News: Hokej: Przegrana z Orlikiem na inaugurację

Hokej: Przegrana z Orlikiem na inaugurację

29.09.2012 20:03

(akt. 14.12.2018 11:24)

- Hokeiści Orlika są już na lodzie od dwóch miesięcy, my dopiero od dwóch tygodni mieliśmy pozwolenie na jakiekolwiek treningi. Dlatego początek może być trudny - mówił dzień przed meczem Patryk Wąsiński. Miał rację, legioniści wyjechali na taflę pełni wigoru, wspierani przez 150 osobową grupę głośnych kibiców przy dźwiękach "Snu o Warszawie". Ruszyli na rywala i szybko zdobyli bramkę za sprawą Jakuba Kosobuckiego. Rywale wyrównali w drugiej tercji, ale legioniści szybko wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Karola Wąsińskiego.

Zdjęcia z meczu - kliknij tutaj

Niestety to było wszystko na co było tego dnia stać Legię. Rywale byli lepiej przygotowani do sezonu i to wychodziło wraz z upływem czasu. Druga tercja zakończyła się wynikiem 2:3, zaś całe spotkanie rezultatem 2:5.

Lubomir Witoszek, trener Legii Warszawa - Pierwszy przegrany, ale to w ogóle nasz pierwszy mecz. Pierwszy, w którym mogłem oglądać chłopaków, bo inaczej na treningu, a inaczej w meczu. Dopóki trzymaliśmy się swojej koncepcji, nie było tak źle. Niestety, pokazało się nieogranie chłopaków, brak kondycji fizycznej, niestety brak treningów – to widać. Z tego wyszły faule, które właściwie zdecydowały o wyniku meczu. Mamy dużo do myślenia, dużo pracy przed nami, ale naprawdę: był to pierwszy mecz po ośmiu treningach. Myślę, że drużyna zaczyna się tworzyć. Będzie tylko lepiej? Musi być lepiej.

Legia Warszawa – Orlik Opole 2:5 (1-0, 1-3, 0-2)