Zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez Legia.Net oraz partnerów świadczących usługi w celach marketingowych, reklamowych oraz analitycznych.

Korzystając z serwisu Legia.Net bez zmiany ustawień twojej przeglądarki internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam.

Dane uzyskane w ten sposób będziemy przetwarzać i profilować do celów marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam oraz celach analitycznych a także w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu.

Korzystając z opcji swojej przeglądarki zawsze posiadasz prawo do usunięcia wszystkich informacji, które zostały zapisane w plikach cookies.

Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP, adres żądanej strony, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu oraz inne tym podobne informacje.

Administratorem danych jest Legia.Net
X

Tło

17 października 2018

Oprawy kibiców Legii na meczu z Górnikiem

2018-05-14 00:43:15
img
Kibice Legii podczas meczu z Górnikiem Zabrze zaprezentowali dwie oprawy. Motywem przewodnim pierwszej prezentacji było płótno ze starcem - Konfucjuszem, który rzecze: "Mistrzostwo to nie wszystko, ale wszystko bez mistrzostwa to ch...". Hasło na transparencie było oczywiście parafrazą sloganu z komedii "Pieniądze to nie wszystko". Po bokach chińskiego filozofa powiewały flagi na kijach, były też odpalone race. Całość można obejrzeć w materiale filmowym poniżej.


 

sklep
Autor: Marcin Szymczyk Źródło: Legia.Net   

twitter

Tagi

ekstraklas    górnik zabrze    kibice   
Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po akceptacji moderatora


 

Komentarze

Wszystkie
Pozytywne
Dzidek
2018-05-14 17:36
Ja myślałem, że to Platon, w myśl zasady "kilkanaście lat byłem kibolem na Żylecie i stać mnie obejrzeć Platonka".
OldKibol
2018-05-14 13:11
Zgódźmy się, że to był symboliczny Mędrzec. Bez dalszego drążenia jego danych osobowych :)
~Mkl
2018-05-14 12:20 IP 37.47.5***
Tylko ostatnie słowo można było wykropkowac po "ch" byłoby mniej prostacko. Reszta dobra.
2018-05-14 21:26
Dokładnie tak. Pisałem już kiedyś o talencie plastycznym i złośliwym, ale dużym poczuciu humoru autorów sektorówek, Klasie haseł na nich zamieszczanych. Tym razem tej klasy zdecydowanie zabrakło. Prostacka dosłowność zniszczyła to, co mogło być naprawdę dobrą, inteligentną oprawą. Szkoda!
~IceMan
2018-05-14 11:20 IP 93.159.***
Wiekszosc zrodel podaje prawdziwą postać z której byl przedruk a wy swoje cdn.karatebyjesse.com/wp-content/uploads/2009/01/moriheiueshiba.jpg
Cytat natomiast to 1do1 a to był tekst inspirowany mistrzostwo zamiast pinądze
Pozdrawiam
PiroForewer
2018-05-14 10:38
Moim zdaniem na oprawie to ani nie Konfucjusz, ani mistrz zen, ale Feliks Dzierzynski.
eLson
2018-05-14 09:52
A mi sie wydawala jednak troche przekombinowana.
Wiadomo, klimat byl, haslo dobre, jednak mistrz zen czy Konfucjusz to nieco odlegle skojarzenie.
Wolalem klimaty z Pucharem jak rok temu czy nawet stara Syrenka (;
~Ech...
2018-05-14 09:32 IP 31.0.12***
Taka hipotetyczna rozmowa na Rodzinnej, vis a vis tej “fajnej oprawy”:
- Tatusiu, a co to jest chvj?

Od razu uprzedzę argument, że jak ktoś przychodzi na mecz z dzieckiem, to musi się liczyć z wulgaryzmami
To taka roznica mniej wiecej jak to, czy dziecko usłyszy na ulicy żuli przerzucających sie *urwami, czy ulubiony wujek przyjdzie do domu i powie: „siemasz, mały chvujku”...
2018-05-14 13:42
Powiem Ci jako ojciec całkiem rozumnego chłopca - jak nie radzisz sobie z takimi pytaniami, to nie zabieraj się za robienie dzieci w ogóle, już nie mówiąc o wychodzeniu z nimi poza dom.

Mój syn "chu..." i "ku..." przynosił z przedszkola w wieku 3, 4 lat. A jak już dziecko umie czytać, to takich choojów na każdym rogu znajdzie kilkadziesiąt i to nie w chwili, kiedy będzie kompletnie pobudzone i skupione na czymś zupełnie innym.

W tym sensie o wiele trudniejsze są wszelkiego rodzaju "pozdrowienia do więzienia".
2018-05-14 14:16
nie no łysy, jasne, jak sobie "nie radzi" - a właściwie ma z tym jakiś problem - z tłumaczeniem kwestii przekleństw, to niech się nie zabiera za robienie dzieci.... trochę popłynąłeś. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że jak nie umiesz wytłumaczyć dziecku kwestii wiezienia i faktu, że ludzie mają tam kolegów, to w ogóle nie powinieneś się brać za robienie dzieci, bo to są wątki do przegadania z rozumnym dzieckiem w kilka zdań. Chyba, że to jakaś rysa na wizerunku, mieć znajomych odsiadujących jakieś wyroki...
2018-05-14 15:17
@kierownik

Mieć znajomych w więzieniu to zdecydowanie JEST rysa na wizerunku. Towarzystwo odpowiednie też trzeba umieć dobierać.
2018-05-14 16:58
@kierownik
Znajomi odsiadujący wyroki...bardzo trudna kwestia do wyjaśnienia dziecku. Bardzo łatwo o zachwianie zaufania do społeczeństwa.

Małe dziecko poszukuje norm morlanych, więc pytania, które zada będą pytaniami o ocenę morlaną zachowań więzionych i więżących: czy moralnie postępuje władza, która zamyka przestępców? Czy moralnie postępują osoby, które są karane przez władzę? Czy moralnym jest sympatyzowanie z ludźmi, którzy odsiadują wyroki?

Czy my jesteśmy tacy jak ci, co siedzą w więzieniu?

Zatargi z prawem zdecydowanie są trudniejsze do wyjaśnienia niż 'chooy' na płocie.
2018-05-14 17:33
Gorzej wytłumaczyć dziecku, że nie tylko złodzieje i pijacy są...
Moja młodsza córka ostatnio się mnie pytała czy jak ona nie kradnie w szkole to może dalej kibicować Legii. Bo ona kraść nie chce a Legię kocha.
2018-05-14 17:33
@Evanduril
Milion razy bardziej wolę podać rękę człowiekowi z odsiadką na koncie za pojedynczy błąd, który zrozumiał, aniżeli komuś, kto popełnia regularnie przestępstwa gospodarcze i tylko dlatego nie siedzi, bo albo dał w łapę urzędnikowi, albo urzędnicy sami są zbyt leniwi, by go wsadzić, śmiejąc się uczciwym ludziom w twarz. Zresztą nie sądzę, by przykładowy Sagan miał rysę na wizerunku za to, że grał z Piechem w ataku.
2018-05-14 18:02 IP 31.0.12***
Widze, Łysy, że się nie zrozumieliśmy. Tu nie chodzi o umiejętność, czy brak umiejętności wytłumaczenia dziecku takiego czy innego słowa. Tu chodzi o moralny aspekt pojawiania sie takich słów w przestrzeni publicznej...
2018-05-14 18:04
@Dzidek

Z całą pewnością nic nie jest czarno-białe. Przykład Maćka, który siedział w areszcie, bo żaden sędzia nie miał jaj, żeby go uniewinnić też byłby dla mnie ogromnym kłopotem, gdyby zainteresował mojego syna.
2018-05-14 19:43
~Ech

To ja wrócę do sedna: chooy w tym haśle jest tak niegroźny jak krzyczenie 'bomba', kiedy zawodnik składa się do strzału.

Nie ma w tym słowie ładunku agresji ani nienawiści.

A w przestrzeni publicznej dominuje właśnie pogarda i nienawiść. Czasami w mniej dosadnych słowach.
2018-05-14 21:18
@LysyZeStartreka

Oczywiście, nic nie jest tylko czarne lub tylko białe, to właśnie chciałem dowieść. Ja to zrozumiałem w wieku 27 lat na przykładzie, który wymieniłem powyżej. Myślę też, że inteligentny człowiek będzie w stanie wytłumaczyć dziecku to PDW chociaż na tyle, dopóki samo pewnych rzeczy nie zrozumie.

Co do wulgaryzmu na oprawie: mam podobne odczucia, jak Ty. Mój ojciec jest byłym bramkarzem i z jego ust za dzieciaka słyszałem naprawdę grube wiązanki (kierowane oczywiście do jego partnerów grających w obronie), zresztą nie tylko od niego, bo się bywało na treningach klubu taty. Mimo to przekleństw nauczyłem się dopiero w czwartej klasie podstawówki. Poza tym ten wulgaryzm jest parafrazą ze znanego filmu i hasło Rysia z "Pieniądze to nie wszystko" poniekąd weszło do języka potocznego. Dlatego też ten "chój" został, w mojej opinii, użyty w granicach przyzwoitości.
poloop
2018-05-14 09:13
Brawo za pomysł. SUPER
KibicSlaska
2018-05-14 09:07
Bardzo fajna oprawa.
~Ak102
2018-05-14 07:43 IP 188.146***
Mistrz Zen
Liczba komentarzy: 21

Logowanie
Uwaga

Redakcja serwisu LEGIA.NET nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"
Zamknij