News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Bramka Michalaka

11.02.2018 23:24

(akt. 21.12.2018 15:17)

W ubiegłym tygodniu solidny występ po powrocie Ekstraklasy zaliczył Konrad Michalak. Skrzydłowy Wisły Płock strzelił gola i przyczynił się do zwycięstwa swojej zespołu. Niezłe wrażenie, w starciu z Lechem Poznań, pozostawił po sobie Mateusz Szwoch, który mógł zresztą zdobyć bramkę w końcowym fragmencie meczu. Co więcej, wielu zawodników „złapało” sporo minut w grach kontrolnych. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Sandro Kulenović (Juventus FC) – Juniorzy Juventusu w ubiegłym tygodniu rozegrali trzy spotkania – dwa odbyły się w ramach ligi, z kolei potyczka z rezerwami Legii była sparingiem. ‘Kulo” nie zagrał w obu starciach na krajowym podwórku (1:2 z Romą oraz 2:1 z Chievo), natomiast w przegranej grze kontrolnej z mistrzami Polski (2:3) strzelił gola.

Tin Matić (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin zwyciężył w sparingu z z FK Lokomotiwą Koszyce. Matić pojawił się na murawie w 67. minucie.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Ghańczyk rozegrał pełne spotkanie.

Tsubasa Nishi (MFK Zemplin Michalovce) – Nishi biegał po murawie przez 67 minut.

Konrad Michalak (Wisła Płock) – Wisła Płock wygrała u siebie z Górnikiem Zabrze. „Kondzio” solidny występ okrasił pierwszym golem w meczu. Wówczas dynamiczny skrzydłowy wyprzedził Szymona Matuszka i z zimną krwią pokonał Tomasza Loskę. Michalak został zmieniony w 81. minucie przez Nico Varelę.

Łukasz Moneta (Zagłębie Lubin) – Zagłębie przegrało na własnym terenie z Legią Warszawa. ”Monet” został desygnowany na plac gry przez trenera w 69. minucie.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – „Szwochu” zaliczył pełny występ w zremisowanym meczu z Lechem Poznań (0:0). 24-latek mógł umieścić futbolówkę w siatce, po podaniu Grzegorza Piesio w 76. minucie, lecz jego uderzenie obronił Jasmin Burić.

Dominik Nagy (Ferencvarosi TC) – Ferencvarosi, podczas kończącego się zgrupowania w Hiszpanii, wygrało 2:1 z Lokomotivem Moskwa. Nagy na murawie pojawił się w 65. minucie.

Adrian Małachowski (Znicz Pruszków) – Środkowy pomocnik wystąpił w obu sparingach pruszkowian. „Adi” potyczki z Wisłą Płock (2:1) oraz Lechem Poznań (3:0) rozpoczął w podstawowej „jedenastce”.

Konrad Jałocha (GKS Tychy) – „Jao” nie pojawił się na murawie w wygranym sparingu (2:1) z Kotowicą Kołobrzeg.

Michał Suchanek (Górnik Łęczna) – Pomocnik wystąpił w pierwszej połowie ww. gry kontrolnej z Radomiakiem.

Mateusz Leleno (Legionovia Legionowo) – Legionovia rozegrała dwa sparingi w poprzednim tygodniu. Najpierw, w potyczce z Viktorią Sulejówek, trwającą cztery kwarty, drugoligowiec wygrał 5:2. „Lolek” wszedł na boisko w trzeciej kwarcie. Z kolei w grze kontrolnej z Motorem Lublin (1:1) pomocnik spędził na murawie godzinę.

Mateusz Kochalski (Legionovia Legionowo) – „Kochal” nie zagrał w żadnej z wyżej wymienionych konfrontacji. Wszystko dlatego, iż młody golkiper przebywa obecnie z reprezentacją Polski do lat 18 na turnieju w La Mandze.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pierwszoligowiec rozegrała sparing z przedstawicielem białoruskiej ekstraklasy – FK Gorodieja. Siedlecczanie wygrali 4:1, a w 59. minucie na murawie pojawił się Szrek.

Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – „Koziego”, pierwszy sparing podczas tureckiego obozu, czeka sparing z FC Chikhura Sachkhere

Mateusz Hołownia (Ruch Chorzów) – „Niebiescy”, podczas obozu przygotowawczego w Larnace, przegrali 1:3 z Young Boys Berno 1:3. Hołownia został zastąpiony w 66. minucie przez Pawła Starzyńskiego.

Hildeberto (Northampton) - Zespół Portugalczyka wygrał w sparingu z Wimbledon 3:1, a legionista wszedł na boisko w 89. minucie.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – „Zagłębie”, w minionym tygodniu, miało możliwość sprawdzenia się swoich umiejętności w dwóch sparingach. „Nawot” wystąpił w pierwszej połowie potyczki z TSV Monachium (0:1) oraz – w starciu z ChangChun Yatai (3:1) – wbiegł na murawę w drugiej odsłonie.

Rafał Makowski, Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec) – Zarówno Makowski, jak i Sanogo grali równo po 45 minut w ww. grach kontrolnych. Zawodnicy pojawili się w wyjściowym składzie przeciwko ChangChun Yatai oraz po przerwie w konfrontacji z Niemcami.

Radosław Majecki (Stal Mielec) – „Biało-niebiescy” przegrali na zgrupowaniu z FK Montana 0:1. Majecki nie wystąpił w tym spotkaniu.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – „Jodła” swój mecz ligowy z Jagiellonią rozegra w poniedziałkowy wieczór.

Jakub Czerwiński (Piast Gliwice) – Stoper do ligowych zmagań wróci, podobnie jak Jodłowiec, w poniedziałek.