Kongres Science4Football na Stadionie Legii

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

26-04-2018 / 12:38

(akt. 02-12-2018 / 11:33)

Kongres Science4Football to najsilniej obsadzona w Polsce konferencja z udziałem wiodących krajowych i międzynarodowych ekspertów, której tematyka koncentruje się wokół czterech filarów kluczowych dla dzisiejszych piłkarzy: dietetyce, przygotowaniu motorycznym, prewencji i regeneracji oraz psychologii we współczesnej piłce nożnej. Kongres odbędzie się w przededniu finału Pucharu Polski, tj. 1 i 2 maja na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Łazienkowskiej 3.

Wśród prelegentów pojawią się światowe autorytety w swoich dziedzinach, m.in. dr Tim Gabbett, konsultant FC Barcelona, Man United czy Realu Madryt, autor bestsellerów i praktyk Frans Bosch, dietetyk Benfiki Lizbona Diogo Ferreira, czy znany ze współpracy z Jurgenem Kloppem prof. dr Wolfgang Schöllhorn.


Gośćmi specjalnymi kongresu będą m.in. prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski, jak również trener Dean Klafurić. Wśród potwierdzonych prelegentów znajdą się m.in. Carlos Jimenez, fizjoterapeuta olimpijskiej reprezentacji USA, Mark Sagal, psycholog współpracujący w trakcie swojej bogatej kariery m.in. z Manchesterem City i Leicester City, Ted Knutson - autor cieszącego się uznaniem najlepszych klubów europejskich serwisu analitycznego StatsBom, były współpracownik Brentford i Midtjylland, z którym zdobył pierwsze mistrzostwo Danii oraz liczni przedstawiciele piłkarskiego mistrza Polski: dyrektor techniczny Ivan Kepcija, lekarz pierwszego zespołu dr Maciej Tabiszewski, trener przygotowania fizycznego Kresimir Sos, dietetyk dr Wojciech Zep, psycholog dr Adrianna Zagórska-Pachucka oraz fizjoterapeuci Marcin Bator i Michał Trzaskoma. Eksperckie grono zasili również Ben Lyttleton, publicysta „The Guardian”, autor licznych książek poświęconych stykowi futbolu i nauki, w tym cyklu dla dzieci „Football School”, a także założyciel i dyrektor Soccernomics, współpracującej z czołowymi klubami oraz federacjami narodowymi.


- Kongres Science4Football to autorski projekt zainicjowany przez kilka osób, które w ramach Legii zajmują się coraz szerszym, praktycznym stosowaniem nauk w sporcie. Wszyscy dobrze wiemy, że w dzisiejszym futbolu trzeba dbać o każdy ułamek procenta jakości i wydajności, a wiele przykładów pokazuje, że rezerwy tkwią właśnie w dziedzinach, o których będziemy mówili na Kongresie. Zależy nam na powszechnym rozwijaniu odpowiednich kompetencji i wiedzy w całej Polsce, bo dzięki temu wszyscy razem przyczynimy się do podnoszenia poziomu piłki nożnej w kolejnych latach. Obserwujemy już bardzo duże zainteresowanie tą inicjatywą i w kolejnych dniach będziemy do niego dołączali  kolejnych prestiżowych partnerów - mówi pełnomocnik zarządu Legii Warszawa, Tomasz Zahorski.

Rezerwacji można dokonywać w tym miejscu.


Warunkiem dopełnienia rezerwacji i wzięcia udziału w wydarzeniu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie wpłaty na konto organizatora w terminie do 5 dnia od złożenia zgłoszenia. Udział jednej osoby to koszt 899 zł.

Komentarze (9)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

~ja
  • 0
899 zq mądrości Jozaka,juź lece
Domyślny awatar eLson
  • 1
Eh, ten nasz Jozak, teoretyk boksu (;
Przypomnial mi sie stary dowcip, pytaja studentke na egzaminie:
- Czy w czlonku meskim jest kosc ?
- Alez jest oczywiscie panie Profesorze !
Coz, wiecej teorii mniej praktyki, choc to akurat w druga strone (;
Domyślny awatar kodym1
  • 1
Więcej Science - mniej Fiction. I będzie dobrze...
Domyślny awatar Vojtala
  • 1
Ech.. dynamika zycia.. Jozak gosciem specjalnym a Klafa nawet na plakatach nie ma :D
Jak to sie wszystko szybko zmienia....

a Krzepoty nie ma?
Moglby miec sesje:
"Optymalna dieta wspomagajaca przygotowanie merytoryczne do mądrego stania"
albo
"Jak sie regenerowac po mądrym staniu"
Domyślny awatar kodym1
  • 1
"Gość specjalny" DM na pierwszym miejscu... A można było ustawić alfabetycznie i ciut bardziej kulturalnie by to wyglądało... No ale cóż - parcie na szkło najważniejsze.
Swoją drogą ciekawe, czy Romeo się pojawi.
~XYZ
  • 0
trener Romeo Jozak. :DDDDDDDDDDDD

Jeszcze pewnie na finał Pucharu Polski przyjdzie i pójdzie odebrać medal i podnieść Puchar
Domyślny awatar bertoll
  • 1
A ekspert K.Węgrzyn również będzie?
~Euro
  • 0
Mateusz Oszust??? nie wzbudza zaufania:)
Domyślny awatar masi
  • 0
No jak to? Za prawie 900 zł? Toż to hit!