News: Tenis: Świątek w finale, Michalski odpadł (akt.)

Tenis: Świątek w finale, Michalski odpadł (akt.)

10.10.2018 18:54

(akt. 02.12.2018 11:22)

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które rozgrywane są w Buenos Aires. Legionistka wygrała 2:1 z Joanną Garland z Tajwanu, a w kolejnej fazie zmierzy się z reprezentantką Francji, Clarą Burel. Środa była za to pechowa dla Daniela Michalskiego, który odpadł z turnieju singlowego przegrywając z Hugo Gastonem.

Iga Świątek w środę mierzyła się z reprezentantką Tajwanu, Joanną Garland. W pierwszym secie lepsza okazała się rywalka, która zwyciężyła 6:4. Potem legionistka podniosła się, wyrównując stan meczu setem wygranym do 3. Rozstawiona z numerem trzecim Polka w decydującej partii również okazała się lepsza (6:1), choć na korcie spędziła w sumie ponad dwie godziny. W ćwierćfinale młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Świątek skonfrontuje się z Francuzką Clarą Burel. Ta pokonała w środę 2:0 reprezentantkę Burundi, Sadę Nahimanę.

Mniej szczęścia od klubowej koleżanki miał Daniel Michalski rywalizujące w 1/4 finału igrzysk z Hugo Gastonem. Walka Polaka z Francuzem w pierwszym secie była zaciekła i trwała prawie godzinę. Ostatecznie 6:4 wygrał przeciwnik gracza stołecznego klubu. W drugiej partii turniejowa "trójka" rozbiła jednak Michalskiego w trakcie 23 minut zwyciężając 6:1.

Michalskiemu pozostaje jeszcze gra w mikscie razem ze Świątek. W czwartek Polacy zmierzą się z japońską parą Yuki Naito - Naoki Tajima. Spotkanie rozpocznie się ok. godziny 15:00 czasu polskiego.

Akt: W środę wieczorem Iga Świątek, w parze ze Słowenką Kają Juvan, awansowała do finału deblowego turnieju w Buenos Aires. Para z legionistką pokonała kolumbijsko-argentyński duet Maria Osorio Serrano - Maria Carle. W obu setach Świątek i Juvan oddały rywalkom po dwa gemy. Finał zostanie rozegrany w sobotę. Przeciwniczkami legionistki i Słowenki będą Japonki: Yuki Naito - Naho Sato.