
Rugby: Legia wygrała VII Turniej Mistrzostw Polski Kobiet Rugby 7 w Gdyni
18.05.2026 16:15
(akt. 18.05.2026 16:19)
Drużyna prowadzona przez trenera Filipa Cackowskiego rozpoczęła turniej od zwycięstwa 57:0 nad KS AZS AWF Warszawa. Następnie Legia pokonała Mazovię AKPOL Mińsk Mazowiecki 39:0, w półfinale wygrała z RC Arką Gdynia 28:10, a w finale zwyciężyła Energa Biało-Zielone Ladies Gdańsk 19:10.
Najlepszą zawodniczką całego turnieju została Kateryna Sorokina. Zawodniczka Legii Warszawa zdobyła dla swojego zespołu 25 punktów i była jedną z kluczowych postaci zwycięskiej drużyny.
Wyniki Legii Warszawa
• Legia Warszawa – KS AZS AWF Warszawa 57:0
• Legia Warszawa – Mazovia AKPOL Mińsk Mazowiecki 39:0
• Półfinał: Legia Warszawa – RC Arka Gdynia 28:10
• Finał: Legia Warszawa – Energa Biało-Zielone Ladies Gdańsk 19:10
Klasyfikacja VII Turnieju MP Kobiet Rugby 7 Ekstraliga
1. Legia Warszawa
2. Energa Biało-Zielone Ladies Gdańsk
3. RC Arka Gdynia
4. Mazovia AKPOL Mińsk Mazowiecki
5. Bestie Rugby Kraków
6. KS AZS AWF Warszawa
I Liga
1. Black Roses Posnania Poznań
2. Venol Atomówki Łódź
3. K. S. Budowlani Łódź
4. Juvenia Kraków
5. Mazovia AKPOL Mińsk Mazowiecki II
6. Szeptuchy Białystok
7. RC Częstochowa
8. Rugby Biesal
Klasyfikacja generalna po VII turniejach
1. Energa Biało-Zielone Ladies Gdańsk – 204 pkt
2. Legia Warszawa – 202 pkt
3. Mazovia AKPOL Mińsk Mazowiecki – 174 pkt
4. RC Arka Gdynia – 158 pkt
5. Venol Atomówki Łódź – 138 pkt
6. KS AZS AWF Warszawa – 136 pkt
7. Diablice Ruda Śląska – 118 pkt
8. Bestie Rugby Kraków – 100 pkt
9. Black Roses Posnania Poznań – 94 pkt
10. Energa Biało-Zielone Ladies Gdańsk II – 72 pkt
11. Mazovia AKPOL Mińsk Mazowiecki II – 58 pkt
12. K. S. Budowlani Łódź – 46 pkt
13. RC Częstochowa – 42 pkt
14. Juvenia Kraków – 36 pkt
15. Venol Atomówki Łódź II – 34 pkt
16. Szeptuchy Białystok – 27 pkt
17. Rugby Biesal – 20 pkt
18. Błyskawice Rugby Rzeszów – 14 pkt
TOP 3 punktujących legionistek
1. Kateryna Sorokina – 25 pkt
2. Natalia Szynawa – 25 pkt
3. Viktoriia Shepel – 20 pkt
TOP 3 asystujących legionistek
1. Tamara Czumer-Iwin – 5 asyst
2. Martyna Wardaszka– 3 asysty
3. Jessica Gentle – 3 asysty
Po zakończeniu turnieju trener Filip Cackowski podkreślał przede wszystkim zespołowość i konsekwencję swojej drużyny: - To był bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu. Dziewczyny były skoncentrowane od pierwszego do ostatniego meczu i bardzo dobrze realizowały założenia taktyczne. Cieszy mnie szczególnie gra całego zespołu, odpowiedzialność w defensywie i sposób, w jaki reagowaliśmy w trudniejszych momentach finału. Wygraliśmy ważny turniej, ale przed nami jeszcze ostatni etap sezonu i pełne skupienie na kolejnych przygotowaniach.
Multimedia

Legia Warszawa wystawiła Mileta Rajovicia na sprzedaż. Cena wywoławcza...

Christensen zostaje w Barcelonie. Nowy kontrakt Duńczyka już przesądzony

Ronald Araujo walczy z czasem przed mistrzostwami świata

Wychowanek Benfiki kandydatem do wzmocnienia obrony Pogoni

Tottenham blisko transferu Savinho. Brazylijczyk uzgodnił warunki...


Regulamin:
Punktacja rankingu:
Za każdy nowy komentarz użytkownik dostaje 1 punkt. Jednak, gdy narusza on nasze zasady i zostanie dezaktywowany, użytkownik straci 2 punkty. W przypadku częstych naruszeń zastrzegamy sobie możliwość nakładania wyższych kar punktowych, a nawet tymczasowych i permanentnych banów.