Zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez Legia.Net oraz partnerów świadczących usługi w celach marketingowych, reklamowych oraz analitycznych.

Korzystając z serwisu Legia.Net bez zmiany ustawień twojej przeglądarki internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam.

Dane uzyskane w ten sposób będziemy przetwarzać i profilować do celów marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam oraz celach analitycznych a także w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu.

Korzystając z opcji swojej przeglądarki zawsze posiadasz prawo do usunięcia wszystkich informacji, które zostały zapisane w plikach cookies.

Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP, adres żądanej strony, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu oraz inne tym podobne informacje.

Administratorem danych jest Legia.Net
X

Tło

21 listopada 2018

Zgrupowanie bez tajemnic - odp. cz. 1

2018-02-05 16:13:17
img
Zgrupowanie Legii w hiszpańskim Benidormie dobiegło końca. Byliśmy na miejscu, oglądaliśmy treningi, byliśmy przy zespole, widzieliśmy jak prezentowali się poszczególni piłkarze, jaka panowała atmosfera w drużynie, na czym skupiał się sztab szkoleniowy. Dziś odpowiadamy na pierwszą część Waszych pytań. Kolejne możecie przesyłać na adres info[at]legia.net, zamieszczać w formie komentarzy pod tym newsem bądź też na naszym profilu na Facebooku lub Twitterze.

JohnoQ - Jaki jest pomysł na Legię w ofensywie. Kto ma kreować akcję i kto je wykończać?


- Pomysł na grę w ofensywie zależy od ustawienia w jakim będziemy grać – trener Romeo Jozak testował kilka ustawień taktycznych. Czasem będą podania i utrzymywanie sie przy piłce, a czasem szybka gra szkrzydłami czy z pominięciem środka. Głównym kreatorem akcji i rozgrywającym ma być z pewnością Miroslav Radović. Sztab szkoleniowy początkowo nie naciskał na Serba i na to by zaczął szybciej grać, ale z uwagi na to, że bardzo słabo na zgrupowaniu w Benidormie wyglądał Cristian Pasuato, a Thibault Moulin został sprzedany, Radko zagrał w ostatnim sparingu przez 80 minut, a w Lubinie ma zasiąść na ławce rezerwowych. Do czasu gdy Rado nie będzie w stu procentach gotów, za kreowanie akcji odpowiedzialny będzie z pewnością Kasper Hamalainen, choć możliwa jest też opcja z Sebastianem Szymańskim. Wykończenie akcji na razie ma spoczywać na barkach Jarosława Niezgody. Gdy do formy fizycznej i sportowej dojdzie Eduardo da Silva, wtedy trener będzie miał większe pole manewru. W klubie wszyscy są świadomi, że potrzebny jest jeszcze transfer ofensywnego gracza i zapowiadają niespodziankę.


LLEGIAA - Czy i jak bardzo wkurzony był Jozak na odejście Moulina ? Czy na nim miała się opierać gra Legii?


- Były takie dwa dni, że zastanawialiśmy się, co się dzieje, bo trener Jozak był zwykle pogodny i bardzo rozmowny, kontaktowy. Nagle sytuacja się zmieniła, Chorwat spoważniał, zaczął pokrzykiwać na treningach, był zły. Z ust rzecznika prasowego usłyszeliśmy, że jest taki moment zgrupowania, że wszystko każdego drażni. Po dwóch dniach sprawa była jasna – z klubu odchodziło dwóch piłkarzy, którzy dobrze prezentowali się na obozie – Armando Sadiku i Thibault Moulin. Francuz przynajmniej do czasu wyzdrowienia Rado, dojścia do formy Edu, miał stanowić o sile linii środkowej. Jeszcze dzień przed transferem Tibo trener Aleksandar Vukovic nazwał go nawet najlepszym środkowym pomocnikiem w Polsce. Po dwóch dniach nastrój trenera Jozaka się poprawił, wszystko za sprawą zapowiadanych transferów Philippsa i Maigi. Jak wiadomo, ten drugi niestety do Legii nie trafi.


wulf - Który z zawodników najbardziej zawiódł, a który jest "wygranym" zgrupowania?


- Z tymi stwierdzeniami należy być ostrożnym. Nie raz ktoś świetnie wyglądał podczas zgrupowania, a potem w meczach o stawkę już tak różowo nie było. I w drugą stronę – ktoś na obozach wyglądał mizernie, a po kilku meczach w lidze odpalał i stanowił o sile drużyny. Ale jeśli miałbym wymienić jednego piłkarza, na którym się zawiodłem, to wskazałbym na Pasquato. Wiele obiecywałem sobie po Włochu po przepracowaniu dwóch okresów przygotowawczych i aklimatyzacji w drużynie. Na razie jednak podejmował wiele złych wyborów na boisku, za wolno myślał, był często niewidoczny. Natomiast największym wygranym wydaje się William Remy – z miejsca pokazał się z dobrej strony i wydaje się być zawodnikiem od razu do gry. Do momentu przyjścia Philippsa tworzył parę stoperów z Michałem Pazdanem. Zobaczymy czy coś się zmieni po przyjściu do klubu Chrisa.


Bednar - Na jaką pozycję szykowani są Philips i Remy? Drugi SO czy bardziej ŚPD? Jak Remy integruje się z zespołem po odejściu Moulina?


- Philipps praktycznie nie trenował z zespołem w Benidormie, zagrał w jednym sparingu. Na podstawie jednej gry trudno określić, na jaką pozycje jest szykowany. Wydaje się, że będzie grał w zależności od potrzeb. Jeśli miałbym zaryzykować, to jednak defensywny pomocnik. Natomiast Remy – główna pozycja to środkowy obrońca, choć w zależności od potrzeb i sytuacji na boisku może być przesuwany do przodu. Piłkarz nie mówi po angielsku, a ci którzy uczyli się francuskiego nie zawsze rozumieją się z Williamem – używa często slangu, typowego dla paryskich dzielnic. Często wychodził z pokoju sam ze słuchawkami na uszach i głośną muzyką. Dobrze, że w miejsce Moulina przyszedł Philipps – obaj będą mogli ze sobą porozmawiać, dodatkowo Chris może służyć za tłumacza w wielu sytuacjach.


bigosik - Czy Armando Sadiku naprawdę przegrał rywalizację z Jarosławem Niezgodą, że zdecydował się na odejście? Kto wypracował sobie miejsce jako pierwszy napastnik?


- Jarosław Niezgoda jesienią wygrał rywalizację z Armando Sadiku i na zgrupowaniu miał przewagę, zaczynał z pozycji numeru jeden. „Ferrari” musiał udowodnić, że jemu należy się miejsce w pierwszym składzie. Sadiku wyglądał na obozie naprawdę dobrze, był dynamiczny, agresywny, wybiegany, z łatwością dochodził do pozycji strzeleckich, gorzej było z ich wykorzystywaniem. Dlaczego odszedł? Odpowiedź wydaje się prosta – dostał propozycję z lepszej ligi, za większe pieniądze. Druga strona medalu jest taka, że to piłkarz, który lubi być gwiazdą, lubi jak wszyscy się do niego uśmiechają i poklepują po plecach. A w Legii był numerem dwa, a było teoretyczne zagrożenie, że będzie numerem trzy. Zabrakło mu cierpliwości, trochę wystraszył się rywalizacji – niepotrzebne skreślić.


OstatniSkaut - Czy obecna Legia jest lepsza niż ta z jesieni?


- To dopiero pokaże liga i kolejne miesiące. Ale wydaje się mocniejsza w tyłach, mimo gry defensywnej w sparingach, a słabsza z przodu – póki co nikt nie zastąpił Guilherme i Moulina. Vesović się leczył i nie pokazał tego, na co go stać, Eduardo też się leczył a po tym jak doszedł do zdrowia nie wyglądał najlepiej fizycznie. Jedynym realnym ale bardzo istotnym wzmocnieniem z przodu na razie wydaje się powrót Miroslava Radovicia. Ale na twoje pytanie tak naprawdę będzie można odpowiedzieć za dwa miesiące.


1majowiec - Na jaką pozycję jest szykowany Pasquato ?


- Na razie wszystko wskazuje na to, że na ławkę rezerwowych.


ja - Jak oceniacie sumę pracy jaką wykonali piłkarze podczas obu obozów w porównaniu do innych (np. u Czerczesowa czy też Urbana) zimowych zgrupowań, na których to przecież podobno buduje się formę na cały rok?


Micz97 - Jak wyglądały treningi wytrzymałościowe/kondycyjne pod względem intensywności? Bliżej im było do tych za czasów Czerczesowa czy np. Jacka Magiery?


- Nikt z nas nigdy nie widział tak katorżniczych treningów w czasie zimowych zgrupowań jak za czasów Stanisława Czerczesowa i pod tym względem nie da się porównać zajęć Rosjanina z żadnymi innymi. Natomiast styl pracy przypominał ten z czasów obecnego selekcjonera reprezentacji Rosji. Czerczesow dokręcał śrubę piłkarzom, a gdy widział, że ci byli już u kresu wytrzymałości, to zarządzał lżejszy dzień. Podobnie było w Benidormie – po dniu czy dwóch dniach ciężkiej pracy zawodnicy mogli liczyć na kolejną dobę w postaci regeneracji - odpoczynku. Na pierwszym obozie były lżejsze treningi – w zasadzie przygotowanie organizmów do wysiłku, jaki miał miejsce podczas drugiego obozu. Zazwyczaj było odwrotnie, wkrótce się przekonamy jaki przyniesie to skutek.


 

sklep sklep
Autor: Marcin Szymczyk Źródło: Legia.Net   

twitter

Tagi

benidorm    zgrupowanie   
Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po akceptacji moderatora


 

Komentarze

Wszystkie
Pozytywne
~Amek
2018-02-08 14:25 IP 80.53.7***
Czy w autokarze każdy ma wyznaczone miejsce czy siadają piłkarze gdzie chcą
~Grzesiu
2018-02-06 02:40 IP 79.191.***
Jakim składem wybiegniemy w Lubinie?
LLEGIAA
2018-02-05 23:07
Redakcjo dzięki za info.
HenningBerg
2018-02-05 21:32
Zdaje się że Borysiuk w ostatnim wywiadzie wypowiadał się że w Champipnship trenuje się bardzo ciężko, ale i tak lżej niż u Czerczesowa i że takich treningów nigdy nigdzie nie widział ;-) Pewnie jeszcze ciężej było za Okuki, ale potem zdaje się kolejny sezon była seria kontuzji i poza Mistrzem to na dłuższą metę nie wszystkim wyszło na dobre. No i za Okuki to chyba biegali bez piłek głównie. Ciekawe jak na tym tle by wypadał Petrescu, nie pierwszy zwolniony przez piłkarzyków trener za zbyt solidne treningi.
HansLanda
2018-02-05 21:28
Czyli kolejny kasztan z letniego zaciągu idzie do odstrzału-"Pasquato"
Te okienko transferowe było chyba dla nas najgorsze w historii.
2018-02-05 21:37
Obydwaj bracia Żewłakow byli dzisiaj w radio Zapinamypasy, coś zdaje się o Pazdanie mówili, że przespał szansę na transfer. Nic szczególnie ciekawego. Ale to letnie okienko udowodniło, że strzały Żewłakowa bywają zbyt często mocno chybione.
PPKKKK
2018-02-05 20:59
CZY W TRAKCIE OBOZU sztab szkoleniowy był zadowolony z BMI Szymańskiego?

Czy dietetycy wiedzą, skąd się bierze sucha masa, bo z dzisiejszego wywiadu z przedstawicielem II zespołu mogę powątpiewać w ich wiedzę lub jakość przekazu dietetyk-piłkarz.
Archie
2018-02-05 19:55
Czy można prosić o dokładne wyjaśnienie sytuacji Vesovica? Dla mnie jest to potencjalnie jedyne prawdziwe wzmocnienie zimowe, a tymczasem nie trenuje. Dziś piłkarze trenowali po powrocie ze zgrupowania i Vesovica znow nie było. Co się dzieje z kolanem? Jakie Veso ma zajęcia mające poprawić stan kolana. Czy jest szansa, że w ogóle zagra w rundzie wiosennej? Czy rozwazana jest operacja, czy tez jak u Vrdoljaka i Radovica zawodnik będzie tracił czas na "próbie uniknięcia operacji? Czy wiedziano o tej kontuzji wcześniej, a jeżeli tak, to dlaczego zagrał w pierwszym sparingu?
2018-02-05 20:42
Podbijam: Czy wiedziano o tym wczesniej, a jesli tak to dlaczego zostal zakontraktowany ? Jak przeszedl badania z zatejpowanym (chyba od poczatku) kolanem ?

Oraz: Czy sa jakies przymiarki do wypozyczenia Pasquato ?
Czy chetnie by go puszczono ale nie ma chetnych ?
~sandi arcon
2018-02-05 18:44 IP 5.172.2***
Czy Turzyniecki będzie brany na poważnie w ustalaniu składu ? Bardzo fajnie moim zdaniem się prezentował podczas dwóch obozów. Zaryzykuję twierdzenie, że był lepszy od Jędzy i Łukasza Brozia. No i ma 23 lata. Może to już nie młodzieniaszek, ale może się jeszcze rozwinąć poprzez regularną grę.

Podobne pytanie o Iloskiego.
~Piotrek11099
2018-02-05 18:14 IP 94.254.***
1. Czy da się wyciągnąć już jakieś odnośnie Mikołaja Kwietniewskiego? Czy z racji gry na tych samych pozycjach co Sebastian Szymański, da się stwierdzić który z nich lepiej rokuje? Oraz jakie mają na ten moment szanse na występy w najbliższej rundzie w jedynce?

2. Co się dzieje Pasquato? Na filmach ze zgrupowań wygląda jakby zaaklimatyzował się w drużynie i był zadowolony. Czy zatem sztab szkoleniowy ma jakieś podejrzenia odnośnie przyczyny jego słabej dyspozycji, jak chociażby przemęczenie?

3. Jaki plan na Eduardo ma trener po kego dojściu do optymalnej formy fizycznej? Na jakiej pozycji go widzi?

4. Jak wyglądała rywalizacja Artura Jędrzejczyka z Łukaszem Broziem? Czy któryś z nich prezentował się wyraźnie lepiej?

5. W kontekście Briana Iloskiego pisano o wypożyczeniu. Wiadomo coś na temat kierunku? Czy w klubie myślą o wypożyczeniu go do innego klubu Ekstraklasy, czy jednak jest na to zbyt wcześnie i w grę wchodzi jednak 1 Liga?

Pozdrawiam
SEBA
2018-02-05 17:39
- Co z tym Nagym? Dlaczego to wszystko tyle trwało i co robił podczas gdy zespół był na zgrupowaniach?

- Czy to prawda, że Tomek Jodłowiec znowu popadł w problemy poza sportowe i że to był czynnik który przesądził o odejściu?

- Czy było trenowane takie ustawienie gdzie Rado grał razem z Hamalajnenem?

- Kto jest najbliżej gry na prawej obronie? Jędzrzejczyk, Broź czy może Vesovic zostanie przesunięty na obronę jak będzie już zdrowy?

- Jak wg was będzie wyglądał pierwszy skład Legii przy założeniu, że wszyscy piłkarze są w pełni zdrowi?

- Dlaczego w tym roku nie było meczu dziennikarze kontra trenerzy?
Boateng
2018-02-05 16:57
To teraz pytanie za 100 punktów skoro wszyscy widzą i zdają sobie sprawę, że drużynie potrzebny jest kreatywny zawodnik, bo w tym momencie takim jest tylko 34-letni zawodnik to czy są czynione jakieś poszukiwania takiego kogoś? Maiga to też bardziej miał być defensywny pomocnik, a nie kreatywny pomocnik.

Skoro nieoczekiwanie wpadło ponad 2 mln euro za Moulina i Sadiku to chyba powinni się za takim zawodnikiem rozglądać?

A Pasquato tylko zabiera miejsce w kadrze, letnie okienko było tragiczne. Został solidny (chociaż bez szału) Mączyński, który gwarantuje określony poziom i właśnie Włoch, który ma jedno na dziesięć zagrań udanych, a Berto, Sadiku i Monety już nie ma.
WielkikibicWielkiejL
2018-02-05 16:40
Sorry on jest z Portugali
WielkikibicWielkiejL
2018-02-05 16:30
Najbardziej spodobało mi się to zdanie - W klubie wszyscy są świadomi, że potrzebny jest jeszcze transfer ofensywnego gracza i zapowiadają niespodziankę.
Obstawiam,że chodzi o 27letniego Hiszpana Josue.Gdyby tak się stało to Mioduski zaskoczyłby mnie bardzo pozytywnie.
2018-02-05 17:05 IP 31.179.***
Skąd Wy te nazwiska bierzecie ? Hahah
Liczba komentarzy: 16

Logowanie
Uwaga

Redakcja serwisu LEGIA.NET nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"
Zamknij