News: Hokej: Lew napoczęty, Legia wygrywa 6:5

Hokej: Lew napoczęty, Legia wygrywa 6:5

06.10.2012 21:47

(akt. 10.12.2018 16:54)

Hokeiści Legii 6:5 pokonali KH Gdańsk w swoim pierwszym, wyjazdowym spotkaniu tego sezonu. Spotkanie było niesamowicie zacięte i obfitujące w emocje. Wystarczy wspomnieć, że podopieczni Lubomira Witoszka, zdobyli bramkę dającą im trzy punkty na 34 sekundy przed końcem spotkania. Gole dla naszej ekipy zdobyli: Grzegorz Rostkowski (dwie), Karol Szaniawski (dwie), Karol Wąsiński oraz Jakub Kosobucki.

Legioniści przegrali pierwszą tercję 2:3. W kolejnej części gry zespół ze stolicy stracił jedynie gola i przed ostatnimi 20 minutami, to zespół mający Lwa w herbie był bliżej wygranej. Niesamowita trzecia tercja, w której nasz zespół wygrał 4:1, sprawiła, że legioniści mogą się cieszyć przed kolejnym pojedynkiem, który w hali Olivia odbędzie się już jutro o… 10.30.

W zespole Legii zadebiutował w tym meczu Białorusin Ilya Vecher. Niedzielnym porankiem gospodarze będą chcieli wziąć odwet na legionistach, ale nasi hokeiści zamierzają powalczyć o kolejną wygraną. Po trzech seriach spotkań, drużyna występująca na Torwarze zajmuje trzecią lokatę w tabeli z sześcioma punktami na koncie. Prowadzi Podhale Nowy Targ z kompletem „oczek”.