
Media: Bobić zostaje, Żewłakow odchodzi
19.05.2026 13:20
(akt. 21.05.2026 11:51)
Jak ustalił „Fakt”, mimo słabych wyników w klubie pozostanie Fredi Bobic, pełniący funkcję szefa operacji sportowych. Niemiec ma przedłużyć kontrakt i nadal będzie miał duży wpływ na budowę kadry oraz decyzje transferowe przed nowym sezonem. To właśnie Bobic uczestniczył w negocjacjach dotyczących nowych umów m.in. Rafała Augustyniaka, Bartosza Kapustki i Jakuba Żewłakowa. Był także jedną z głównych postaci przy podpisaniu kontraktu z chorwackim bramkarzem Ivanem Brkiciem.
Jednocześnie wyraźnie osłabła pozycja Michała Żewłakowa. Według informacji „Faktu” jego przyszłość przy Łazienkowskiej stoi pod dużym znakiem zapytania i możliwe, że odejdzie z klubu. Bobic trafił do Legii w kwietniu 2025 roku jako Head of Football Operations. Mistrz Europy z 1996 roku miał odpowiadać za długofalową strategię sportową klubu i wykorzystać swoje kontakty oraz doświadczenie zdobyte w Bundeslidze. Efekty letniej przebudowy kadry okazały się jednak rozczarowujące, mimo transferów takich zawodników jak Mileta Rajović, Kamil Piątkowski, Kacper Urbański, Noah Weisshaupt czy Ermal Krasniqi. Dopiero przyjście Marka Papszuna pozwoliło drużynie odzyskać stabilność.

Enzo Fernandez jasno wyceniony przez Chelsea, Real Madryt gotowy...

Marcin Włodarski zostaje w Podbeskidziu Bielsko-Biała do 2028 roku

Christian Eriksen już w domu i mówi: To nie to samo co w 2021

Fernand Goure ma zostać nowym piłkarzem Radomiaka

Fabio Grosso nowym trenerem Fiorentiny. Oficjalne potwierdzenie klubu

Regulamin:
Punktacja rankingu:
Za każdy nowy komentarz użytkownik dostaje 1 punkt. Jednak, gdy narusza on nasze zasady i zostanie dezaktywowany, użytkownik straci 2 punkty. W przypadku częstych naruszeń zastrzegamy sobie możliwość nakładania wyższych kar punktowych, a nawet tymczasowych i permanentnych banów.