
Zmiany właścicielskie w legijnych sekcjach, zarządzanie sekcjami bez zmian
13.05.2026 13:45
(akt. 14.05.2026 10:17)
Koszykarze Legia Warszawa są aktualnymi mistrzami Polski. Stołeczny zespół zakończył także sezon zasadniczy na pierwszym miejscu w tabeli, a w pierwszej rundzie play-off zmierzy się z MKS Dąbrowa Górnicza.
Piętnaście lat temu reaktywacją sekcji zajęło się stowarzyszenie „Zieloni Kanonierzy”. Przez długi czas piłkarska Legia posiadała 49 procent udziałów w klubie koszykarskim. Obecnie większościowym udziałowcem jest należąca do Dariusza Mioduskiego. Przed rokiem Marcin Herra, wiceprezes zarządzający Legii Warszawa, dołączył do rady nadzorczej klubu koszykarskiego. Funkcję prezesa zarządu nadal pełni Robert Chabelski.
Zmiany właścicielskie objęły także sekcję futsalu Legia Warszawa, która występuje obecnie w Fogo Futsal Ekstraklasie. Drużyna w ciągu sześciu lat przeszła drogę od II ligi do najwyższej klasy rozgrywkowej pod wodzą Emila Krysińskiego i stowarzyszenia „Win Win”. Obecnie większościowym udziałowcem sekcji jest Wawa Group, czyli spółka właściciela piłkarskiej Legii
Wspomniane zmiany miały miejsce na jesieni w zeszłym roku. W przypadku sekcji koszykarskiej wykorzystany został zapis, który był w umowie od wielu lat - było to robionie z uzgodnieniu z LegiaKosz. Nie zmieniło to nic w zarządzaniu i nadzorem nad klubem, który zalezy od dwóch głownych akcjonariuszy czyli Legii i Jarosława Jankowskiego. Z kolei w przypadku sekcji futsalu miało to miejsce po tym jak w trakcie sezonu wycofał się główny sponsor - firma Polargos. Dziura w budżecie została pokryta w zamian za zmiany w udziałach sekcji. Również w tym wypadku do dziś nie zmienił się sposów działania sekcji.

Fernand Goure ma zostać nowym piłkarzem Radomiaka

Fabio Grosso nowym trenerem Fiorentiny. Oficjalne potwierdzenie klubu

Sędzia mundialu nie został wpuszczony do Stanów Zjednoczonych

Konrad Paśniewski blisko Widzewa Łódź. Decydujący ruch należy do...

Manchester United rozważa transfer Baleby. Brighton stawia zaporową...

Regulamin:
Punktacja rankingu:
Za każdy nowy komentarz użytkownik dostaje 1 punkt. Jednak, gdy narusza on nasze zasady i zostanie dezaktywowany, użytkownik straci 2 punkty. W przypadku częstych naruszeń zastrzegamy sobie możliwość nakładania wyższych kar punktowych, a nawet tymczasowych i permanentnych banów.