Zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez Legia.Net oraz partnerów świadczących usługi w celach marketingowych, reklamowych oraz analitycznych.

Korzystając z serwisu Legia.Net bez zmiany ustawień twojej przeglądarki internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam.

Dane uzyskane w ten sposób będziemy przetwarzać i profilować do celów marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam oraz celach analitycznych a także w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu.

Korzystając z opcji swojej przeglądarki zawsze posiadasz prawo do usunięcia wszystkich informacji, które zostały zapisane w plikach cookies.

Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP, adres żądanej strony, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu oraz inne tym podobne informacje.

Administratorem danych jest Legia.Net
X

Tło

12 grudnia 2018

Oficjalny sklep

Nowe filmy

WiÄ™cej filmĂłw Więcej filmów

Tabela

Drużyna M P
1. Lechia Gdańsk 18 38
2. Legia Warszawa 18 33
3. Jagiellonia Biały.. 18 32
4. Piast Gliwice 18 30
5. Korona Kielce 18 29
6. Pogoń Szczecin 18 28
7. Lech Poznań 18 27
8. Wisła Kraków 18 26
9. Arka Gdynia 18 23
10. Cracovia 18 21
11. Zagłębie Lubin 18 21
12. Wisła Płock 18 19
13. Miedź Legnica 18 19
14. Śląsk Wrocław 18 17
15. Górnik Zabrze 18 16
16. Zagłębie Sosnowi.. 18 12

Pelna tabela Pełna tabela

Najbliżsi jubilaci

12.12 Mamadou Balde
14.12 Roman Hlywa
15.12 Franciszek Głowacki
16.12 Adam Gmitrzuk
16.12 Mieczysław Kozicki
17.12 Łukasz Broź
17.12 Jerzy Podbrożny
17.12 Henryk Czarnik
18.12 Paweł Popielarz
18.12 Leszek Pisz
18.12 Jan Małkiewicz

W obiektywie

Dean Klafuric

Reklama

Redakcja

img

Właścicielem serwisu Legia.Net jest firma

Stolica Futbolu Sp. z o.o.
ul. Węgorzewska 4
02-173 Warszawa


Adres kontaktowy redakcji:
info[at]legia.net


 

Zespół redakcyjny
 
Marcin Szymczyk - Redaktor Naczelny, e-mail: szymczyk[at]legia.net
Piotr Kamieniecki - Zastępca Redaktora Naczelnego, e-mail: kamieniecki[at]legia.net
 
Robert Balewski - redaktor, e-mail: balewski[at]legia.net
Justyna Jankowska - fotoreporterka, e-mail: jankowska[at]legia.net
Emil Kopański - redaktor, e-mail: kopanski[at]legia.net
Marcin Hilgier - redaktor, e-mail: hilgier[at]legia.net
Robert Kuligowski - dział wideo, e-mail: kuligowski[at]legia.net
Monika Krucz - redaktorka, e-mail: krucz[at]legia.net
Łukasz Pazuła - redaktor, e-mail: pazula[at]legia.net
Kacper Piwnicki - fotoreporter, e-mail: piwnicki[at]legia.net
Marcin Słoka - fotoreporter, redaktor e-mail: sloka[at]legia.net
Maciej Ziółkowski - redaktor, e-mail: ziolkowski[at]legia.net 
Jakub Szerszeń - administrator, grafik, e-mail: szerszen[at]legia.net
Jan Szurek - fotoreporter, e-mail: szurek[at]legia.net


Historia Legia.Net


Serwis Legia.Net to jeden z najstarszych serwisów internetowych poświęconych Legii. Domena Legia.Net została zarejestrowana 24 października 1999 roku. Tę datę należy jednak traktować bardziej symbolicznie, ponieważ przez ten czas serwis kilkukrotnie zmieniał właściciela, a strona przechodziła gruntowne zmiany. Poniżej postaramy krótko opisać historię powstania serwisu Legia.Net w obecnym kształcie. 

 

We wrześniu 1997 roku Jan Szurek zamieścił w Internecie swoją pierwsza stronę poświęconą Legii. Strona działała pod adresem http://friko.onet.pl/legia. Od samego początku nie należała ona do najpopularniejszych, ale wciąż się rozwijała. Ważnym etapem w jej rozwoju było przejście na serwery powstałej w 1999 roku Piłkarskiej Agencji Informacyjnej. Od tego momentu strona działała pod adresem http://legia.pai.com.pl. Około 2000 roku, po raz pierwszy w kodzie strony pojawiły się skrypty PHP i także wtedy  strona zaczęła korzystać z nazwy „Legia.Net”. Kolejnym kluczowym etapem w rozwoju serwisu było połączenie się z początkiem 2001 roku ze stroną prowadzoną od 1999 przez Tomasza Bakunowskiego. Legia Serwis – www.legia.plj.pl był wtedy bardziej popularnym serwisem, dlatego Tomek został redaktorem naczelnym nowopowstałej witryny. 7 lipca 2001 roku strona zyskała zupełnie nowy layout, który jak na tamte czasy, był bardzo nowoczesny - w całości stworzony z wykorzystaniem PHP oraz bazy danych MySQL. Od tego momentu oficjalna nazwa strony brzmiała LegiaNet Serwis, a wortal działał pod adresem www.legianet.com. W międzyczasie do serwisu dołączyli Marcin Gołębiewski oraz Marcin Szymczyk, a także, nieco później, Mirosław Drożdż.

 

Równolegle, bo w 1999 roku, Michał Wieczorek uruchomił stronę pod nazwą "LegiaGol". Na początku swojej działalności dostępna była pod adresem legiagol.prv.pl. Prócz Michała, najwięcej pracy w działalność strony wkładał Tomasz Borowik oraz felietonista Greesha. Z początkiem 2001 roku, strona przeniosła się na serwery PAI, czyli tam, gdzie wcześniej była strona prowadzona przez Jana Szurka. W tym czasie na stronie pojawiły się pierwsze skrypty PHP, a dzięki współpracy PAI z nowopowstałym portalem Ahoj.pl, strona zyskała dostęp do nowych serwerów oraz pomoc w zakresie reklamy.  Niestety, portal Ahoj.pl upadł w dość szybkim tempie, co przekreśliło ambitne plany. Pod koniec 2001 roku Michałowi udało się przejąć domenę Legia.Net. W tym czasie „ekipę meczową” tworzyli Leszek Dawidowicz oraz Patryk Godowski wspomagani przez Mariusza Ostrowskiego oraz Roberta Belinę. W 2002 roku do redakcji dołączył Adam Dawidziuk, który pchnął serwis do przodu, wykonując ogrom pracy. Stworzył Historię Legii Warszawa, przy stronie zaczęło funkcjonować forum dyskusyjne, a jego uwadze nie uszło żadne wydarzenie związane z Legią. Adam stał się w końcu redaktorem naczelnym i przejął serwis na własność, nadając mu nazwę e-Legia.

 

W 2004 roku doszło do połączenia dwóch wyżej wspomnianych serwisów. LegiaNet Serwis połączył się z bardziej popularną stroną e-Legia tworząc Legia.Net. Jego redaktorem naczelnym został Adam Dawidziuk, a zastępcą Jan Szurek. Redakcję nowej strony stworzyły połączone siły obydwu witryn. Jednak w krótkim czasie kilka osób zrezygnowało z dalszego współtworzenia strony i w redakcji prócz dwóch wymienionych wcześniej osób pozostali Marcin Gołębiewski, Jan Szurek, Mariusz Ostrowski, Robert Belina, Grzegorz Miszczyk (wcześniej także redaktor legianet.com). Od 2005 roku wortal można formalnie zaliczyć do mediów, co potwierdza posiadanie numeru ISSN. W 2006 roku Adam podjął decyzję o odejściu z serwisu i latem 2006 roku właścicielem Legia.Net stał się Cezary Kucharski, który wiosną tego roku świętował z Legią zdobycie tytułu mistrza Polski. Po okresie bezkrólewia, stery strony objął Marcin Gołębiewski.  Jednak po roku, także i on rozstał się z serwisem, a kolejnym naczelnym (pełniącym tę funkcję również obecnie) został Marcin Szymczyk. W latach 2005-2007, do redakcji dołączyli Piotr Szydłowski, Marek Szabrański, Robert Balewski, Michał Bronowicki, Jerzy Zalewski oraz Karolina Makulska.

 

W 2008 roku Legia.Net wsparła stronę poświęcona CWKS Legia i przyjęła ją pod swoje skrzydła. Od tego momentu strona dostępna jest pod adresem http://cwks.legia.net. W tym roku, do naszej ekipy dołączył m.in Jakub Grzeszkowski.

 

Przez wiele lat wygląd strony Legia.Net nie zmieniał się znacząco. Na początku należał do jednego z nowocześniejszych, ale z biegiem czasu, mimo wielu zmian technicznych oraz modyfikacji wizualnych, mocno się zestarzał. Od 2004 roku wielokrotnie podejmowaliśmy próby radykalnych zmian, ale nigdy nie udało ich się zrealizować. Kilka projektów było już mocno zaawansowanych, ale z różnych powodów nie doszło do ich pełnej realizacji. Dopiero jesienią 2009 roku, na swoje 10 urodziny, serwis Legia.Net zyskał ultranowoczesny wygląd.

 

Pomimo wycofania się z Legia.Net Cezarego Kucharskiego, dzięki któremu strona mogła przez lata funkcjonować normalnie, trudny rok 2010 stał się okresem dynamicznego rozwoju serwisu. Wiosną została zarejestrowana w Londynie firma Stolica Futbolu Ltd., która przejęła formalnie prawa do własności serwisu. Również w składzie redakcji nastąpiły kolejne zmiany. W miejsce kilku starszych kolegów pojawiły się nowe osoby. Do redakcji dołączyli Monika KruczEmil Kopański, Piotr Kamieniecki, Paweł Korzeniowski, Kuba Szerszeń i Miłosz Nasierowski dzięki którym serwis zyskał nową jakość.

 

W 2010 roku społeczność zgromadzona wokół Legia.Net wystosowała list otwarty do KP Legia oraz SKLW z apelem wznowienia rozmów o porozumieniu obydwu zwaśnionych stron. Pod apelem tym podpisało się ponad trzy tysiące Kibiców! Cieszymy się, że dołożyliśmy małą cegiełkę i daliśmy impuls do przywrócenia herbu Legii z 1957 roku, co było istotnym elementemi zawarcia porozumienia między Klubem i Kibicami.

 

W 2011 roku wzbogaciliśmy nasz serwis o oficjalną stronę sekcji hokejowej zapewniając zdjęcia oraz relację z meczów na Torwarze, a także części spotkań wyjazdowych. Mogliśmy tego dokonać dzięki zaangażowaniu nowej członkini redakcji Aleksandry Ceglarskiej. Oprócz niej w tym roku do redakcji dołączyli m.in Ania Grzelińska, Piotr Jóźwiak, który zdecydowanie podniósł poziom doniesień dotyczących zespołu Młodej Legii. W tym także roku cieszyliśmy się z gry Legii w Lidze Europy, Legia.Net była obecna m.in. w Gaziantepie, Moskwie, Bukareszcie, a 2012 rok rozpoczęliśmy od wizyty w Lizbonie.

 

Duże zainteresowanie Legią w 2012 roku przełożyło się na popularność serwisu co jeszcze wzmocniło redakcję. Do zespołu dołączyli Ania Pęczak, która została sekredarzem redakcji oraz Mikołaj Lipiński, Stanisław RudzkiAdam Stokowiec i Michał Talaga, a także dwie fotoreporterki Sylwia Wiercioch i Klaudia Feruś dzięki, którym każdą relacje z wydarzenia dotyczącego Legii mogliśmy okrasić fotografiami najwyższej jakości.

 

W 2013 roku najważniejszym wydarzeniem było oczywiście zdobycie przez Legię „podwójnej korony”, dzieki czemu serwis Legia.Net biła rekordy popularności. Dzięki dalszemu wzmacnianiu redakcji mogliśmy publikować materiały z odradzających sie sekcji koszykarksiej oraz piłki wodnej, a także nowopowstałej sekcji rugby. Staliśmy się także oficjalną stroną hokeistów Legii Warszawa. Do redakcji dołączyło dwóch nowych fotografów Justyna Jankowska oraz Michał Leszczyński.

 

W 2014 roku położyliśmy duży nacisk na rozwój materiałów video. Dzięki zaangażowaniu Roberta Kuligowskiego możecie oglądać skróty ze wszystkich spotkań drugiego zespołu Legii, a także niektórych meczów akademii piłkarskiej. Pod koniec roku powstał także nasz magazyn video Legia.Net Extra. Na naszych łamach zaczęły pojawiać się także co raz szersze materiały o sekcjach rugby, koszykówki, siatkówki czy piłki wodnej. 

 

W 2015 roku redakcję wzmocniły kolejne osoby, fotogafowie Kacper Piwnicki, Maciej Baranowski, a także redaktorzy, Łukasz Pazuła, Kamil Gieroba, Maciej Ziółkowski oraz wzmacniający dział video Marcin Słoka. Dzięki serwisowi Legia.Net mogliście obejrzeć skrót z pierwszych spotkań zawodników Akadamii Piłkarskiej Legii Warszawa w Lidze Młodzieżowej UEFA. W tym też roku zastępcą redaktora naczelnego został Piotr Kamieniecki, a funkcję sekretarza redakcji zaczęła pełnić Monika Krucz.

 

Wszystkim obecnym i byłym redaktorom oraz licznej grupie współpracowników dziękujemy za wkład w tworzenie naszego serwisu. Bez Was ta strona by nie istniała.

 

 

Redakcja serwisu informuje, że Legia.Net nie ma nic wspólnego z Legia Warszawa SA oraz Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa, a wszelkie artykuły zamieszczone na tej stronie są wyłącznie opinią naszych redaktorów. 

Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"
Zamknij