News: Rezerwy: Puchar nie dla Legii

Rezerwy: Puchar nie dla Legii

13.06.2018 21:47

(akt. 02.12.2018 11:25)

Legia II Warszawa przegrała w finale mazowieckiego Pucharu Polski 0:4 z Victorią Sulejówek. Dwie bramki dla rywali zdobył Stanisław Ławcewicz-Musialik, a po jednym trafieniu dołożyli Samuel Odunka oraz Julian Świątek.

Pierwsze 30 minut widowiska w Sulejówku było interesujące. Mecz był dość otwarty, obie strony miałe okazje, ale kłopoty Legii zaczęły się od faulu taktycznego Mateusza Szweda. Pomocnik "Wojskowych" obejrzał czerwoną kartkę i od 33. minuty warszawiacy musieli sobie radzić w osłabieniu. Już po chwili Victoria Sulejówek wyszła na prowadzenie za sprawą uderzenia z bliska Samuela Odunki. Jeszcze przed przerwą Julian Świątek podwyższył rezultat.

Gospodarze w drugiej połowie kontrolowali grę, choć legioniści również mieli swoje szanse. Aktywny był wprowadzony Maciej Rosołek, który jednak w sytuacji sam na sam z bramkarze przegrał pojedynek. Sztab szkoleniowy Legii wykorzystał wszystkie sześć zmian. Jedną z nich wymusił uraz Michała Gładysza, którego zastąpił Mateusz Bondarenko.

W końcówce spotkania legioniści występujący w eksperymentalnym składzie zostali dobici przez Stanisława Ławcewicza-Musialika, który pokonał Pawła Łakotę w 83. i 87. minucie. Legia przegrała w finale mazowieckiego Pucharu Polski, który priorytetem nie był. Ten status ma utrzymanie w trzeciej lidze. Wszystko wyjaśni się w sobotę. Legia zmierzy się w Łomży z miejscowym ŁKS-em.

Victoria Sulejówek - Legia II Warszawa 4:0 (2:0)
Odunka (36. min.), Świątek (43. min.), Ławcewicz-Musialik (83. min., 87. min.)

Czerwona kartka: Szwed (33. min. - za faul taktyczny - Legia Ii)

Legia II: Łakota - Król (71' Wojtysiak), Czach, Gładysz (67' Bondarenko), Mataszewski (60' Rosołek)- Szwed, Kukułowicz, Mydlarz, Olejarka (65' Orlik)- Rymek (60' Aftyka) - Góral (65' Cichocki).