10. gol Paluchowskiego

Jakub Trepczyński

16.11.2008 19:27

(akt. 18.12.2018 16:21)

Po nieudanej poprzedniej kolejce wypożyczeni legioniści mogą być zadowoleni ze swych występów w serii rozegranych w ten weekend spotkań. Zwycięstwa nie odniosło tylko Zagłębie Sosnowiec z <b>Maciejem Gostomskim</b> w bramce. Kolejnego gola w rozgrywkach I ligi polskiej zdobył <b>Adrian Paluchowski</b>, reprezentujący barwy Znicza Pruszków. Było to 10. trafienie „Palucha” w bieżącym sezonie. Występ w pierwszym składzie Rimini Calcio zaliczył <b>Błażej Augustyn</b>.
Odra Wodzisław rozegrała wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice... na własnym stadionie. Gliwiczanie wypożyczają bowiem boisko od Odry na pojedynki ligowe. Goście występujący przed własną publicznością pokonali Piasta 1:0. W podstawowej „jedenastce” na murawie pojawił się Maciej Korzym. Niestety, „Korzeniowi” nie udało się strzelić bramki. Gola zdobył za to Adrian Paluchowski, który w 25. minucie meczu z Turem Turek znalazł się przed bramką i otrzymał dokładne podanie od Tomasza Feliksiaka. Później „Paluch” miał jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku. Jego groźne strzały bronił jednak golkiper przyjezdnych. Kilka minut przed zakończeniem meczu zdobywca pierwszego gola w tym spotkaniu został zmieniony przez innego legionistę wypożyczonego do Znicza – Wojciecha Wociala. Mecz zakończył się zwycięstwem pruszkowian 2:0. Wisła Płock wygrała z GKS-em Jastrzębie również 2:0. „Nafciarze” wykorzystali obydwa rzuty karne podyktowane przez arbitra. W pierwszym składzie wystąpił legionista – Kamil Majkowski. W 82. minucie gry w jego miejsce na boisku pojawił się Bartosz Wiśniewski. Wielką niespodziankę sprawili swoim fanom gracze Dolcanu Ząbki. Spotkanie z Flotą Świnoujście, które ząbczanie wygrali 2:0, obejrzało ledwie kilkudziesięciu widzów. Na placu gry pojawili się dwaj gracze wypożyczeni z Legii – Artur Jędrzejczyk i Wojciech Trochim. Goli nie strzelili, ale mieli udział w zwycięstwie. Wojtek opuścił plac gry w 68. minucie gry. Adam Frączczak nie pojawił się na murawie. Zagłębie Sosnowiec zmierzyło się w niedzielę z Jarotą Jarocin. Wyjazdowe spotkanie sosnowiczan zakończyło się remisem 1:1. Przez 90 minut bramki Zagłębia bronił Maciej Gostomski. Był to ostatni pojedynek tej jesieni na froncie II ligi zachodniej. Drużyna Błażeja Augustyna – Rimini Calcio odniosła wyjazdowe zwycięstwo z Salernitaną w rozgrywkach Serie B. W pierwszym składzie nieoczekiwanie pojawił się polski obrońca, który w pierwszych minutach spotkania sprokurował rzut karny. Strzał z jedenastu metrów pewnie wykonał gracz Salernitany i piłka znalazła się w siatce gości. Ostatecznie ekipa legionisty zdołała jednak nadrobić straty i pokonała rywala 3:2.