Urbański zablokowany po strzale z 12. metra
    Dwie zmiany w Legii. Na boisko wchodzą Urbański, Rejczyk i debiutujący Ziółkowski, schodzą Josue, Jędrzejczyk i Gual
    Żółta kartka dla Peglowa
  • 82'
    Hładun zbił do boku strzał Peglowa z 17. metra na dalszy słupek
  • 80'
    79' 3:0 dla Radomiaka. Gol Vuskovicia z dystansu, po rykoszecie od Jędrzejczyka
  • 77'
    Peglow za Vagnera
  • 77'
    Żółta kartka dla Semedo
  • 76'
    Faul w ataku Guala
  • 75'
    Żółta kartka dla Pankova za faul w środku pola na Vagnerze
  • 75'
    Radomiak wyszedł z kontrą, Jordao podprowadził piłkę i kapitalnie zagrał prostopadle na dalszy słupek, do Vagnera, który trafił pod poprzeczkę. Jest 2:0 dla gości
  • 73'
    73' 2:0 dla Radomiaka. Vagner
  • 73'
    Josue dograł z rożnego na bliższy słupek, Jędrzejczyk przepuścił piłkę między nogami, ale Pankov nie zdołał jej opanować
  • 72'
    Josue i Wszołek oddali strzały, ale zostali dwukrotnie zablokowani. Korner dla Legii
  • 71'
    Josue dośrodkował z wolnego w pole karne w kierunku Pankova, ale nie doszło do strzału
  • 70'
    Wszołek sfaulowany na boku boiska przez Kaputa, który obejrzał żółtą kartkę. Rzut wolny dla Legii po prawej stronie boiska
  • 70'
    Morishita płasko zagrał w pole karne w kierunku Elitima, piłka wybita
  • 69'
    Wszołek może grać dalej
  • 69'
    Ajj! Morishita dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, do Wszołka, ale ten niecelnie główkował, w dodatku ucierpiał w tej akcji, trzyma się za głowę
  • 68'
    Semedo ładnie zagrał na małej przestrzeni z Vagnerem, wbiegł w pole karne i płasko uderzył na dalszy słupek. Jest 1:0 dla gości
  • 66'
    66' 1:0 dla Radomiaka. Semedo
  • 65'
    Faul w ataku Celhaki
  • 64'
    Jędrzejczyk sfaulowany na własnej połowie przez Jordao
  • 63'
    Kaput wybił piłkę po wycofaniu Morishity w polu karnym Radomiaka, po chwili Ribeiro faulował Semedo na boku boiska
  • 61'
    Semedo popchnął Ribeiro, faulując zawodnika Legii na połowie miejscowych
  • 59'
    Jędrzejczyk wygrał pojedynek z Semedo, który w dodatku był na spalonym
  • 59'
    Radomiak w ataku pozycyjnym
  • 57'
    Ajj! Ribeiro dośrodkował na 12. metr, do Guala, który nieznacznie niecelnie główkował na dalszy słupek
  • 56'
    Hładun złapał piłkę po główkowaniu Kaputa, po dośrodkowaniu Wolskiego z rożnego
  • 56'
    Kaput zablokowany przez Elitima po strzale z 18. metra
  • 56'
    Na środku obrony grają teraz Pankov, Jędrzejczyk i Ribeiro. Na lewym wahadle jest Morishita, na prawym Wszołek
  • 54'
    Celhaka za Kapuadiego
  • 53'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, ale Radomiak wyszedł z opresji, a potem zabrał się do kontry. Abramowicz podprowadził piłkę i zdecydował się na centrostrzał, po którym futbolówka przeleciała nieco nad poprzeczką
  • 53'
    Grzesik wstał z boiska, może grać dalej
  • 52'
    Ribeiro zagrał z autu do Elitima, po chwili otrzymał od niego piłkę i został zablokowany przy próbie dośrodkowania. Portugalczyk trafił w Grzesika, który leży na boisku
  • 50'
    Vagner fatalnie uderzył z rzutu wolnego, piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką
  • 50'
    Radomiak był w ataku pozycyjnym, po chwili Pankov zablokował płaskie zagranie Abramowicza w pole karne. Potem Gual popchnął Jakubika i został ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla gości na 20. metrze od bramki Legii
  • 48'
    Pankov zablokował dośrodkowanie Abramowicza z lewej strony boiska, Hładun złapał piłkę
  • 47'
    Morishita nie utrzymał piłki w boisku po podaniu od Elitima
  • 46'
    Vagner nie zrozumiał się z Wolskim, niedokładnie zagrywając do niego prostopadle
  • 46'
  • 45+8'
    Do przerwy 0:0
  • 45+6'
    Żółte kartki dla Elitima i Ribeiro
  • 45+3'
    Pankov miękko zagrał w pole karne, w kierunku niepilnowanego Guala, ale zabrakło nieco precyzji
  • 45+3'
    Legia w ataku pozycyjnym, na połowie gości
  • 45+1'
    Ładna akcja Wolskiego, który ostatecznie został zablokowany przez Kapuadiego po strzale z prawej strony pola karnego
  • 45+1'
    Pięć minut doliczonych do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Josue świetnie podał prostopadle, wzdłuż linii bocznej, do Wszołka, który pojawił się po lewej stronie pola karnego, ale nieudanie dryblował, przegrał pojedynek z Rossim
  • 44'
    Mocne dośrodkowanie Pankova w pole karne, do Wszołka, ale zabrakło precyzji
  • 43'
    Abramowicz wrzucił z autu w pole karne, ale Hładun pewnie złapał piłkę
  • 43'
    Kapuadi przeciął dośrodkowanie Jakubika z prawej strony boiska w pole karne. Radomiak ma jeszcze aut
  • 43'
    Jędrzejczyk uprzedził Grzesika, wybijając piłkę na aut
  • 42'
    Jordao zagrał do Grzesika, ale ten nie zdołał opanować piłki, która skozłowała i wyszła poza linię końcową
  • 40'
    Ribeiro wygrał walkę o pozycję z Grzesikiem, który sfaulował go blisko pola karnego Legii
  • 36'
    Hładun obronił techniczny strzał Semedo z 18. metra na dalszy słupek. Korner dla Radomiaka
  • 35'
    Ribeiro do Guala, który uderzył z ostrego kąta w boczną siatkę, na bliższy słupek
  • 33'
    Gual wbiegł w pole karne, ale ostatecznie został zatrzymany. Po chwili Josue niedokładnie zagrywał w "szesnastkę" do Wszołka
  • 32'
    Josue dograł z rzutu wolnego na bliższy słupek, do Jędrzejczyka, który nie zdołał główkować, a po chwili, po centrze Majchrowicza, popełnił faul w ataku na bramkarzu Radomiaka
  • 31'
    Vagner zagrał ręką na boku boiska, rzut wolny dla Legii po prawej stronie boiska
  • 30'
    Josue dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, goście oddalili zagrożenie, ale Legia szybko odzyskała piłkę
  • 28'
    Żółta kartka dla Jakubika za faul na Gualu w środku pola
  • 27'
    Ribeiro za kontuzjowanego Kuna
  • 27'
    Kun leżał na boisku, doznał kontuzji, zmieni go Ribeiro
  • 26'
    Odbiór Guala, który ładnie zwiódł Jakubika na lewej stronie pola karnego. Ostatecznie zawodnik Radomiaka zablokował mocne uderzenie Elitima. Po chwili świetną szansę miał Wolski, który dopadł do zagrania Semedo, ale jego strzał na wślizgu (13. metr) okazał się niecelny
  • 24'
    Josue dwa razy trafił w mur po rzucie wolnym, potem Majchrowicz na raty złapał piłkę
  • 23'
    Josue był faulowany przez Kaputa na 22. metrze od bramki Radomiaka, bliżej prawej strony. Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 23'
    Nieudane zagranie Kuna z tzw. pierwszej piłki. Radomiak zabrał się do kontry, Wolski zagrał z prawej strony pola karnego, ale Hładun złapał futbolówkę
  • 22'
    Legia spokojnie buduje grę od tyłu
  • 21'
    Nieudany strzał Grzesika z 18. metra na dalszy słupek
  • 19'
    Żółta kartka dla Jordao za faul w środku pola na Elitimie
  • 18'
    Kapuadi zablokował strzał Wolskiego z 16. metra
  • 17'
    Bardzo niecelny wolej Jakubika z 18. metra
  • 14'
    Jordao za kontuzjowanego Donisa
  • 13'
    Donis znowu leży na boisku, dojdzie do zmiany
  • 13'
    Vagner oddał mocny, ale niecelny strzał z 18. metra na bliższy słupek
  • 12'
    Pankov i Rossi, który ucierpiał w kontakcie z Serbem, wracają do gry
  • 11'
    Pankov jest opatrywany przez lekarzy
  • 10'
    Kolejny rożny dla Legii. Josue dośrodkował na bliższy słupek, do Pankova, który niecelnie główkował, w dodatku ucierpiał w kontakcie
  • 9'
    Korner dla Legii, Josue dośrodkował na bliższy słupek, piłka wybita
  • 6'
    Czerwona kartka dla Kapustki...
  • 6'
    Mamy VAR, sędzia ogląda powtórki sytuacji z Kapustką i Donisem
  • 5'
    Donis, który ucierpiał po kontakcie z Kapustką w środku pola (wślizg "Kapiego"), wstał z boiska przy asyście sztabu medycznego, na razie kuleje
  • 4'
    Donis leży w środku boiska, jest opatrywany przez lekarzy
  • 4'
    Majchrowicz obronił strzał Josue z 20. metra, zbijając piłkę do boku
  • 3'
    Morishita zatrzymany wślizgiem przez Abramowicza na boku boiska, po chwili Japończyk odzyskał piłkę na wysokości koła środkowego
  • 2'
    Pankov wskoczył przed Vagnera i wywalczył aut dla Legii
  • 2'
    Kapustka miękko zagrał w pole karne do Wszołka, doszło do zamieszania, piłka często była w powietrzu. Ostatecznie faul w ataku popełnił Jędrzejczyk
  • 1'
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Aktualni wicemistrzowie Polski zagrali siedem oficjalnych meczów z Radomiakiem. Zwyciężyli czterokrotnie (m.in. trzy ostatnie spotkania – 1:0 w minionej rundzie, 2:0 w pierwszej części ub.r., 1:0 w 2022 roku), raz remisowali i ponieśli dwie porażki. – Legia jest faworytem, to na niej ciąży presja, to ona musi wygrać. Jedziemy do Warszawy z podniesioną głową, a także po to, by grać odważnie i zdobyć punkty. Mamy świadomość, w jakiej sytuacji się znajdujemy i dobrze wiemy, że wszystkie "oczka" są na wagę złota – mówił Kędziorek
  • W kadrze Radomiaka jest trzech byłych zawodników Legii – wspomniany Cichocki (5 spotkań w "jedynce", mistrzostwo kraju), Jan Grzesik (bez debiutu w pierwszej drużynie) oraz Rafał Wolski, który wystąpił 38 razy w barwach "Wojskowych", zdobył 8 bramek i dwa Puchary Polski (2011, 2012). W składzie "Zielonych" znajduje się też np. 17-letni Luka Vusković, który zimą został wypożyczony z Hajduka Split, a latem 2025 roku dołączy do Tottenhamu. Utalentowany stoper z Chorwacji strzelił gole na 1:0 w meczach ze Stalą Mielec (2:1) i Piastem Gliwice (3:2), ale ostatnio miał gorszy czas (m.in. samobój w Kielcach), co sprawiło, że w minionej kolejce ligowej stracił miejsce w podstawowym składzie
  • Szkoleniowiec Radomiaka nie skorzysta w niedzielę m.in. z Leonardo Rochy (rehabilitacja po kontuzji), Mateusza Cichockiego (pauza za nadmiar żółtych kartek) i Gabriela Kobylaka, czyli 22-letniego bramkarza, który przebywa w Radomiu na zasadzie wypożyczenia z "Wojskowych". – Legia nie postąpiła tak, jak się spodziewałem – mówił Kędziorek. – Z tego co wiem, zawodnik może zagrać, tylko rywal musi za to dodatkowo zapłacić. O warunkach umowy trzeba rozmawiać przed jej podpisaniem, a nie po – wyjaśniał Feio
  • Obecnie Radomiak jest na 13. pozycji z dorobkiem 35 "oczek" (9 zwycięstw, 8 remisów, 13 porażek) i 4–punktową przewagą nad strefą spadkową. Ostatnie tygodnie nie układają się po myśli "Zielonych", którzy przegrali trzy poprzednie mecze (2:3 z ŁKS-em, 0:4 z Koroną Kielce, 3:4 z Zagłębiem Lubin) i niespodziewanie włączyli się do walki o utrzymanie. Słabsze wyniki spowodowały, że spekulowano nad przyszłością trenera, ale na tę chwilę nie doszło do żadnych zmian. – Apeluję o wszystkie ręce na pokład, o dalsze bycie razem. Mimo złego momentu, odbieramy też wiele pozytywnych głosów – za to z góry dziękujemy i prosimy o więcej – tłumaczył Kędziorek
  • – Przed nami mecz z bardzo dobrym przeciwnikiem. Pełny stadion przy Łazienkowskiej, rywal z najwyższej półki... Nie możemy się doczekać. Widzimy, jak Legia zmieniła się w ostatnich spotkaniach. Dostrzegamy pewne zmiany w intensywności pracy, takie rzeczy, które charakteryzowały zespół prowadzony wcześniej przez Goncalo Feio – trochę inny system, ale sporo podobnych zachowań – mówił Maciej Kędziorek, będący trenerem Radomiaka od końcówki 2023 roku. To trzeci szkoleniowiec "Zielonych" w trwającym sezonie, po Constantinie Galce (obecnie CS U Craiova) i Macieju Lesiszu (trener V-ligowych rezerw), który poprowadził "jedynkę" przeciwko Śląskowi Wrocław (0:1), tuż po odejściu Rumuna
  • Portugalczyk nie ma idealnej sytuacji kadrowej. O ile od dłuższego czasu wiadomo o nieobecnościach Ramila Mustafajewa (rehabilitacja po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego), Marco Burcha (uszkodzenie mięśnia grupy kulszowo-goleniowej) i Blaza Kramera (po operacji złamanej kości śródstopia), to świeżą sprawą są problemy zdrowotne Rafała Augustyniaka, który nie dokończył meczu ze Stalą z powodu pełnego skręcenia stawu skokowego. Czeka go dłuższa przerwa, "August" nie będzie do dyspozycji sztabu przez przynajmniej 3 – 4 tygodnie. Plusem jest to, że do zdrowia wrócili Radovan Pankov i Tomas Pekhart – Serb wszedł na boisko w końcówce spotkania w Mielcu, a Czecha zabrakło w kadrze na minioną rywalizację
  • Ścisk w górnej części klasyfikacji nadal jest spory, co powoduje, że na finiszu ligi może się jeszcze wiele wydarzyć. Warszawiacy spróbują wykorzystać potknięcia większości klubów z TOP 7 (porażki Górnika Zabrze, Lecha, Rakowa Częstochowa i Jagiellonii). Jeśli wicemistrzowie Polski zwyciężą w spotkaniu przyjaźni, to wskoczą na podium, a do liderującej ekipy z Białegostoku będą tracić zaledwie trzy punkty. – W Ekstraklasie jest sporo zespołów, które wciąż o coś grają. W tym sezonie ligowym w ogóle nie ma łatwych meczów. Radomiak posiada własne cele, ale my skupiamy się przede wszystkim na sobie. Tak było również w tym tygodniu – koncentrowaliśmy się na rzeczach do poprawy, oczywiście pojawiły się też kwestie dot. rywala. Wiemy, jaka jest motywacja dla każdej drużyny z Polski, przyjeżdżającej na Łazienkowską. Musimy być przygotowani pod każdym kątem – mówił Goncalo Feio, który ostatnio odniósł pierwsze zwycięstwo w roli trenera Legii
  • Pokonanie Stali, plus tradycyjne wpadki rywali z czołówki, to coś, co sprawiło, że Legia zwiększyła szanse na udział w eliminacjach europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli (50 punktów; 13 wygranych, 11 remisów, 6 porażek) — do 3. pozycji traci zaledwie dwa "oczka", do 2. lokaty cztery, a do liderującej Jagiellonii Białystok już sześć — stratę można więc zmniejszyć do trzech punktów. W trwającej kolejce stołeczna drużyna zagra u siebie z Radomiakiem Radom, który przegrał trzy ostatnie mecze. Potem "Wojskowi" zmierzą się na wyjeździe z Lechem (3. lokata) i Wartą Poznań (14.), a na koniec sezonu podejmą Zagłębie Lubin (10.)
  • Jeśli Legia marzy o tym, by za kilka miesięcy awansować do fazy grupowej europejskiego pucharu, to musi świetnie punktować na finiszu trwających rozgrywek Ekstraklasy. Promyczkiem nadziei może się okazać niedawny mecz w Mielcu, gdzie stołeczna drużyna przerwała serię trzech rozczarowujących remisów z rzędu, wygrywając 3:1 ze Stalą. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Josue, Bartosz Kapustka i Maciej Rosołek, który – tak, jak Portugalczyk – wykorzystał rzut karny. Warszawiacy nie zaprezentowali się wybitnie, ale najważniejsze jest dla nich to, że zwyciężyli i zachowali realne nadzieje na obecność w TOP 3
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 31. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Radomiakiem Radom
Legia WarszawaRadomiak Radom
14'

14' Bruno Jordao za Christos Donis

19'

19' Bruno Jordao

27'

27' Damian Jakubik

49'
66'

66' Lisandro Semedo

70'

70' Michał Kaput

73'

73' Vagner Dias

76'

76' Lisandro Semedo

77'

77' Joao Peglow za Vagner Dias

79'

79' Luka Vusković

83'

83' Joao Peglow

84' Jan Ziółkowski za Artur Jędrzejczyk

84' Wojciech Urbański za Marc Gual

84'

84' Leandro za Rafał Wolski

84' Luizao za Michał Kaput

84' Guilherme Zimovski za Lisandro Semedo