News: Rezerwy: Porażka z Ursusem

Rezerwy: Porażka z Ursusem

12.05.2018 16:45

(akt. 02.12.2018 11:27)

Piłkarze rezerw Legii przegrali 1:3 w małych derbach stolicy z Ursusem. Honorowe trafienie dla stołecznego zespołu zanotował niezawodny wiosną Robert Bartczak. Gole dla gospodarzy strzelili Robert Słomka, Filip Dziełak oraz Arkadiusz Ciach z rzutu karnego.

Fotoreportaż z meczu z Ursusem (fot. Jan Szurek)

Rezerwy mistrzów Polski zanotowali czwartą ligową porażkę z rzędu. Porażkę zasłużoną, o czym świadczą trzy bramki gospodarzy, jak również ich przewaga. "Wojskowych" wzmocnionych piątką graczy trenujących z pierwszym zespołem, choć mecz w podstawowym składzie nie bez przyczyny zaczęło czterech. To nie pomogło, jak i nie pomaga w ostatnich tygodniach.

Ursus początkowo nie mógł trafić do siatki, choć ta sztuka ostatecznie udała się do przerwy zawodnikom trenera Ariela Jakubowskiego dwa razy. Vjaceslavsa Kudrjavcevsa pokonali Robert Słomka Filip Dziełak. Blyskawicznie odpowiedział Robert Bartczak w 43. minucie, lecz po chwili graczy obu ekip zastała przerwa. W drugiej odsłonie wiele się nie zmieniło, a gospodarze tylko powiększyli przewagę po celnym uderzeniu Arkadiusza Ciacha z rzutu karnego.

Legioniści przegrali po raz czwarty z rzędu, a trzynasty w tym sezonie. "Wojskowi" nadal zajmują jedenaste, dość bezpieczne miejsce w tabeli. Dość, bo jeśli z drugiej ligi spadną Legionovia i Znicz, z I grupą na niższym szczeblu pożegna się czternaście ekip. Nad taką, na razie hipotetyczną strefą spadkową, "Wojskowi" mają sześć punktów przewagi. Do końca rozgrywek pozostało sześć kolejek.

Ursus Warszawa - Legia II Warszawa 3:1 (2:1)
Słomka (26. min.), Dzielak (41. min.), Ciach (77. min.) - Bartczak (43. min.)

Legia II (skład wyjściowy): Kudrjavcevs - Wojtysiak, Pietrzyk, Najemski, Matuszewski - Iloski, Gęsior, Karbownik, Kwietniewski - Bartczak - Góral.