Wypożyczeni: Asysta Strzałka

14.05.2024 08:00

(akt. 13.05.2024 23:56)

Igor Strzałek (Stal Mielec) miał asystę w Ekstraklasie. Drużyna Jakuba Kisiela (Podbeskidzie Bielsko-Biała) spadła z I ligi. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Makana Baku (skrzydłowy; rocznik 1998; OFI Kreta; liga grecka) – OFI przegrało 1:2 z Panetolikosem w fazie play-out ligi greckiej. Baku zabrakło w kadrze meczowej.

Cezary Miszta (bramkarz; rocznik 2002; Rio Ave; liga portugalska) – Rio Ave zremisowało 2:2 z Portimonense w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii. Miszta oglądał spotkanie z ławki.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał u siebie 0:2 z Ruchem Chorzów, który nie utrzyma się w lidze. Kobylak zagrał całe spotkanie, miał trochę dalszych i krótszych podań, złapał główkowanie. W 62. minucie nie sięgnął futbolówki po mocnym strzale Bartłomieja Barańskiego z 14. metra, z tzw. pierwszej piłki. W czasie doliczonym był bezradny przy golu Adama Vlkanovy, który od 30. metra wychodził sam na sam z młodzieżowcem i pokonał go po płaskim uderzeniu między nogami.

Igor Strzałek (Ekstraklasa; ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Mielczanie zremisowali 1:1 z Górnikiem w Zabrzu. "Strzała" wszedł na boisko w 55. minucie, a w czasie doliczonym miał asystę. Wypożyczony zawodnik Legii, będąc na 16. metrze od bramki gospodarzy, dopadł do dośrodkowania Rafy Santosa i podbił piłkę głową, zgrywając ją do Łukasza Wolsztyńskiego, który trafił do siatki w drugim kontakcie, z powietrza (od 3:17 na poniższym wideo).

Młodzieżowiec zakładał wysoki pressing, doskakiwał do rywali, wybił piłkę z własnego pola karnego, pokazywał się do gry, miał dwa odbiory, oddał też bardzo niecelny strzał z prawej nogi, z 25. metra. W 58. minucie zabrał się do kontry, ale został sfaulowany przez Erika Janzę – sędzia puścił grę, a potem ukarał Słoweńca żółtą kartką. Zawodnik Górnika przeprosił Strzałka, który ucierpiał w tej akcji, przez pewien czas nie podnosił się z boiska, lecz mógł kontynuować grę.

Po godzinie gry 20-latek popisał się udanym dryblingiem, ogrywając Janzę i Daniego Pacheco, ale po chwili miał stratę, za lekko podając blisko pola karnego Górnika. W końcówce meczu dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, do Krystiana Getingera, który popełnił faul w ataku.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice; Ekstraklasa) – Puszcza pokonała 1:0 Wartę Poznań. Majchrzaka zabrakło w kadrze meczowej beniaminka ze względów zdrowotnych.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19; Primavera 2) – Spezia U-19 przegrała w lidze z Ascoli (0:1). Lachowicz nie zagrał w meczu z powodu egzaminów maturalnych.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz zremisował na wyjeździe 3:3 z Motorem Lublin. Krajewski wszedł na boisko w 71. minucie spotkania ligowego. Chwilę później oddał płaski strzał z 20. metra, ale piłkę złapał bramkarz miejscowych.

Młodzieżowiec uczestniczył w grze obronnej, walczył w kontakcie, dobrze pressował, szybko doskakiwał, zatrzymał paru rywali i trochę zagrań. Miał wybicie głową z pola karnego, a także faul na własnej połowie. Innym razem pokazał szybkość w akcji ofensywnej, w której celnie podał prostopadle.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia zremisowała na wyjeździe 1:1 z Chrobrym Głogów. Ciepiela znalazł się w wyjściowym składzie gości, a w 84. minucie został zmieniony. Wystąpił w środku pola, pracował w grze defensywnej, walczył w kontakcie, pressował, pokazywał się do gry, dawał opcje z przodu, zbiegał w wolne sektory, uczestniczył w rozgrywaniu i budowaniu akcji, rozrzucał piłki na boki. Miał dobry przerzut, zablokował strzał na 16. metrze od własnej bramki. Został ukarany żółtą kartką za przewinienie na wysokości koła środkowego, był też raz faulowany.

Na początku meczu oddał niecelny strzał z 20. metra, z lewej nogi. Miał parę niezłych podań prostopadłych – w 66. minucie zagrał w taki sposób i napędził akcję bramkową na 1:1. Posłał jedno dośrodkowanie, a akcja zakończyła się nieudanym uderzeniem Rafała Mikulca.

W 70. minucie wypożyczony zawodnik Legii sprytnie zagrał zewnętrzną częścią stopy w pole karne Chrobrego, do Mikulca, ten wycofał na 11. metr, do Bartłomieja Eizencharta, który oddał niecelny strzał.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – Tyszanie przegrali u siebie 2:3 z GKS-em Katowice. Kikolski zagrał cały mecz ligowy. Obronił uderzenia Sebastiana Bergiera i Jakuba Araka, wyłapał główkowania Mateusza Maka oraz Aleksandra Komora, a także uprzedził Marcina Wasielewskiego we własnym polu karnym.

Złapał trzy dośrodkowania – przy innym nie zdołał zgarnąć piłki na przedpolu (zamieszanie), ale zaasekurował go Jakub Tecław, który wybił strzał praktycznie z linii bramkowej.

W 18. minucie "Kikol" był bezradny przy golu gości na 1:0. Zespół z Katowic przeprowadził świetną akcję kombinacyjną, na jeden kontakt, wykończoną przez Bartosza Jaroszka, który skutecznie uderzył z tzw. pierwszej piłki (8. metr), od słupka.

W 61. minucie wypożyczony zawodnik Legii stracił gola (na 2:2) po główkowaniu Oskara Repki (po koźle), który wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego na 9. metr.

W czasie doliczonym goście przeprowadzili szybki atak, po którym Kikolski przepuścił uderzenie Araka z 11. metra, z tzw. pierwszej piłki. Młodzieżowiec rzucił się w swoje lewo, ale nie sięgnął futbolówki.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie przegrało na wyjeździe aż 1:6 z Miedzią Legnica i spadło z ligi. Kisiel wszedł na boisko w 75. minucie, pracował w pressingu, miał cztery celne podania płaskie i stratę w środku pola.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS II; II liga) – Rezerwy ŁKS-u zremisowały u siebie 2:2 z Radunią Stężyca. Iwańczyk rywalizował do 76. minuty, wówczas został zmieniony. Często był "pod grą", oddał celny strzał z dystansu, miał trzy wygrane pojedynki 1 na 1 oraz sporo udanych akcji kombinacyjnych.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń przegrała 3:4 z GKS-em Jastrzębie. Okusami obserwował spotkanie ligowe z ławki.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta rozbiła Sokoła Sieniawa (8:0) w III lidze (grupa IV). Murawskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – Wypożyczony zawodnik Legii, który w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (23 marca br.) zerwał więzadła (krzyżowe przednie i poboczne) w lewym kolanie, 4 kwietnia przeszedł operację. Szacuje się, że wróci do gry za 7 – 9 miesięcy.

Kacper Knera (ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana zremisowała 2:2 z Unią Swarzędz w III lidze (grupa II). Knera wystąpił w podstawowym składzie gospodarzy.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Stolem Gniewino; III liga) – Stolem wygrał 2:0 z Polonią Środa Wielkopolska w III lidze (grupa II). Misztal zagrał cały mecz, uderzył z dystansu, miał dużo krótkich podań, kilka wywalczonych rzutów wolnych i odbiorów.