News: CLJ: Sparingowy remis z KS-em

CLJ: Sparingowy remis z KS-em

10.02.2018 13:44

(akt. 02.12.2018 11:36)

Legia Warszawa, występująca w Centralnej Lidze Juniorów, zremisowała na wyjeździe 2:2 z Ks-em Piaseczno w ramach sparingu przygotowującego do drugiej części sezonu. Bramki dla mistrzów Polski zdobywali Mikołaj Neuman oraz Wiktor Preuss. Legioniści, do przerwy przegrywali różnicą dwóch goli, lecz w drugiej odsłonie zdołali doprowadzić do wyrównania. Kolejnym rywalem stołecznego klubu będzie Mazur Karczew.

Legioniści w pierwszym fragmencie potyczki kreowali dogodne okazje, ale nie udokumentowali tego trafieniem. KS starał się grać odważnie, próbował wykorzystywać warunki fizyczne i w 23. minucie wyszedł na prowadzenie. Rywale wykorzystali niefrasobliwość defensywy przyjezdnych, po dograniu futbolówki z bocznego sektora boiska Łukasz Krupnik sfinalizował akcję. Przed przerwą miejscowi strzelili drugiego gola. Dominik Witkowski wygrał pojedynek „jeden na jeden” i pokonał stojącego między słupkami Michała Gołuńskiego.

Po zmianie stron „Wojskowi” próbowali częściej dochodzić do klarownych sytuacji i gościć w obrębie „szesnastki” rywali. W 60. minucie w polu karnym sfaulowany został Maksymilian Sitek, a arbiter wskazał na „wapno”. Do „jedenastki” podszedł Mikołaj Neuman i pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera KS-u. Goście dwukrotnie obijali poprzeczkę. Najpierw, w konstrukcję bramki, z rzutu wolnego, trafił Łukasz Łakomy, a potem strzał Macieja Rosołka również zatrzymał się na poprzeczce. Później, zarówno „Rosół”, jak i „Neumi” musieli uznać wyższość golkipera rywali. Dwa razy na listę strzelców, po kornerze, mógł wpisać się Filip Czach. Stoper raz przeniósł piłkę głową minimalnie nad bramką, a później jego uderzenie obronił przeciwnik.

W końcówce spotkania warszawiacy doprowadzili do remisu. Neuman zagrał prostopadle, defensor przeciwnika nie zdołał skutecznie uprzedzić nadbiegającego Wiktora Preussa, który po uderzeniu „szpicem” umieścił futbolówkę w siatce. Do samego końca rezultat nie uległ już zmianie. Następnym sparingpartnerem Legii będzie Mazur Karczew.

- Może nie było to porywające widowisko, jednak bardzo wartościowe. Zawodnicy, głównie z młodszego rocznika, mieli możliwość konfrontację z zespołem seniorskim występującym na co dzień w czwartej lidze. Były to dwie odmienne połowy. W pierwszych minutach kreowaliśmy sytuacje, ale oddaliśmy pole i Piaseczno nas zdominowało i zasłużenie prowadziło do przerwy. W drugiej odsłonie to my prowadziliśmy grę, mając sporo sytuacji strzeleckich, jednakże tylko dwie z nich zakończyły się golem.

KS Piaseczno – Legia Warszawa 2:2 (2:0)

Krupnik (23. min.), Witkowski (39. min.) - Neuman (60. min.), Preuss (83. min.)

Legia: Gołuński - Sitek, Goliński, Czach, Konik (60' Grzela) - Lorenc, Kukułowicz, Łakomy – Ciepiela (46' Preuss), Neuman, Rosołek