Augustyniak ucierpiał w pojedynku powietrznym z Esselinkiem, trzyma się za lewą kostkę, jest opatrywany
    Kochalski złapał strzał Rosołka z 15. metra
    Urbański i Rosołek wchodzą, schodzą Morishita i Gual
  • 80'
    Trzy zmiany w Stali. Z boiska schodzą Getinger, Gerstenstein i Domański, wchodzą Jaunzems, Meriluoto i Wołkowicz
  • 79'
    Legia wyszła z kontrą. Wszołek dopadł do prostopadłego podania, dograł wzdłuż pola karnego, do Augustyniaka, który chciał oddać strzał, ale wyszła z tego szczęśliwa asysta do Kapustki, który skutecznie uderzył z 18. metra na dalszy słupek. Jest 2:1 dla Legii!
  • 76'
    2:1 dla Legii! Kapustka!
  • 76'
    Groźna akcja Stali. Gerstenstein zagrał do Domańskiego, który uderzył pod poprzeczkę, ale Hładun nie dał się zaskoczyć
  • 75'
    Gual do Josue, ten chciał zagrać w pole karne do Kapustki, ale zabrakło trochę precyzji, podanie zostało przecięte
  • 74'
    Strzał Guala z 18. metra został zablokowany, Legia w ataku pozycyjnym
  • 73'
    Zmiana w Stali. Gheorge za Hinokio
  • 72'
    Dalsze podanie do Wszołka, który został uprzedzony w polu karnym Stali przez Kochalskiego
  • 72'
    Josue mocno uderzył z 20. metra, Kochalski pewnie interweniował
  • 71'
    Jędrzejczyk dobrze zagrał na wyprzedzenie, dośrodkował w pole karne, Stal wyszła z opresji, po chwili Elitim zacentrował z prawej flanki na 15. metr, ale bez zagrożenia
  • 69'
    Kontra Stali, ostatecznie Hinokio trafił w Kapuadiego
  • 69'
    Żółta kartka dla Josue za faul na połowie Stali
  • 68'
    Josue niedokładnie zagrał na boku boiska, Stal wyszła z kontrą, ale Elitim uprzedził Szkurina, przez którego został jeszcze sfaulowany
  • 68'
    Josue prostopadle podał do Morishity, ale jego dośrodkowanie z prawej strony zostało zablokowane. Legia ma aut
  • 67'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 65'
    Kun niedokładnie główkował po dośrodkowaniu Jędrzejczyka z prawej flanki w pole karne
  • 65'
    Morishita zablokowany przez Getingera na boku boiska
  • 63'
    Kun za Ribeiro
  • 63'
    Josue dograł z rzutu rożnego na bliższy słupek, Wlazło wybił piłkę, którą potem - po dośrodkowaniu - złapał Kochalski
  • 62'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Kochalski zbił piłkę na kolejny korner
  • 62'
    Morishita ładnie wbiegł w pole karne z prawej strony po minięciu Getingera, ale jego podanie wycofujące zostało zablokowane. Korner dla Legii
  • 61'
    Szybka akcja Stali. Domański oddał strzał z 17. metra, który zablokował Augustyniak
  • 60'
    Kun wejdzie zaraz na boisko
  • 60'
    Ajj! Elitim prostopadle od Kapustki, ten zagrał w taki sposób do Guala, który uderzył z 11. metra na dalszy słupek, ale niewiele się pomylił
  • 59'
    Hinokio mógł napędzić kontrę Stali, ale podjął złą decyzję, niedokładnie podając
  • 58'
    Stal wyszła z groźną kontrą, która zaczęła się od straty Morishity na wysokości koła środkowego. Getinger popisał się przechwytem, podprowadził piłkę, ale niecelnie uderzył z 17. metra na dalszy słupek
  • 57'
    Hinokio miękko dograł na dalszy słupek, ale Morishita świetnie interweniował, był w stanie zmienić tor lotu piłki i uprzedzić Getingera
  • 56'
    Stal buduje grę spokojnie, od tyłu
  • 54'
    Elitim chciał ładnie zagrać do Kapustki, ale ten nie sięgnął piłki. Po chwili "Kapi" dograł do Ribeiro, który został zablokowany po lewej stronie pola karnego Stali. Korner dla gości nie przyniósł większego zagrożenia
  • 53'
    Szkurin wraca na boisko
  • 52'
    Szkurin jest opatrywany przez lekarzy
  • 52'
    Szkurin sfaulowany w środku pola przez Jędrzejczyka
  • 51'
    Ribeiro chciał dośrodkować z lewej flanki, ale został zablokowany. Po chwili Augustyniak uderzył mocno, ale niecelnie z 35. metra
  • 50'
    Jędrzejczyk wybił piłkę z własnego pola karnego
  • 49'
    Kapuadi znów zatrzymał Gerstensteina na boku boiska
  • 48'
    Elitim świetnie podał prostopadle do Wszołka, który zdołał jeszcze dośrodkować sprzed linii końcowej, ale piłkę złapał Kochalski
  • 47'
    Matthew Guillaumier mocno dośrodkował z prawej flanki, ale bez zagrożenia
  • 47'
    Gerstenstein uprzedzony na boku boiska przez Kapuadiego
  • 47'
    Elitim ładnie odebrał piłkę na połowie Stali, w pojedynku z Hinokio
  • 46'
    Wszołek upadł po kontakcie na wysokości koła środkowego, ale nie było faulu
  • 46'
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 1:1 ze Stalą w Mielcu
  • 45+4'
    Ribeiro zablokowany przy próbie podania, Stal wyszła z kontrą. Hinokio dopadł do wycofującego zagrania z prawej flanki na 16. metr i minimalnie się pomylił po strzale na dalszy słupek
  • 45+2'
    Wydawało się, że Augustyniak za lekko wycofał piłkę, którą przejmie Szkurin, ale Hładun był czujny, wyszedł z bramki i przejął futbolówkę
  • 45+1'
    Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Odbiór Elitima na połowie Stali, po chwili Kapustka prostopadle podał w pole karne do Guala, którego zatrzymał Matras
  • 45'
    Ważna interwencja Jędrzejczyka, który zablokował podanie Guillaumiera do niepilnowanego Szkurina, w dodatku został sfaulowany przez rywala
  • 44'
    Kochalski pewnie złapał dośrodkowanie Morishity z prawej flanki w pole karne
  • 43'
    Sytuacja była jeszcze sprawdzana pod kątem ewentualnego spalonego, ale gol został uznany. W Mielcu 1:1
  • 41'
    Stal miała aut, najpierw Ribeiro zablokował centrę, po chwili Domański zagrał na dalszy słupek, do Szkurina, który uprzedził Morishitę i skutecznie główkował z 5. metra. Jest 1:1
  • 40'
    1:1. Szkurin
  • 40'
    Błąd Hładuna, który skiksował, ale Hinokio nie opanował piłki w polu karnym Legii, w dodatku został zatrzymany przez Augustyniaka
  • 39'
    Stal w ataku pozycyjnym
  • 38'
    Ajjjj! Gual prostopadle podał do Wszołka, który wbiegł w pole karne, był sam na sam z Kochalskim, ale niecelnie uderzył z 11. metra na dalszy słupek. "Wszołi" miał świetną szansę
  • 36'
    Jędrzejczyk przeciął dośrodkowanie z prawej flanki na dalszy słupek, po chwili stracił piłkę na rzecz Szkurina. Napastnik Stali ładnie przełożył Morishitę, pojawił się po lewej stronie pola karnego i upadł po kontakcie z Japończykiem, ale nie doszło do faulu
  • 35'
    Stal spokojnie wymienia się podaniami w środku pola
  • 34'
    Jędrzejczyk został przypressowany, jego dalsze podanie przecięli miejscowi. Po chwili Hładun złapał zagranie z głębi pola
  • 33'
    Morishita nie zrozumiał się z Josue, zagrywając w pole karne do nikogo
  • 30'
    Przechwyt Elitima na połowie Legii. Goście wyszli z kontrą, Kapustka miękko zagrał do Wszołka, ten dośrodkował z lewej flanki na 8. metr, do Guala, który oddał strzał, ale Kochalski pewnie interweniował
  • 27'
    Rzut wolny dla Stali, ale Getinger za głęboko dośrodkował w pole karne. Piłka wyszła poza boisko
  • 27'
    Josue do Guala, ten chciał podać w pole karne do Wszołka, ale został uprzedzony. Stal wyszła z kontrą, którą nieprzepisowo zatrzymał Elitim, faulując Hinokio w środku pola
  • 26'
    Strzał Domańskiego został zablokowany, po chwili Wlazło nieczysto uderzył z przewrotki, potem Hładun złapał piłkę po zagraniu Szkurina
  • 25'
    Josue sfaulował Szkurina na wysokości koła środkowego
  • 23'
    Jędrzejczyk faulowany we własnym polu karnym
  • 21'
    1:0 dla Legii. Josue pewnie wykorzystał rzut karny. Kochalski wyczuł intencje Portugalczyka, ale strzał kapitana "Wojskowych" był bardzo precyzyjny (prawy, dolny róg bramki)
  • 21'
    Przy piłce Josue
  • 20'
    Jest rzut karny dla Legii, Esselink został ukarany żółtą kartką
  • 18'
    Mamy VAR, sędzia Sylwestrzak podbiega do monitora. Wydaje się, że Esselink faulował Wszołka w "szesnastce" Stali
  • 18'
    Jędrzejczyk podniósł się już z boiska, Wszołek jest opatrywany przez lekarzy
  • 17'
    Legia miała aut w ofensywie, po którym Kapustka zagrał w pole karne, gdzie ucierpieli Jędrzejczyk i Wszołek
  • 16'
    Odbiór Josue, po chwili Gual został zablokowany przez Matrasa po strzale z 17. metra
  • 14'
    Jędrzejczyk uprzedził Domańskiego, który czyhał na górne podanie Kochalskiego
  • 14'
    Kapustka mocno uderzył z lewej nogi, z 17. metra, ale Kochalski pewnie złapał piłkę
  • 12'
    Josue do Elitima, ale jego prostopadłe podanie do Morishity przeciął Getinger
  • 11'
    Ribeiro zszedł z lewej flanki do środka i prostopadle podał w boczny sektor pola karnego do Wszołka, który popełnił faul w ataku
  • 11'
    Prostopadłe podanie Morishity zostało przecięte przez defensywę Stali
  • 9'
    Stal w ataku pozycyjnym, większość zawodników Legii ustawionych między 16. a 30. metrem
  • 9'
    Elitim prostopadle do Morishity, ale Getinger zatrzymał Japończyka, którego zdołał jeszcze nabić
  • 8'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 6. metr, do Kapuadiego, który oddał strzał, ale zbyt lekki, by zaskoczyć miejscowych
  • 7'
    Wszołek, który jest ustawiony w ataku razem z Gualem, pojawił się w polu karnym Stali, był naciskany przez dwóch rywali, upadł po kontakcie, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
  • 5'
    Elitim prostopadle podał w kierunku Guala, za linię obrony, ale Kochalski wyszedł z własnego pola karnego i wybił piłkę
  • 3'
    Getinger minął Jędrzejczyka, zszedł do środka, upadł w polu karnym Legii, ale sędzia Sylwestrzak ukarał go żółtą kartką za symulowanie
  • 2'
    Stal w posiadaniu na własnej połowie
  • 1'
  • Obie drużyny już na boisku, zaraz zaczynamy!
  • Zmiana w ostatniej chwili - Artur Jędrzejczyk zastąpi Radovana Pankova, który źle się poczuł i usiądzie na ławce
  • Ławka: Tobiasz, Zyba, Dias, Celhaka, Rejczyk, Kun, Rosołek, Urbański, Jędrzejczyk
  • Skład Legii na mecz ze Stalą Mielec: Hładun – Pankov, Augustyniak, Kapuadi – Morishita, Elitim, Kapustka, Ribeiro – Wszołek, Gual, Josue
  • – Legia to zawsze Legia, niezależnie od tego, w jakim jest momencie. Ma bardzo duże aspiracje, jej nowy szkoleniowiec posiada spore ambicje. Wiemy, że stołeczna drużyna – w dwóch pierwszych meczach za kadencji Goncalo Feio – grała w ustawieniu z trójką obrońców, piątką pomocników i dwoma napastnikami. Trudno teraz powiedzieć, jakie są jej atuty i słabsze elementy – myślę, że może czymś zaskakiwać z każdym tygodniem. Mimo że trener "Wojskowych" poprowadził ich już dwa razy, to jest jakaś niewiadoma, ale widać fundamenty – analizował Kiereś
  • Legioniści grali w lidze ze Stalą 55 razy. Zwyciężyli 21-krotnie, 14 spotkań zremisowali, 20 przegrali. O ile w minionym sezonie dwa razy pokonali drużynę z Mielca (1:0 na wyjeździe, 2:0 u siebie), to w poprzedniej rundzie ulegli przy Łazienkowskiej 1:3. Jedynego gola w barwach "Wojskowych", ustalającego wynik, strzelił Kramer
  • Stołeczny zespół będzie musiał uważać zwłaszcza na Ilję Szkurina, 24-letniego napastnika Stali, który zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji strzelców w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju (13 goli), zdobył też dwie bramki w Pucharze Polski i wywalczył pięć asyst (wszystkie w lidze). Białorusin dał o sobie znać m.in. w październikowym meczu przy Łazienkowskiej, gdzie był bohaterem (trafienie i dwie asysty) – tak, jak Kochalski, który jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym bramkarzem w trwającym sezonie Ekstraklasy (najwięcej obronionych uderzeń w lidze, spośród wszystkich golkiperów)
  • W kadrze Stali jest trzech byłych zawodników Legii, czyli Mateusz Kochalski (bez debiutu w pierwszym zespole klubu z Łazienkowskiej), Konrad Jałocha (5 występów w "jedynce" za kadencji Henninga Berga) i Alex Cetnar (treningi w stołecznej akademii w latach 2021 – 2023). Barwy biało-niebieskie reprezentuje także Igor Strzałek, który przebywa w Mielcu na zasadzie wypożyczenia z "Wojskowych" – w obecnej rundzie zagrał 8 spotkań, z czego 4 w podstawowym składzie. Młodzieżowiec nie wystąpi w niedzielę ze względu na zapisy w kontrakcie. Kiereś nie będzie miał też do dyspozycji kontuzjowanych Leandro i Łukasza Wolsztyńskiego
  • – Atmosfera po porażce nigdy nie jest dobra. Zmierzyliśmy się z Wartą w poniedziałkowy wieczór, wróciliśmy z Grodziska Wielkopolskiego około 6 rano. Mieliśmy wolny wtorek, mogliśmy to przetrawić, przemyśleć. W środę rozpocząłem analizę z zespołem, pokazując błędy i fundament, który wypracowaliśmy w pierwszej połowie, czyli grę ofensywną. Życie ma to do siebie, że jest kolejny dzień i trzeba iść do przodu. Narobiliśmy troszkę bałaganu, musimy to naprawić i wierzyć, że uda się powalczyć o zwycięstwo przeciwko Legii – wyjaśniał trener klubu z Mielca, Kamil Kiereś
  • Stal kończyła 2023 rok na 12. miejscu, z 4–punktową przewagą nad strefą spadkową, ale miała dobre wejście w trwającą rundę (trzy wygrane w pierwszych pięciu meczach br.), co pozwoliło jej na awans na 7. pozycję. Obecnie, będąc w trakcie passy pięciu spotkań bez zwycięstwa (trzy remisy, dwie porażki), zajmuje 10. lokatę z dorobkiem 38 "oczek" (10 wygranych, 8 remisów, 11 porażek). Ostatnio uległa Warcie aż 2:5
  • Portugalczyk nie skorzysta w niedzielę m.in. z Ramila Mustafajewa (rehabilitacja po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego), Marco Burcha (uszkodzenie mięśnia grupy kulszowo-goleniowej) i Blaza Kramera (po operacji złamanej kości śródstopia), którzy zakończyli już sezon
  • – Mecz z Legią powoduje wyjątkową motywację u wszystkich drużyn. Nie ma zespołu, który gra ze stołecznym klubem o nic. Przygotowujemy się do spotkania w Mielcu, jak do każdego innego. Postaramy się, by mieć grę pod kontrolą. Wiedząc o tym, że stałe fragmenty to mocna strona Stali, zwróciliśmy uwagę na rozwiązania przeciwnika, by być na nie jak najbardziej gotowym – tłumaczył Feio, który czeka na pierwsze zwycięstwo w roli trenera "Wojskowych"
  • Aktualnie Legia zajmuje 7. pozycję w tabeli, wywalczyła 47 punktów (12 wygranych, 11 remisów, 6 porażek), czyli o 9 mniej niż liderująca "Jaga", która ma na koncie o jedno spotkanie więcej. Warszawiakom zostało jeszcze pięć meczów do końca sezonu. Najpierw zmierzą się w Mielcu ze Stalą, potem podejmą Radomiaka Radom, później zagrają na wyjazdach z Lechem i Wartą Poznań, a na koniec sezonu będą rywalizować przy Łazienkowskiej z Zagłębiem Lubin. "Wojskowi" wciąż mogą zapewnić sobie udział w eliminacjach europejskich pucharów, ale walczy o to również kilka innych zespołów. Część z nich znowu się potknęła, co oznacza, że ewentualne zwycięstwo na Podkarpaciu sprawi, iż stołeczna drużyna będzie tracić sześć "oczek" do Jagiellonii i zaledwie jedno do podium. – Celem, jaki sobie wyznaczyliśmy, to miejsca 1 – 3. w Ekstraklasie. Zawsze mierzę wysoko. Póki są matematyczne szanse na zdobycie mistrzostwa, to będę w to wierzył – mówił trener Goncalo Feio
  • Ostatni czas nie jest łaskawy dla Legii, która zremisowała trzy ostatnie mecze (po 1:1 z Jagiellonią Białystok i Rakowem Częstochowa, 0:0 ze Śląskiem Wrocław), znowu zaprzepaszczając szanse na doskok do ścisłej czołówki. W miniony weekend miała większe posiadanie i częściej kreowała, ale nie zdołała wykorzystać ani jednej sytuacji
  • Witamy! O godz. 15:00 rozpocznie się mecz 30. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Stalą Mielec a Legią Warszawa!
Stal MielecLegia Warszawa

2' Łukasz Gerstenstein

2'

20' Bert Esselink

20'
21'

21' Josue (k.)

39' Ilja Szkurin (k.)

39'
68'

68' Josue

72' Ion Gheorghe za Koki Hinokio

72'

79' Krzysztof Wołkowicz za Krystian Getinger

79'

80' Kai Meriluoto za Maciej Domański

80' Alvis Jaunzems za Łukasz Gerstenstein

80'

83' Rafael Santos za Matthew Guillaumier

83'

83' Maciej Rosołek za Ryoya Morishita

83' Wojciech Urbański za Marc Gual

90'

90' Maciej Rosołek (k.)