masz pomysł jak uzdrowić Ekstraklasę?

"Tu chodzi o to, zeby winni poczuli na własnej skórze ostracyzm własnych ziomków, bo ci dostaną po tyłku. Wg mnie kierunek bardzo dobry, tylko kary za słabe. Za coś takiego powinny być minimum 4 mecze tak, aby jeden z drugim naprawdę to zauważył. Szybko by się północna wypuściła a każda szmata była by traktowana przez kibiców jak pot3ncjalny zakaz na wiele tygodni."

Weź rozbieg i barankiem o ścianę proszę. Wy naprawdę żyjecie w innym świecie...

Race są ROZDAWANE dosłownie POD STADIONEM każdemu chętnemu. Dlaczego WY (wszyscy,którzy zgadzają się z rodzajem kar) jesteście obojętni i nie potraficie zareagować przez co Legia płaci kary?
Transparenty najczęściej wnoszone są przez garaż. Dlaczego wszyscy korzystający z garażu nie dostaną zakazu?

Tu natomiast CHODZI O TO,że zarówno KL jak i PZPN z ESA nie potrafią dosłownie NIC. Ani nie chcą reformować ani wchodzić w dyskusje z organami,które faktycznie mogłyby coś zmienić (czyt. państwowe) ani tym bardziej utrudniać sobie robotę i stąd idą na łatwizne z zakazami. Od lat tak jest. Podobnie z jakością sędziowania czy respektowaniem wymogów.
Jedno co się zmienia to optyka takich jak ty - "Bardzo dobry kierunek" itd. To jest tym bardziej tragiczne,że już sami Ci,którzy tak w mediach jęczeli nt skandalu transparentowego krytykują ów decyzje w przeciwieństwie do was. Komedia.
No świetnie, nadal nie dałeś rozwiązania, które działa i jest korzystne dla klubu, to co mówisz, Legia już przerabiala. Raczej klub woli płać te kilkadziesiąt tysięcy kary niz mieć rozroby na stadionie i spadające liście od bandytów. Parę klubów już kibole w Polsce zniszczyli bo właściciel myślał, ze da radę. Na miejscu Miodka sam bym po cichu lobbowal za surowymi karami wykluczającymi z meczow dla całej trybuny bo to wg mnie jedyna metoda na ograniczenie bydła.
@kierownik "nadal nie dałeś rozwiązania, które działa i jest korzystne dla klubu" bo wg klubu jestem konsumentem. Nie mam ŻADNEJ podstawy prawnej ABY cokolwiek więcej niż to,co wpisane w bilet działać. Problem jednak w tym,że nawet sam ORGANIZATOR dogaduje się z ów "bydłem" (jak ich nazwałeś). Jeśli najpierw daje im za friko wejściówki a potem zapomina o kontroli to wybacz. Nie do mnie pretensje o brak rozwiązania.
Generał broni
 • 7 / 1
Czarnuch, nawet jeżeli masz merytorycznie rację, to czy musisz zachowywać się jak gbur wobec innych, polemizujących z Tobą, nawet jeśli racji nie mają?
@masi czyli jak 90 procent piszących tutaj o bydle, szmatach, żulerni itp itd. Dostosowałem się do poziomu. Uderza tym bardziej jeśli krytykujemy w ten sposób innych krytykujących, prawda?
Podporucznik
 • 0 / 0
Jak ktos idzie na zylete to zgadza sie z panujacymi tam zasadami i jest swiadomy tego co sie tam dzieje.Dopingowac mozna z kazdej trybuny,nie tylko z zylety. Chodzac na zylete popiera sie jej dzialania i daje na nie przyzwolenie. A jesli chodzi sie tam tylko po to zeby sie tym chwalic to juz inna para kaloszy. Niech kazdy ktoremu nie pasuja takie akcje chodzi na inne trybuny,wtedy nie bedzie placzu o odpowiedzialnosc zbiorowa.
"Jak ktos idzie na zylete to zgadza sie z panujacymi tam zasadami i jest swiadomy tego co sie tam dzieje." sto procent racji :) Podstawowa zasada panująca na Żylecie - zdzierać gardło. A więc nie dlatego wolę Żyletę od choćby nawet i loży,że panują tam takie a nie inne zasady a dlatego,że ta trybuna daje mi emocje,które najbardziej mi odpowiadają w polskiej piłce. Nie ma takiej mocy ani na wschodniej ani na loży. Podobnie z wyjazdami.. Szkopuł tkwi w tym,że postronny kibic nie ma w obowiązku ponosić odpowiedzialność za błędy chociażby organizatora. Skoro ten odpowiada za m.in kontrolę jak i za to kogo na stadion wpuszcza to jak ja, jako osoba nie mająca jakiegokolwiek wpływu na m.in jakość tejże kontroli mam odpowiadać za całą trybunę? :) Debilizm stosowania w tym przypadku i w taki sposób odpowiedzialności zbiorowej dostrzega każdy... Tylko o dziwo tutaj znajduje się najwięcej ich zwolenników. Paranoja.

I teraz najlepsze - to klub ma nagrania z monitoringu, wpływ na kontrole czy osoby,którym pozwala wejść na stadion. Dlaczego za każdym razem nie wydaje zakazów? Bo Darkowi to na rękę. Zrozumcie po raz enty... On niczego nie zrobi. Będzie kolejna Borussia? Będzie smutny i wyda oświadczenie. Będzie powtórka z Jaga.rar? Też machnie ręką i zapłaci. Problemem nie jest Żyleta sama w sobie... Tak obiektywnie.
Kapitan
 • 1 / 1
A kary dla innych klubów o których mówi Prezes też były czy tylko my zbulwersowalismy środowisko piłkarskie??
były ale czy to coś zmienia..? KL raz jeszcze się kompromituje. Bardziej niż DM swoim oświadczeniem.
Gdyby Ekstraklasa SA chciała rzeczywiście zwalczyć taką patololę, powinna wymusić akceptację regulaminu rozgrywek przez kibiców, a także mieć samodzielny dostęp do monitoringu i możliwością przekazania materiału organom ścigania, a dalej ścigania indywidualnie i karania indywidualnie.

Jednym słowem to ekstraklasa powinna stać się organizatorem rozgrywek
Generał broni
 • 2 / 4
Czym bardziej medialne prześcieradło z bazgrołami tym większa kara.
Gdyby weszło nie zwróciło uwagi na to prześcieradło nie było by sprawy w mediach i nie byłoby kary.
Sama treść jest w tej kwestii drugorzędna.
~Niewinny
 • 1 / 3
Wy wszyscy wplacamy pieniadze na oprawy wiec my wszyscy jestesmy winni.
Yyy mow za siebie...
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Niewinny jak większość z tutaj piszących ma wpłacać na oprawy jak mecz oglądają w kapciach w domowym fotelu?
Kara na poziomie leśnych dziadów
Śmiech na sali. Prześcieradło - pomysł dzbana Sebixa. Kara komisji - pomysł jeszcze gorszego dzbana.
Pułkownik
 • 2 / 6
Legia powinna zespół przenieśc do innych rozgrywek , choćby do Czech , Legia ciągnie tą śmieszną ligę .Gdy Legia przyjeżdża raz w roku kluby mają najwyższe frekwencję , a pózniej nędza cały rok
Generał
 • 0 / 5
Proponuję Londyn albo Chicago, tam jest więcej kibiców.
Generał broni
 • 1 / 1
I co to zmieni Roben? Ma również przenieść się do Pragi?
Pułkownik
 • 5 / 3
Amica też wywiesiła prześcieradło z napisem Midak won i...cisza o karze dla pyr ...rudy i ten cały jeba...ny pzpn to złodziejska mafia
Generał broni
 • 1 / 1
Arka chyba???
~RioBravo
 • 0 / 0
Na Amice tez wisiało takie prześcieradło.
Chorąży
 • 5 / 3
Brawo paj...ce jak już ktoś napisał zrobiliście Polonii reklamę na całą Polskę a swojemu klubowi czyli Legii antyreklamę . Kara dla Legii nie słuszna wyłapać tych co ten transparent wieszali i ich obciążyć tymi 50 tysiącami .
Wylapac? Jak? Zakazem sektorowek? I co w zamian, jaga.rar i bvb co mecz czy spadające liście na twarze zarządu?
~KMR
 • 1 / 3
Byłem na Żylecie, transparentów nawet nie widziałem. No i teraz przez to nie mogę iść na następny mecz? To istna kpina!!
To zmień trybunę, jak nie podoba Ci sie działalność braci po szalu. Północna ma swoje ceny to i może mieć wspolodpowiedzialnosc.
Generał
 • 2 / 1
KMR
Trzeba chodzić na wschodnią, szmaty widać świetnie i zakazy są dużo rzadsze.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
KMR nie słuchaj tych wiecznych narzekaczy. Komisja ligi jak i całe pzpn tylko szukały pretekstu żeby nie wpuścić kibiców na mecz z Jagiellonią z wiadomych powodów. Zresztą robią to od kilku lat
i po co te transparenty komu?
Tak komisja zaprezentowała obiektywizm na miarę ślepca. Ja tylko przypomnę, że na stadionie Arki wisiał transparent przy którym "nasze" są piardnięciem wróbla na przednówku.
Porucznik
 • 10 / 1
działania kibiców Żylety bardziej pomagające kamiennej niż kibicom Legii .
Kto oprócz niewielkiej garstki by wiedział ,że jakieś si francuskie miało zamiar inwestować na konwiktorską (większość z nas nie )

A tak skutek odwrotny od zamierzonego ten cały protest flagowy osiągnął .
Listkiewicz wyszedł z nory ,grupa Fryzjera się uaktywniła wszyscy dają teraz wyrazy poparcia dla brudnych koszul.

Było tylko kwestia czasu jak i kiedy nasz ukarze banda odchodzącego widzewiaka (apele tv główne wydania wydarzeń polsat i tak dalej)

Interesujący jest skład komisji kar zbiorówka z pominięciem kar dla Gdyni gdzie kibice na szmatach piszą wypier...j. na Midaka.

Czuje że nas na odchodne prezesowania pzpn boniek zaskoczy z zawiści z zemsty .
co ma piernik do wiatraka .
Garstka wieszała transparent a całość ukarali (większość nawet nie wiedzieli o co chodzi )

Odpowiedzialność jak za Hitlera .
Brawo tępe głowy pzpn .
Wolność słowa.
Generał
 • 10 / 3
Czy kluby mają obowiązek być formalnym organizatorem "wyjazdów"? Niech te grupy kibicowskie się sformalizują i same występują o pule biletów na wyjazdy a potem same odpowiadają za te swoje wyczyny, również materialnie.
Tak to się kretyni wiecznie bawią na rachunek klubów.
Generał broni
 • 3 / 0
Tylko PZPN nakładałby kary na organizatorów wyjazdów z małą możliwością egzekwowania kar .A tak jest prosto ,klub płaci PZPN ma kolejne łatwe przychody.
Generał
 • 1 / 1
Ale KL to nie ma być biznes dochodowy, tylko pilnujący SKUTECZNIE porządku. Żeby prawo było przestrzegane musi być egzekwowane i karzące winnych a nie najłatwiejszych do ukarania czyli kluby.
Generał broni
 • 2 / 0
Oczywiście że tak powinno być ,ale Borass sam dobrze wiesz ile lat te dyskusje trwają i nic .Tatscher reformę na wyspach zrobiła prawie 35 lat temu a my ciągle dyskutujemy.
Generał
 • 10 / 4
Rozwiązanie tech problemów z bydłem jest proste. Jest monitoring, ale nie przydatny bo oni się chowają i przebierają pod sektorówkami. Narobili gnoju, to zakaz sektorówek, żeby monitoring mógł wyłapać kretynów i usunąć ze stadionu. Jak wniosą pojedyncze flagi, to karać tych którzy mieli miejsca pod flagą. Że nie byli to ci którzy nadymili? Trudno, trzeba było pilnować miejsca albo zmienić trybunę, na taką gdzie nie ma bydła i przemocy. I tylko w taki sposób, stopniowo eliminując ze stadionów bydło, można osiągnąć efekt.
Fajnie Boras, byli już tacy w tej lidze, co podejmowali taka walkę. I wiesz co? Przegrali. Nikt za nimi nie stanął. Miodek też zna na własnej skórze podobny przypadek. Leśny z resztą też, to on obiecywał pozwy cywilne wszytkim złapanym na bvb. Chyba cos wówczas nie pyklo, co nie?
Ale tyle ile się Bydło w błocie utaplało to jego!
~Bolek
 • 1 / 0
Kupa śmichu, ale pojechali, kibol rządzi
Pytanie. Czy warto był te bzdury wywieszać za 50 tys. zł? I robić Polonii reklamę na całą Polskę? Moim zdaniem nie warto
Lazienkowska3
Jakby zapłacili 50 tys ci co wieszali te prześcieradła, to pytanie byłoby zasadne, a tak mamy mrożkowe klimaty.
Jak znasz któregoś z nich to spytaj czy mu się to opłaciło.
L for ever
mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty, ale nie znam nikogo kto wywieszał te mądrości. Ci ludzie należą do jakiegoś obcego mi kręgu kulturowego, do obcego świata
Mogli nałożyć tę karę na producenta farb w szpraju i fabrykę tkanin.
Marszałek Polski
 • 2 / 10
Już raz zamknęli Żyletę na mecz z Jagiellonią. Raczej kibice Jagielloni tego miło nie wspominają
~Screen
 • 1 / 0
Dalej bracia! Nie przechodźcie obok puszek na oprawę!
Podporucznik
 • 5 / 2
Kolejny raz potwierdza sie, ze istnieja rozne ktegorie wymierzania kary za podobne przewinienia. Ktos pisal wczoraj o 5tys. za podobne akcje dla jakiegos innego klubu to dlanas prosze bardzo 10 x tyle a co...
Generał
 • 11 / 2
A kogo Boniek ukarał ża dymy na finale PP? Też kluby. A kto był organizatorem? PZPN/Boniek. Ten gość to demagog i hipokryta.
Boras
Jak chcesz stać na czele demagogów i hipokrytów, to musisz być największym demagogiem i hipokrytą.
Taka jest moja prawda futbolu :)
Marszałek Polski
 • 10 / 1
Idiotyczne transparenty, idiotyczna też kara. Znów zastosowano odpowiedzialność zbiorową, która nie ma nic wspólnego z rzymskim prawem, na jakim opiera się cywilizacja łacińska.
Podporucznik
 • 6 / 1
Idioci kontra idioci.
Adriano
Cywilizacja w polskiej piłce kopanej? Nie i jeszcze długo nie.
Starszy sierżant
 • 5 / 0
50k PLN? przeciętny wywieszacz 'szmat' z żylety pracowałby na to kilka lat, naprawdę nie ma w polskim prawie możliwości po wykryciu sprawcy kompensaty szkody? Dla takich to jedyne wyjście, parafrazując pewnie powiedzenie: 'patriota stadionowy' jest gotowy oddać za klub życie ale ani złotówki...
Porucznik
 • 4 / 5
Oczywiście jak najbardziej wierzę w bezstronność komisji ligi, tylko znów ta Jagiellonia jakimś dziwnym trafem w następnym meczu u siebie mi tutaj jakoś nie pasuje...
Marszałek Polski
 • 4 / 3
Hahaha rzeczywiście :D
Generał dywizji
 • 0 / 0
Wygląda na to, że w szeregach Żylety jest sabotażysta
Generał dywizji
 • 0 / 2
Śmieszna ta komisja ligi. Za szmatę łks dostał śmieszną karę. żal
Generał
 • 7 / 2
A co z transparentem na Arce? Ja jestem za karaniem bydła a nie klubów. Niedługo za bazgroły na ścianach domów będą mandatami karać dozorców, zgodnie z tą logiką. Kluby tracą a bydełko rechocze zadowolone że udało się taki dym zrobić.
A teraz jeszcze będzie występowało w "obronie klubu". Noż kuwa klimat jak z Mrożka.
Karać winowajców, po ..uj jest ten monitoring?
Podporucznik
 • 2 / 2
ale na arce nikt nie obrazil biednego chlopca tylko jakiegos banana to po co takie tam juz rzeczy roztrzasac...

oczywiscie to ironia
Podporucznik
 • 2 / 1
No i glowny argument , arka to nie Legia a My mamy zapewnione ''specjalne'' traktowanie z urzedu!
Porucznik
 • 7 / 2
I brawo. Muszę przyznać, że 1. Miodek ma gest - bulić za "nie poddawaj się" (drużyna może prowadzić :D, nieistotne) 50 k. Może Zenek kiedyś zaśpiewa. 2. Garstka, która nie grzeszy autorefleksją - co taki kawałek prześcieradła im dał? Czy było warto? 50 k zł pewnie większość tych umysłów we własnych funduszach nie widziała - ma w nosie klub, oni mają swój świat. 3. Narażanie klubu na kary finansowe w imię miłości i przywiązania do barw porównałbym do wybicia zębów w imię zapobiegania próchnicy.... i co z tego jak Miodek nic nie zrobi ... Myślę, że jeszcze w tej rundzie będzie nie jedna sposobność do podobnego artykułu. A i tak za chwilę pojawi się gawiedź pisząca - "uwzieły sie", "za co?", "wszystkie przeciw Legiunii, przecie nic złego sie nie STAO"
Boniek zrobił manifestacje, bo lud domagał się krwi. Kara skrajnie wysoka. Zwłaszcza w kontekście wielu innych przypadków różnych transparentów i manifestacji na trybunach. To oczywiście ma podtekst polityczny. Na list Bonka w sprawie reformy ESA34 odpisało tylko 3 prezesów. Miodek otwarcie napisał w mediach i skrytykował udawana reformę plus pokażą że jest tylko odwracaniem kota ogonem od problemów i służy celom politycznym. To teraz Boniek pod płaszczykiem zasłużonej kary się odegrał na ostro. Taka jest polityka, a z piłką ch%j bo Boniek ma ją w [email protected]$e.
Marszałek Polski
 • 4 / 3
No i uj. Rudego widzewiaka zaraz nie będzie a Miodek będzie.
Widzewiak właśnie robi wszystko politycznie żeby utorować drogę swojemu kandydatowi Koźmińskiemu i będzie dalej rządził z tylnego fotela. Wiec nie będzie Bonka tylko pozornie. Dalej będzie rozdawał karty.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Też racja. Ale mam nadzieję że jednak kozminski nie wygra
Podporucznik
 • 6 / 2
Rudemu chodzi o zydzew, zeby latwiej mu bylo awansowac a nie o dobro polskiej pilki
W tym celu właśnie zrobił 3 spadki i awans w playoffach nawet z 6 miejsca, tylko coś nie pyklo i Widzew nie awansował. Ale temu to miało właśnie służyć, żeby wrócili szybciej do ESA. A że 3 spadki jeszcze bardziej uderzają w spokojna prace i stawianie na młodzież to Boniek ma w piz#$e. A i tak ludzie się tym na tyle nie interesują, że mają go za dobrego prezesa bo od Lato lepszy i Lewy strzela w reprze więc jest super.
Podporucznik
 • 5 / 1
Nic dodac, nic ujac HenningBerg dokladnie w punkt!
Kapitan
 • 2 / 1
Ciekawe,czemu za to samo "przestępstwo" komisja Bońka nie ukarała w tej samej kolejce arki?A wcześniej innych?Jak karać to wszystkich.Ale prezes postawił się rudemu w sprawie reformy ligi i namawia resztę prezesów,a Boniek tego nie lubi,bo ma być tak jak on chce.Orzed meczem w studio analu prezes się wypowiadał na temat tej reformy,a ja się zastanawiałem jak rudy będzie się mścił za to na Legii-teraz juz wiem.Obawiam się ,że to dopiero początek,bo rudy jest mściwy jak ktoś jest przeciwko niemu
Starszy kapral
 • 1 / 0
Arka również dostała karę
Kapitan
 • 1 / 0
Spytam z ciekawości jaką,bo wszędzie o tym cisza.Jak znam życie,to pewnie właścicielowi klubu zawiesili 500+ na 3 miesiące-strasznie surowo ;)
Kapitan
 • 0 / 1
Silver wg mnie tak samo odpowiedzialny jak 99% osób z zamkniętej trybuny.
Generał dywizji
 • 3 / 3
Robio co chcą.... jeśli to za transparenty to kpina i plucie klubowi w twarz. Czemu inne kluby nie są karane za podobne transparenty... ale jak to ładnie teraz brzmi i 3/4 Polski bije brawo bo Legia ukarana
Marszałek Polski
 • 3 / 3
A najlepsze że zaraz znajdą się debile którzy stwierdzą że komisja ligi tak pomaga Legii że specjalnie walnęła "niby karę" żeby inni myśleli że jest przeciwko. Absurd goni absurd
Generał dywizji
 • 2 / 2
Wkur..ce jest jechanie po Legii. Wszyscy to robią bo to modne. Dlatego uważam że trzeba popierać prezesa sam walczy ze wszystkimi. Kibice legii powinno wspierać nie szkodzić klubowi
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Ok tylko fajnie jakbyś Legia pisał wielką literą
Generał dywizji
 • 2 / 0
No jasne pieprz...ne emocje. Poprawka: Legii
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Teraz elegancko
~Tlmcio
 • 0 / 0
Po tylu latach siedzenia na rodzinnym przenieśliśmy się na Żyletę, wystarczy że raz wyszedłem do toalety. Zakaz. Panie premierze jak tu żyć.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zwolnić się, zmienić pracę, wziąć kredyt
Plutonowy
 • 3 / 2
Kpina....zasada wszyscy na Legię widzę wciąż obowiązuje.
Marszałek Polski
 • 3 / 6
Komisja ligi odleciała jakby wszyscy tam jakieś dopalacze walili. Sztuczne problemy rozdmuchane do granic absurdu. Na innych stadionach każą wypie..rdalać, nazywają hitlerowcami i ogólnie jest ok. A tu na transparentach ani jednej groźby, ani jednego przekleństwa a komisja ligi się zachowuje jakby kogoś zamordowano. Ani żadnego paragrafu na to, ani nic, ale uj tam walnijmy milion od razu i zamknijmy cały stadion. Jest temat zastępczy to się odczepią że polska piłka klubowa szoruje po dnie. A cymbały niby kibicujące Legii jeszcze dają poklask, bo że hejterzy z innych klubów ze szczęścia mało nie posrają się w gacie to akurat normalne, skoro nienawiść do Legii jest ze trzy razy większa niż miłość do swojego klubu
~Mazur
 • 1 / 0
To jest wejście na Żyletę, pierwszy raz i od razu zakaz.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wejście smoka
~M
 • 1 / 0
bardzo dobrze.
Za głupotę się płaci
Kary finansowe mają nie tylko zrobić medialną pokazówkę ale także osłabiać Legię pod kątem finansowym aby za bardzo nie odstawała od reszty.
Kropla drąży skałę.

Teraz każdy transparent, każda prowokacja będą powodem do przywalania nam kar. Hipokryzja czystej wody.

Dlatego też następna umowa telewizyjna powinna być negocjowana indywidualnie. Przynajmniej jako straszak. Koniec o gadaniu o zwiększeniu atrakcyjności ligi jak to wygląda, że mniejsi ciągają nas na dno.
Bo chyba nikt nie wierzy w bezstronność tej komisji...
W Belgii zdaje się Gent i Antwerpia zrobiły rokosz i negocjują indywidualnie, afera się zrobila, bo to protest względem zmiany podziału. Jak to czytałem to od razu o Miodku pomyślałem, niech też pogrozi palcem że może zrobić LE(G)XIT. To się zmieni perspektywa niektórym.
Marszałek Polski
 • 4 / 1
@Henning ooo to by komisja ligi na.kolanach przyszła błagać o wybaczenie
Generał broni
 • 4 / 1
Ale o co ten płacz? Wystarczyłoby tylko, żeby misie z północnej koncentrowali się na meczu Legii, a nie na Polonii oraz na lżeniu młodego Kisiela. Dziś Legia byłaby bogatsza o 50 kzł i kolejny mecz odbył się w normalnych warunkach i nie byłoby tematu. Jesteśmy nielubiani i jak ostatnie jełopy dajemy np. KL argumenty do ręki by nas karać. Samozaoranie level master.
Kara za transparenty powinna być więc dla wszystkich taka sama. Tak jak nie popieram agresji wobec Kiśla tak samo nienawidzę hipokryzji.
Co do podziału środków...
Myślę, że byłaby narracja, iż Legia działa na szkodę polskiej piłki. A tak naprawdę obecny podział środków z praw telewizyjnych bardzo mocno zawodzi. My sie dzielimy naszą medialnością i dzięki temu rywale mają wiecej kasy. W 2 stronę to już nie działa. Stawki za ich graczy są zaporowe. Bez pewnej, dużej kasy z Tv wreszcie by się wzięli za szkolenie młodzieży a nie sprowadzaniu kiepskich obcokrajowców.
Generał broni
 • 3 / 1
Obserwator87

Łopatologicznie: kary są za szmaty, groźby, race. Legia ma pozycje recydywisty w PZPN i UEFA, generalnie nasz PR klubowy leży i kwiczy. Na meczu koncentrujemy się na swoim klubie, a nie na jakimś czwartoligowym klubie frustratów czy na groźbach względem naszego młodego piłkarza, który jest jeszcze dzieciakiem. Gdyby nie to, to dziś nikt wspominał o tym meczu poza wynikiem.sportowym. To były zupełnie niepotrzebne rzeczy, nie mające nic wspólnego z meczem. Czego tu jeszcze nie rozumiesz?
Baron
Łopatologicznie - klub nie ma wystarczających środków do kompleksowej walki z takimi wybrykami. Nic nie może zrobić kiedy grupa karków w naszych szalikach jedzie na mecz charytatywny i robi rozróbę. Karanie nic nie zmienia, tylko stwarza pozory, że coś się robi. I tak od wielu lat. Nie zrozum mnie też źle w żadnym razie nie popieram działań kibolskich. Wiem, że jest recydywa. Ale ciągłe pochylanie głowy też nie jest dobrym zachowaniem. Pozdrawiam
Pułkownik
 • 1 / 8
Jeszcze niech te 50 tysięcy przeleją na konto Polonii Warszawa
Rozumiem że to kiepski żart. Rozumiem dyskusję nad słusznością tych transparentów, ale ten zajob jak ta polonia fajna i szlachetna to jakiś obłęd. Polonia to chory klub z chorymi ludźmi którzy doprowadzili się sami do tego stanu w jakim są, a co do Legii to utopili by Ją w przysłowiowej łyżce wody.
Marszałek Polski
 • 3 / 5
Poprawność polityczna przebija granice absurdu
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Blatok chyba napisał ironicznie (tak uważam).
Marszałek Polski
 • 0 / 0
@macmon oby bo jak nie to niezły z niego aparat
A tak konkretnie to za co ta kara?

Jesli za race to jeszcze rozumiem...


Kisiel? Pewnie, ze glupota i dranstwo ale zeby za to karac z zewnątrz? To sprawa wewnatrz klubu i kibiców dokladnie tak samo jak np ITI s...j. Jakos wtedy kar sobie nie przypominam. Za podobizny Mioduskiego albo recenzje jego dzialan tez beda kary?

A transparent po francusku? Tez glupi, niepotrzebny i szkodliwy wobec calej polskiej piłki. Ale ja tam nie widzialem tresci za ktora jakikolwiej szanujacy sie sad wydalby wyrok skazujacy. Mimo wszystko tresc nie daje przeslanek do ukarania a juz na pewno zbiorowego calej trybuny.

Na razie to niestety najglupiej wypada w tym zamieszaniu komisja ligi. A dla wielu to przeciez komisja Legii...
~Tom
 • 0 / 0
Szkoda że tylko jeden mecz , czym mniej półmózgów na trybunach tym lepiej.
Przypominając dla tych od wiecznego "dlaczego"? Ponieważ PZPN czy spółka Ekstraklasa nie m uprawnień do karania jednostek, to nie policja cy US. Dl nich stroną jest klub i w przypadku naruszenia regulaminu on jest adresatem. Inną sprawą jest stosunek klub - kibic, w takim przypadku klub może żądać zadość uczynienia i ukarania sprawców.
Marszałek Polski
 • 1 / 5
Ok to jasne ale czemu jeden klub robi coś drugi i trzeci robi dokładnie to samo, a karany jest tylko jeden? Co to.za cyrk?
Czy Ty rozumiesz co czytasz? Co ma mój wpis do twoich pytań?
Marszałek Polski
 • 1 / 5
To samo co kara komisji ligi do logiki
Jak nie ma to niech nie karze. Skoro nauczyciel w szkole nie ma uprawnień, żeby wystawiać mandaty rodzicowi, który parkuje pod szkołą, to dziecku stawia jedynki albo każe go dodatkową pracą domową?
ŁKS gra pięknie, Wisła jeszcze piękniej, Cracovia i Pogoń to poprostu miód malina punktują jak Kliczko tylko ta niedobra Legia obniża poziom, zero jakości , pilkarze słabi, sędziowie dyktują karne których się nie dyktuje. Na trybunach wszędzie świetna zabawa, miłość, przyjaźń i szacunek, a na Legii nic tylko jakieś transparenty... koniec świata, tylko gdyby nie ta niedobra Legia to Europa by nie wiedziała że w Polsce wogóle istnieje piłka nożna.
Generał brygady
 • 2 / 1
Nic dodać nic ująć Pietreczku.
Marszałek Polski
 • 2 / 4
Pietrek a jak Cracovia/Piast pięknie grały w eliminacjach do europucharów. Cudowne mecze, piękne widowiska. Co prawda przegrane na pierwszym nadarzającym się przeciwniku ale przegrali bez wstydu i kompromitacji. A Legia niby kogoś przeszła, niby wygrała ale po nudnej grze i w ogóle jak tak będzie grać to nie ma co licZyć na mistrzostwo
Podpułkownik
 • 1 / 3
Spoko, stać nas.
Porucznik
 • 4 / 0
ktoś liczył ile trybuna północna przynosi strat klubowi ? Zostalo 8 meczów Ekstraklasy razy maksymalnie 50tys. to 450tyś. Mecze PP też niewiadoma czy bez kar się się nie obejdzie. Do tego straty wizerunkowe, straty na biletach bo zamykają trybuny.
Podpułkownik
 • 0 / 0
8x50= 450? Looz
Meczów zostalo dziewięć wiec pewnie czeski błąd ale kary na wyjeździe licza się podwojnie ;)

Ps. Komentarz na który odpowiedziałeś to byl sarkazm.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Rybak
Pewnie policzył też aktualną karę.
~dd
 • 1 / 1
Żylecie już dziękujemy :D
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Przyjdź na mecz i podziękuj osobiście
Marszałek Polski
 • 1 / 0
On przyjdzie, ale ich tam akurat nie będzie, bo zakaz.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Będą będą nie bój się :) trochę mniej ale będą. Tym bardziej będzie mógł podziękować, skoro będzie mniej.
Możemy licytować się na argumenty, możemy wieszać psy na komisji, ale najpierw podziękujmy tym utalentowanym poetom - autorom transparentnu. To wielki wyczyn! Brawo!
Major
 • 5 / 0
Tyle że większość komentujących tą decyzję uczepiła się KL, nie dostrzegając, że problem tkwi w tych "poetach" z północnej, którzy najwyraźniej coraz częściej mylą pieczywo z dupczywem. Przeciężko nie min zdrożnego w zawoalowanych grobach kierowanych do drugiego człowieka, nie wspominając już o przyjacielskim przywitaniu w klubie 17-letniego dzieciaka - nota bene reprezentanta Polski... Brawo wy!
Major
 • 1 / 0
* Przecież nie ma nic zdrożnego
Major
 • 3 / 0
groźbach
Sorry, piszę na komórce
Generał broni
 • 3 / 0
Dokładnie. Niektórzy toi już chyba zapomnieli o tych wszystkich karach, zamkniętym stadionie itp. od UEFA, PZPN, wojewody. Kolejny sukces biznesmenów od kasy i PR z północnej.
Pułkownik
 • 10 / 3
Dlaczego nie mogą pokryć kary osoby wieszające te prześcieradło? Przecież są kamery.
dokładnie, zakazy ponakładać
Porucznik
 • 0 / 0
Jak ich nie chcą Karać to może ZATAPIAĆ , ZATAPIAĆ, ZATAPIAĆ
Boją się bydło ukarać i tyle.
Starszy kapral
 • 6 / 1
Drugi raz w życiu byłem na Żylecie i dostałem zakaz stadionowy za nic
Fajnie
czemu szanowna komisja nie jest konsekwentna i nie karze tak wszystkich tylko nas??????? buraczana komisja, banda tumanów tam siedzi w tej śmiesznej komisji
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Bo to skrajni debile
Generał dywizji
 • 6 / 3
50 000 zł. Szary warszawiak musi pracować na takie pieniądze kilka miesięcy. Komisja ligi nakłada karę z dupy wzięta za rozdmuchane przez media przewinienie, którego notabene dopuściła się grupa debilow. Co do kary na trybunę. Super tyle że kara o 2 mecze za niska i oby była respektowana.
Porucznik
 • 3 / 1
Żadnych Kar zamykających trybuny. Karę i wszystkie poprzednie należałoby zsumować i doliczyć Żylecie do biletów żeby było uczciwie.
Marszałek Polski
 • 7 / 1
No i jest pokazowa kara jak mówiłem. Dziwne, że innym za szmaty nie zamykali trybun. Wysokość kary w kasie też od czapy porównując do innych tego typu przewinień.

Pytanie co zrobi teraz DM??? Ja bym walczył z taką karą bo nikt wcześniej za podobne akcje nie dostawał tyle, a były gorsze hasła na szmatach.
Oby się od tej kary odwołał, to wyjątkowo złośliwa pokazówka. Nie chcę tutaj bronić autorów transparentów, ale kto i na jakiej podstawie ocenił je jako groźby? Prezes Boniek? Stanowski? Twitterowicze?

Jest to też jawna z kpina osób, którym grożono i których obrażano latami na transparentach w całej Polsce, za które kluby otrzymywały po 5 tysięcy kary. Legii zrobiono pokazówkę a im napluto przy okazji w twarz.
Major
 • 2 / 1
A może poeci z północnej napluli w ten sposób w twarz Klubowi i 17-letniemu piłkarzowi. ..