Iwan Żelizko

Żelizko może zagrać z Legią - Komisja Ligi anulowała mu kartkę

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Ekstraklasa SA

13.05.2026 18:29

(akt. 13.05.2026 18:34)

Lechia Gdańsk skutecznie odwołała się od żółtej kartki Iwana Żelizki z meczu z Widzewem Łódź (1:3). Komisja Ligi wzięła pod uwagę opinię Kolegium Sędziów PZPN i anulowała karę z boiska. Oznacza to, że pomocnik będzie mógł zagrać w meczu przeciwko Legii (17.05, godz. 17:30).

KOMUNIKAT KOMISJI LIGI Z 13.05.2026

Komisja Ligi zadecydowała ws. Abdoula Tapsoby z Radomiaka. Zawodnik otrzymał czerwoną kartkę w meczu 32. kolejki z Cracovią. Na piłkarza Radomiaka została nałożona kara 2 meczów dyskwalifikacji.

Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN, uwzględniono protest złożony przez Lechię Gdańsk w sprawie żółtej kartki dla Iwana Żelizki w spotkaniu 32. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Widzew Łódź - Lechia Gdańsk. 

Zgodnie z art 16.5 regulaminu rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy protesty przeciwko napomnieniom i wykluczeniom z boiska mogą zostać uwzględnione, jeżeli przy udzielaniu żółtych i czerwonych kartek rażąco naruszono przepisy gry w piłkę nożną, co zostało potwierdzone przez Kolegium Sędziów PZPN.

Zgodnie z przyjętym orzecznictwem organów związkowych, organy dyscyplinarne są związane stanowiskiem Kolegium Sędziów PZPN i nie mogą podejmować decyzji niezgodnych z wiążącą opinią organów sędziowskich. 

Komentarze (12)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.

Uwaga!

Teraz komentarze są ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu Legia.Net. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.