Łukasz Stasiak nowym spikerem

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net, Twitter

14-04-2017 / 17:03

(akt. 07-12-2018 / 10:39)

Łukasz Stasiak został nowym spikerem Legii Warszawa. Będzie pełnił tę rolę razem z Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim. - Moje marzenia nigdy chyba nie sięgały tak daleko. Całym moim życiem była praca z mikrofonem, rapowanie i w pewnym stopniu to kolejny rozdział. Na pewno będzie to kolejne wyzwanie, ale i duża odpowiedzialność - mówi w rozmowie z Legia.Net. Stasiak to również raper, który w przeszłości nagrywał m.in. "Mesem" i "Pjusem".

fot: Piotr Kucza/FotoPyk

 

- Mój pierwszy mecz na Legii? Widzew. Oglądałem wtedy spotkanie spod zegara, na zakolu, ale kiedy to dokładnie było? Na pewno lata dziewięćdziesiąte. Trudno mi o wspominki, bo zdarza mi się nie pamiętać tytułów własnych "kawałków" - mówi na łamach Legia.Net. 

 

Stasiak będzie się wcielał w rolę spikera w duecie z Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim. Zastąpi też Dariusza Urbanowicza. - Na pewno będę czerpał wskazówki od Darka. Dobrze będzie dowiedzieć się pewnych rzeczy, bo przejmę jego rolę - będę też od oficjalnych komunikatów. Z upływem czasu wyrobimy pewnie własny styl. Na pewno mam jakiś pomysł na bycie spikerem. Dogramy się z "Jurasem", który potrafi zrobić show i zadbać o atmosferę - dodaje. 


Czy aktywność muzyczna nie będzie przeszkodą w pracy spikera? - Starych dat już nie zmienię. Na pewno przy organizacji nowych koncertów będę jeszcze mocniej patrzył w terminarz. Może się zdarzyć tak, że na niektórych spotkaniach będzie sam "Juras" lub tylko ja. Łukasz też jest mocno zapracowanym człowiekiem. Znamy się jednak od dawna, uczestniczyliśmy razem w kilku projektach, zdarzało nam się kręcić wspólnie śmieszne filmiki i myślę, że stworzymy ciekawy duet. Czujemy swój humor, co jest ważne - mówi Stasiak.


- Najgłośniejsze mają być trybuny. Wiem jednak, że na spikerze spoczywa odpowiedzialność. To nie tylko kwestia wyczytania składów czy podania informacji o tym, kto strzelił gola lub dostał kartkę. To również rola informacyjna. W razie kryzysowej czy alarmowej sytuacji, od spikera wiele zależy. Mam jednak nadzieję, że takich momentów nie będzie - mówi na koniec. Stasiak zadebiutuje razem z Jurkowskim przed poniedziałkowym spotkaniem Ekstraklasy z Koroną Kielce. Obaj panowie kilkanaście miesięcy temu uczestniczyli wspólnie w kursie dla spikerów organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. 

Komentarze (9)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Kumaty
  • 0 / 0
Only Wojtek.Reszta??W sumie ktokolwiek może być.
www.youtube.com/watch?v=mJ_2UShH8Dg&feature=youtu.be
Powodzenia. Zróbcie hałas!
~Tomeczek
  • 0 / 0
Rapera na spikera :) super, najlepiej jakby wzieli kogos z zylety..... nie mozna kogos powaznego I normalnego do pracy w Legii wkoncu zatrudnic?
~rozbawiony
  • 1 / 0
Suzina???
~Why
  • 0 / 1
A dlaczego nie Wojciech Hadaj? Sprawdzony i dobry spiker.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Hehe...
"3 2 1 jesteście tu? :)
...Ja kładę tu nacisk, żeby grać non stop".
Będzie zamach na przeciętność gry Legii? :)
~Merry
  • 1 / 0
Ktoś w ogóle słucha co ma do powiedzenia na meczu jakiś spiker?
Trudno nie słuchać, skoro drze się jak opętany. Na pewno wygrywa konkurs na najdłuższy okrzyk, ale.. czy to na prawdę takie ważne? Mnie osobiście to irytuje.