Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

19.10.2019 19:20

(akt. 08.11.2019 03:01)

Legia Warszawa pokonała 2:1 Lecha Poznań w spotkaniu dwunastej kolejki PKO Ekstraklasy. Pierwsi, za sprawą Darko Jevticia, bramkę strzelili goście. "Wojskowi" wyrównali po goli Arvydasa Novikovasa, a trzy punkty zapewnił debiutant, Maciej Rosołek! Poniżej relacja z Łazienkowskiej. Wkrótce zaprezentujemy wypowiedzi graczy i trenerów, fotoreportaże i materiały wideo.
PKO Ekstraklasa 2019/2020 - Kolejka 12
2 1

(0:0)

Lech PoznańLech Poznań
19-10-2019 17:30 Warszawa
Tomasz Musiał Canal+Sport, TVP2
2'
4'
26'
34'
55'
61'
64'
74'
74'
76'
80'
80'

• 7. Kamil Jóźwiak

74'
  • 6. Karlo Muhar

80'
  • 15. Jakub Moder

• 27. Tymoteusz Puchacz

• 10. Darko Jevtić

74'
  • 9. Christian Gytkjaer

• 33. Karol Szymański

• 8. Paweł Tomczyk

80'
  • 13. Tomasz Dejewski

• 17. Maciej Makuszewski

• 19. Tomasz Cywka

• 20. Mateusz Skrzypczak

• 24. Joao Amaral

74'
  • 36. Filip Marchwiński

• 38. Jakub Kamiński

74'

Zapis relacji tekstowej"na żywo"
- Oprawa kibiców "#JestSuper"
- Oceń zawodników Legii
- Pożegnanie Radovicia i Kucharczyka

- Skrót meczu Legii z Lechem

Atmosfera wokół Legii zgęstniała za sprawą dwóch porażek w ostatnich spotkaniach. Dodatkowo przed meczem z Lechem, wicemistrzowie Polski mieli problemy z kontuzjami. Stąd przebudowana obrona, choć i tak w ostatniej chwili do zdrowia wrócił Igor Lewczuk, który rozegrał setny mecz w barwach stołecznej drużyny i stworzył duet środkowych obrońców z Mateuszem Wieteską.

Spotkanie, jak przystało na hit kolejki w Ekstraklasie, nie było najbardziej widowiskowym meczem. Legia miała lekką przewagę, prowadziła grę. Wreszcie nieco lepiej na murawie prezentował się Arvydas Novikovas. „Wojskowi” próbowali zagrań ze skrzydeł, lecz przez długi czas goście skutecznie wybijali dośrodkowania. Aktywny był Jose Kante, lecz reprezentant Gwinei miał problemy z wykończeniem i mimo że znajdował się w niezłych sytuacjach, nie mógł solidnie zagrozić Mickey Van Der Hartowi. Gracze Aleksandara Vukovicia starali się też uderzać piłkę z dystansu, lecz holenderski bramkarz nie mógł czuć zagrożenia po próbach Andre Martinsa czy Domagoja Antolicia z rzutu wolnego, gdy brakowało celności.

Lechici także nie byli w stanie poważnie zagrozić Radosławowi Majeckiemu. Bezbramkowy remis nie zaskakiwał. Początek drugiej połowy także obfitował wokół walki w środku pola. Jedna pomyłka wystarczyła, by „Kolejorz” wyszedł na prowadzenie. W 55. minucie w polu karnym Legii piłka odbijała się niczym w bilardzie. Ostatecznie futbolówka trafiła do nie będącego pod kryciem Darko Jevticia. Pomocnik z łatwością pokonał Majeckiego.

Wreszcie Legia w myśl zasady „akcja - reakcja” dobrze zachowała się po stracie gola. Warszawiacy nie załamali się przegrywając, lecz ruszyli do ataku, czego zabrakło w rywalizacjach z Lechią i Piastem. Sporo dało wejście Jarosława Niezgody, który dał impuls, a w 63. minucie odegrał wielką rolę przy wyrównującym golu. Po odbiorze Antolicia i kapitalnym wyprowadzeniu piłki przez Luquinhasa, napastnik Legii podprowadził piłkę, futbolówka trafiła do Novikovasa, który po chwili mógł cieszyć się z bramki na 1:1. „Wojskowi” nadal atakowali, a to dało efekt w 76. minucie. Ponownie pomógł zmiennik, który zastąpił Luquinhasa - Maciej Rosołek. Debiutant wykorzystał dośrodkowanie "Antoli" i strzelił pierwszego gola wprawiając stadion w euforię. Do końca meczu Legia już nie odpuściła i nie dała sobie zagrozić. Nawet obecność bramkarza Lecha w polu karnym w ostatnich minutach nie pomogła przyjezdnym w doprowadzeniu do remisu.

Legia się przełamała i zakończyła serię dwóch porażek z rzędu. Wyszarpana wygrana będzie pozytywnym impulsem dla warszawiaków, którzy w następnej kolejce zmierzą się z Wisłą Kraków.