Zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez Legia.Net oraz partnerów świadczących usługi w celach marketingowych, reklamowych oraz analitycznych.

Korzystając z serwisu Legia.Net bez zmiany ustawień twojej przeglądarki internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam.

Dane uzyskane w ten sposób będziemy przetwarzać i profilować do celów marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam oraz celach analitycznych a także w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu.

Korzystając z opcji swojej przeglądarki zawsze posiadasz prawo do usunięcia wszystkich informacji, które zostały zapisane w plikach cookies.

Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP, adres żądanej strony, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu oraz inne tym podobne informacje.

Administratorem danych jest Legia.Net
X

Tło

22 października 2018

Oficjalny sklep

Nowe filmy

WiÄ™cej filmĂłw Więcej filmów

Tabela

Drużyna M P
1. Jagiellonia Biały.. 12 23
2. Legia Warszawa 12 22
3. Wisła Kraków 12 21
4. Lechia Gdańsk 11 21
5. Lech Poznań 12 20
6. Piast Gliwice 11 20
7. Korona Kielce 12 19
8. Arka Gdynia 12 17
9. Zagłębie Lubin 12 17
10. Pogoń Szczecin 12 13
11. Śląsk Wrocław 12 12
12. Miedź Legnica 12 12
13. Wisła Płock 12 11
14. Zagłębie Sosnowi.. 12 10
15. Górnik Zabrze 11 9
16. Cracovia 11 7

Pelna tabela Pełna tabela

Najbliżsi jubilaci

25.10 Joachim Krajczy
26.10 Jakub Rzeźniczak
27.10 Paweł Wojtala
28.10 Stanisław Cyganik
28.10 Mateusz Żyro
30.10 Cezary Miszta
30.10 Siergiej Szestakow

W obiektywie

Dean Klafuric

Reklama

Miejski Stadion Klubu Sportowego Legia im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Stadion Legii - zdjęcie z lotu ptaka

 

 Zobacz także:

- Bilety i karnety

- Galeria zdjęć

- Miejsca pamięci

- Pomnik Deyny

- Regulamin stadionu

- Regulamin "Żylety"

- Stary stadion

Nowy stadion Legii powstał w miejsce starego, który służył klubowi od 1930 roku. Obiekt budowany był w systemie 3+1, tzn. najpierw wybudowane zostały trzy trybuny, a dopiero po ich wykończeniu i oddaniu do użytku rozpoczęto budowę czwartej, ostatniej. Dzięki temu w czasie prac budowlanych na stadionie cały czas możliwe było rozgrywanie spotkań, choć z oczywistych względów, przy mniejszej niż zwykle widowni.

Po całkowitej przebudowie Stadion Wojska Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (właściwie trzy gotowe trybuny) oficjalnie otwarto 7 sierpnia 2010 roku, a główną atrakcją towarzyszącą ceremonii był mecz Legii z Arsenalem Londyn.

Obiekt został w pełni przekazany do użytku 11 maja 2011 roku wraz z końcem prac na Trybunie Zachodniej, gdzie zlokalizowane są m.in.: strefa dla mediów, loże VIP oraz zaplecze sportowe. Pierwszym meczem, ktory odbył się na w całości gotowym stadionie było rozegrane 21 maja 2011 roku spotkanie z Wisłą Kraków.

Stadion Legii jest w pełni przystosowany do rozgrywania meczów ligowych, jak i międzynarodowych. Istnieje również możliwość organizowania na jego terenie innych wydarzeń – na przykład koncertów, czy konferencji. Obiekt jest całkowicie zadaszony, a jego trybuny są dwupoziomowe. Ponadto jest wyposażony w profesjonalne zaplecze dla zawodników i sztabu szkoleniowego (w tym boczne boiska treningowe – jedno ze sztuczną i jedno z naturalną nawierzchnią), a także nowoczesne zaplecze dla dziennikarzy oraz studio telewizyjne.

Właścicielem stadionu jest Miasto Stołeczne Warszawa, od którego Legia Warszawa dzierżawi obiekt. W w latach 2011-2014, na podstawie umowy pomiędzy klubem a PepsiCo Inc., stadion nosił nazwę marketingową „Pepsi Arena”. Z kolei pełna, formalna nazwa obiektu to „Miejski Stadion Klubu Sportowego Legia im. Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

Specyfikacja obiektu

Stadion Legii to jedna z najnowocześniejszych aren sportowych w kraju. Obiekt posiada specjalne oświetlenie (osobne dla promenady, trybun i płyty boiska oraz możliwość oświetlenia iluminacyjnego), a także oświetlenie płyty boiska. Istnieje również możliwość podświetlenia obiektu na dowolny kolor. W narożnikach północno-zachodnim i południowo-wschodnim zamontowane są też dwa telebimy o wymiarach 9,4x5,4 metra.

Często podkreślaną zaletą obiektu jest bezpieczeństwo – stadion wyposażony jest w system monitoringu wizyjnego i fonicznego. Ponadto, jako jeden z pierwszych na świecie, posiada bramki wejściowe z czytnikiem typu Vario Gate.

Do dyspozycji kibiców jest 20 kiosków gastronomicznych na terenie całego stadionu, a także Sports Bar&Restaurant (wejście od ul. Łazienkowskiej), w którym można oglądać transmisje sportowych zmagań. Tuż obok Sportsbaru zlokalizowany jest też Sklep Kibica, gdzie można zaopatrzyć się nie tylko w meczową koszulkę czy szalik, ale również w inne gadżety związane z klubem.


Na terenie stadionu działa muzeum, a także znajdują się miejsca pamięci, poświęcone osobom związanym z Legią (patrz: Miejsca pamięci).

Trybuny

Pojemność stadionu Legii wynosi dokładnie 31 006 miejsc.


Trybuna Północna („Żyleta”) mieści dokładnie 8209 widzów. Jest to sektor najzagorzalszych kibiców Legii. To tutaj bije kibicowskie serce stadionu i to stąd gniazdowy kieruje dopingiem. Na tym sektorze panują nieco inne reguły niż na pozostałych trybunach (patrz: Regulamin "Żylety"). „Żyleta” położona jest od strony ulicy Łazienkowskiej. Przy wejściu na tę trybunę (od ulicy Czerniakowskiej) stoi pomnik legendy klubu – Kazimierza Deyny, który odsłonięto 6 czerwca 2012 roku.

 


Trybuna Zachodnia to dawna „Kryta”. Po przebudowie stadionu ze starej trybuny została jedynie część zabytkowej fasady. Na Trybunie Zachodniej znajduje się 6078 miejsc, w tym klub biznesowy - Silver i Gold Club dla blisko 1200 gości VIP oraz 40 ekskluzywnych lóż (wraz z całym zapleczem). Na „Zachodniej” znajduje się również trybuna prasowa, a pod nią mieszczą się szatnie, baza sportowa klubu i zaplecze konferencyjno-medialne. Trybuna Zachodnia położona jest od ulicy Myśliwieckiej.

     


Trybuna Południowa łącznie może pomieścić 7660 osób. To na tej trybunie zlokalizowany jest sektor rodzinny na 2388 miejsc oraz sektor gości, gdziemaksymalnie dostępne jest 1916 miejsc (zgoda na przyjęcie 1548 osób). Ceny na Trybunie Południowej, poza sektorem rodzinnym, są zbliżone do tych na „Żylecie” (czyli najniższych na stadionie). Za Trybuną Południową przepływa Kanałek Piaseczyński.

 


Na Trybunie Wschodniej spotkania oglądać może w sumie 9059 osób. To tutaj mieściła się dawna, legendarna „Żyleta”, którą po przebudowie stadionu przeniesiono za północną bramkę. Na Trybunie Wschodniej część krzesełek układa się w duży napis „LEGIA”. Trybuna Wschodnia położona jest od strony ulicy Czerniakowskiej.

Stadion Legii przystosowany jest do przyjmowania kibiców niepełnosprawnych. Dla nich oraz dla ich opiekunów przeznaczono w sumie 174 miejsca. Na trybunach Wschodniej i Południowej znajduje się łącznie 120 miejsc: 60 dla osób niepełnosprawnych oraz 60 dla ich opiekunów, na Trybunie Północnej 30 miejsc (po 15 dla osób niepełnosprawnych i dla opiekunów), a w sektorze biznes przewidziano po 6 miejsc. Do potrzeb osób niepełnosprawnych przystosowany jest również sektor gości, gdzie znajduje się po 6 miejsc dla niepełnosprawnych i dla opiekunów.

UWAGA! Żeby wejść na mecz rozgrywany na Stadionie Legii wymagana jest Karta Kibica, którą można wyrobić w Punkcie Obsługi Kibica przy ul. Łazienkowskiej.

Lokalizacja stadionu

Obiekt mieści się przy ul. Łazienkowskiej 3, na terenie pomiędzy ulicami Czerniakowską, Łazienkowską, Kusocińskiego i Myśliwiecką. Odległość od ścisłego centrum miasta wynosi około 3 kilometrów. Mniej więcej taka sama odległość dzieli stadion Legii od Stadionu Narodowego - jednej z głównych aren sportowych w kraju. Przy Łazienkowskiej mieści się również Torwar – hala sportowo – widowiskowa oraz Torwar II, gdzie swe spotkania rozgrywa legijna sekcja hokeja na lodzie.


Warto też wspomnieć, że w pobliżu przepływa „królowa polskich rzek”, Wisła, a tuż przy stadionie położony jest Kanałek Piaseczyński, wokół którego zgodnie z panującym zwyczajem legioniści odbywają rozgrzewkę przed pierwszym treningiem w roku.

Dojazd

Na stadion można dojechać na kilka sposobów:

  • Najwygodniej (zwłaszcza w dniu meczu) dojechać metrem do stacji Politechnika, przesiąść się w któryś z autobusów jadących Mostem Łazienkowskim i wysiąść na przystanku Rozbrat lub Torwar

  • Autobusem z Centrum, m.in. spod hotelu Novotel i również wysiąść na przystanku Rozbrat lub Torwar

     

Aktualny rozkład jazdy autobusów oraz informacje o zmianach i utrudnieniach można znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl. Raczej odradzamy dojazd własnym samochodem, ponieważ w dniu meczu trudno o miejsce parkingowe w pobliżu stadionu.Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"
Zamknij