
Legia Warszawa pewna utrzymania
13.05.2026 19:58
(akt. 15.05.2026 08:49)
W środę, 13 maja, Arka Gdynia zremisowała 0:0 z Górnikiem Zabrze w zaległym meczu 32. kolejki Ekstraklasy. Ten wynik sprawił, że Legia Warszawa jest już pewna utrzymania w najwyższej lidze polskiej.
Wojskowym pozostały jeszcze dwa mecze w tym sezonie: z Lechią Gdańsk (17.05, godz. 17:30) i Motorem Lublin (23.05, godz. 17:30).
Wynik z Gdyni spowodował, że nie ma matematycznej możliwości, by spośród z grona zespołów broniących się przed spadkiem "Wojskowi" spadli na 16. miejsce w tabeli, nawet w przypadku dwóch porażek. Zrównać się z nią mogą Widzew i Korona (grają ze sobą w najbliższej kolejce), ale legioniści mają z tymi zespołami lepszy bilans bezpośrednich gier.

Fernand Goure ma zostać nowym piłkarzem Radomiaka

Fabio Grosso nowym trenerem Fiorentiny. Oficjalne potwierdzenie klubu

Sędzia mundialu nie został wpuszczony do Stanów Zjednoczonych

Konrad Paśniewski blisko Widzewa Łódź. Decydujący ruch należy do...

Manchester United rozważa transfer Baleby. Brighton stawia zaporową...

Regulamin:
Punktacja rankingu:
Za każdy nowy komentarz użytkownik dostaje 1 punkt. Jednak, gdy narusza on nasze zasady i zostanie dezaktywowany, użytkownik straci 2 punkty. W przypadku częstych naruszeń zastrzegamy sobie możliwość nakładania wyższych kar punktowych, a nawet tymczasowych i permanentnych banów.