fot. Marcin Szymczyk

Legia II w 2. Lidze!

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

13.05.2026 16:00

(akt. 14.05.2026 16:52)

Po latach walki, marzeń oraz oczekiwań, Legia II w końcu zrealizowała cel. Stołeczne rezerwy wygrały u siebie 2:0 z GKS-em Wikielec i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek 3. Ligi (grupa 1) zdołały awansować na wyższy szczebel. Bramki zdobyli Maciej Ruszkiewicz oraz Dawid Kiedrowicz.

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)

Legia II, jak to ma w zwyczaju od poprzedniego sezonu, od początku starała się przeważać poprzez posiadanie, grę na 1 – 2 kontakty czy budowanie ataków pozycyjnych. Warszawiacy kontrolowali grę, wymieniali więcej podań, przebywali w ofensywie i tworzyli sytuacje, a w 9. minucie wyszli na prowadzenie. Maciej Saletra odegrał do Cypriana Pchełki, ten płasko wycofał z lewego skrzydła na środek pola karnego, do Macieja Ruszkiewicza, który udanie uderzył z 10m, po ziemi.

Stołeczne rezerwy kontynuowały dobrą grę, dominowały, podkręcały tempo, kreując więcej okazji. Momentami w polu karnym GKS-u dochodziło do nawałnicy. Gospodarze mogli podwyższyć wynik np. w 23. minucie, po główkowaniu Łukasza Góry, ale jego strzał został wybroniony na linii. Po pół godzinie gry Adam Ryczkowski uderzył z głowy (obroniony), a jego dobitka z powietrza obiła spojenie słupka z poprzeczką. Chwilę później o krok od drugiego gola był Ruszkiewicz, który wyłuskał piłkę spod nóg obrońcy, lecz trochę pomylił się w fazie finalizacji po lewej stronie szesnastki.

Chwilę po przerwie GKS próbował zaskoczyć Legię II, parę razy zapędził się do ofensywy, ale niewiele z tego wynikało. Z czasem Wojskowi odzyskali kontrolę nad spotkaniem, a od 66. min prowadzili już 2:0. Ryczkowski miękko dośrodkował z lewej strony pola karnego na dalszy słupek, do Dawida Kiedrowicza, który musnął piłkę, skutecznie finalizując akcję.

Ostatecznie Legia II zwyciężyła 2:0 i na trzy kolejki przed końcem zapewniła sobie awans do wymarzonej 2. Ligi.

31. KOLEJKA 3. LIGI (GRUPA 1): LEGIA II WARSZAWA – GKS WIKIELEC 2:0 (1:0)
Ruszkiewicz (9. min), Kiedrowicz (66. min)

ŻÓŁTA KARTKA: Jania

LEGIA: Tobiasz – Kosiorek (86' Foks), Góra, Lauryn, Jania – Ruszkiewicz (67' Wyganowski), Możdżeń (76' Przybyłko), Saletra (67' Sarudi) – Kiedrowicz (76' White), Ryczkowski, Pchełka

GKS (SKŁAD WYJŚCIOWY): Grabowski – Górecki, Krupa, Bosse, Michasiewicz, Leopold, Sobociński, Jajkowski, Stolc, Nagano, Rajski

Komentarze (169)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.

Uwaga!

Teraz komentarze są ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu Legia.Net. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.