
Spadek wpływów finansowych Legii z praw telewizyjnych
15.05.2026 16:12
(akt. 15.05.2026 16:23)
Legia Warszawa ma otrzymać szacunkowo 15,36 mln zł z tytułu praw telewizyjnych – informuje XYZ
Na koniec każdego sezonu kluby otrzymują z tytułu praw telewizyjnych nagrody adekwatne do przyjętych kryteriów. Według statystyk przygotowanych przez XYZ obecnie na największą nagrodę może liczyć Lech Poznań, który według wyliczeń portalu ma otrzymać 36 mln zł. Legia Warszawa może liczyć na 15,36 mln zł. W poprzednim sezonie stołeczny klub, według wyliczeń wspomnianego serwisu, otrzymał 21,36 mln zł.
Jak co roku - szacunkowe środki dla klubów Ekstraklasy z praw telewizyjnych na koniec sezonu 2025/26, gdyby teraz kończył się sezon.
— Kuba Szlendak (@KubaSzlendak) May 15, 2026
*kolejność w tabeli na podstawie danych 90minut pl
**obliczenia własne@xyz_oficjalniepic.twitter.com/BhqqfJIB4E

Atletico Madryt stawia sprawę jasno. Nie będzie transferu Juliana...

Alvaro Arbeloa bliski objęcia Fulham

Real i Barcelona rywalizują o Gvardiola

Czarna lista Jose Mourinho. Pięciu piłkarzy może opuścić Real Madryt

FIFA tłumaczy zamieszanie przy karnym Szwajcarii. Wyjątkowa sytuacja...

Regulamin:
Punktacja rankingu:
Za każdy nowy komentarz użytkownik dostaje 1 punkt. Jednak, gdy narusza on nasze zasady i zostanie dezaktywowany, użytkownik straci 2 punkty. W przypadku częstych naruszeń zastrzegamy sobie możliwość nakładania wyższych kar punktowych, a nawet tymczasowych i permanentnych banów.