90'
  • 90+5'
    Koniec. Legia zremisowała 1:1 z Rakowem
  • 90+5'
    Rzut wolny Rakowa ze środka boiska. Tudor dośrodkował w pole karne, Hładun złapał piłkę
  • 90+4'
    Faul Celhaki w środku pola
  • 90+3'
    Elitim sfaulowany przez Svarnasa na połowie Legii
  • 90+1'
    Żółta kartka dla Kapuadiego
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90+1'
    Elitim prostopadle do Guala, którego mocny strzał obronił Sahinović. Po chwili uderzenie Diasa zostało zablokowane
  • 90'
    Błąd Rakowa, ale Rodin wybił piłkę po dośrodkowaniu Elitima, który przejął piłkę blisko bramki gospodarzy
  • 89'
    Elitim sfaulowany na 40. metrze od bramki Rakowa
  • 88'
    Mocny, ale nieudany strzał Jeana Carlosa z lewej strony pola karnego
  • 87'
    Dobry powrót Wszołka, który przejął piłkę, a potem podał prostopadle do Rosołka, który sfaulował Rodina
  • 86'
    Dias podprowadził piłkę, ale jego podanie do Guala przeciął Berggren
  • 84'
    Berggren za Koczerhina
  • 84'
    Dias źle obliczył tor lotu piłki po górnym dograniu, Tudor zszedł do środka u dokładnie dośrodkował na 8. metr do Crnaca, który skutecznie główkował. Jest 1:1
  • 82'
    1:1. Gol Crnaca
  • 81'
    Tudor wyrzucił piłkę z autu na prawą stronę pola karnego, Kapuadi wybił piłkę głową. Po chwili Tudor dośrodkował, Koczerhin mocno uderzył z dystansu, a Hładun zdołał udanie odbić piłkę
  • 80'
    Dias przeciął dośrodkowanie na prawej stronie pola karnego
  • 79'
    Rosołek sfaulowany na własnej połowie
  • 78'
    Lederman za Papanikolaou
  • 77'
    Jędrzejczyk przeciął dośrodkowanie
  • 76'
    Jędrzejczyk za Pankova, Dias za Kuna
  • 75'
    Josue do Kuna, ten zagrał do Elitima, który niecelnie uderzył z 18. metra
  • 74'
    Kolejny korner dla Rakowa. Nowak dośrodkował na środek pola karnego, Kapuadi wybił piłkę głową
  • 74'
    Korner dla Rakowa, krótko rozegrany, ostatecznie Kun zatrzymał Yeboaha
  • 74'
    Nowak dośrodkował z rożnego, Rosołek podbił piłkę, która przeleciała nad poprzeczką
  • 73'
    Rzut wolny dla Rakowa z lewej strony, na wysokości 9. metra
  • 73'
    Koczerhin mocno uderzył z 18. metra na bliższy słupek, Hładun zbił piłkę do boku
  • 72'
    Przerzut Augustyniaka do Kuna był trochę za mocny, aut dla Rakowa
  • 71'
    Augustyniak sfaulowany na własnej połowie przez Crnaca
  • 70'
    Tudor upadł w polu karnym Legii po kontakcie z Kunem, ale nie ma rzutu karnego dla Rakowa
  • 69'
    Josue dośrodkował z rożnego, Sahinović piąstkował i przy okazji był faulowany przez Kapuadiego
  • 68'
    Crnac przeciął zagranie w polu karnym Rakowa, Legia ma korner
  • 68'
    Gual został zablokowany przy próbie wycofania z prawej strony pola karnego
  • 66'
    Hładun pewnie wyłapał strzał Svarnasa z 20. metra
  • 65'
    Jean Carlos dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, do Tudora, który główkował na bliższy słupek, ale Hładun złapał piłkę
  • 64'
    Faul Josue w środku pola
  • 63'
    Wszołek przeciął górne podanie, Raków odzyskał piłkę, ale Hładun pewnie złapał dośrodkowanie Svarnasa
  • 62'
    Yeboah dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Rosołek wybił piłkę głową. Po chwili Koczerhin dograł na dalszy słupek, Wszołek oddalił zagrożenie. Kolejną centrę Rakowa przeciął Celhaka. Gual wyszedł z kontrą, ale jego podanie do Kuna zostało przecięte
  • 61'
    Kun zablokował dośrodkowanie Tudora, Raków ma korner
  • 59'
    Schodzą Pekhart i Kapustka, wchodzą Rosołek i Celhaka
  • 59'
    Crnac główkował, a Hładun świetnie interweniował. Poza tym, napastnik Rakowa był na spalonym
  • 56'
    Augustyniak wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na środek pola karnego
  • 55'
    Zmiana decyzji. Nie ma rzutu karnego dla Rakowa!
  • 54'
    Będzie analiza VAR, sędzia obejrzy powtórki na monitorze
  • 53'
    Rzut karny dla Rakowa. Zdaniem sędziego, Augustyniak sfaulował Koczerhina na prawej stronie pola karnego
  • 52'
    Pekhart zagrał na małej przestrzeni z Gualem, który został zatrzymany na 18. metrze
  • 51'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 9. metr, Racovitan wybił piłkę głową
  • 51'
    Gual prostopadle podał w pole karne do Pekharta, którego uprzedził Racovitan, wybijając piłkę na wślizgu na korner
  • 50'
    Gual oddał mocny, ale niecelny strzał z prawej strony pola karnego na bliższy słupek
  • 49'
    Rzut wolny dla Legii, na wysokości 20. metra. Josue dośrodkował na 6. metr, doszło do zamieszania, odbijanki. Futbolówkę złapał Sahinović, choć legioniści domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką przez Koczerhina
  • 48'
    Żółta kartka dla Tudora
  • 48'
    Kapustka podprowadził piłkę i prostopadle podał do Kuna, którego sfaulował Tudor. Rzut wolny dla gości, na lewej stronie boiska
  • 47'
    Pankov wygrał pojedynek z Nowakiem w polu karnym Legii. Grę wznowi Hładun
  • 46'
    Elitim wybił dośrodkowanie Racovitana z prawej strony boiska w boczny sektor pola karnego
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Rakowem w Częstochowie po golu Tomasa Pekharta!
  • 45+3'
    Tudor za mocno dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, doszło do zgrania Svarnasa, ale Legia wyszła z opresji
  • 45+2'
    Kapustka sfaulował Yeboaha na boku boiska, blisko pola karnego Legii. "Kapi" został ukarany żółtą kartką
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Pankov za mocno zagrał za linię obrony, Raków buduje akcję
  • 44'
    Faul Drachala na połowie Legii, na Elitimie
  • 43'
    Jean Carlos zbiegł z lewej strony do środka, ale został zatrzymany na 17. metrze przez Wszołka
  • 41'
    Hładun pewnie złapał dogranie z głębi pola
  • 40'
    Pekhart ucierpiał w pojedynku z Papanikolaou, ale może grać dalej
  • 40'
    Augustyniak przeciął dośrodkowanie z prawej flanki, wybijając piłkę głową
  • 39'
    Rzut wolny dla Legii, do bramki ok. 40 metrów. Josue dośrodkował z lewej strony na środek pola karnego, gdzie Pankov popełnił faul w ataku
  • 38'
    Kun do Kapustki, ten został sfaulowany blisko koła środkowego przez Papanikolaou
  • 37'
    Koczerhin sfaulował Josue na połowie Legii
  • 37'
    Jean Carlos dopadł do górnego podania w pole karne, Augustyniak wbiegł przed niego, doszło do upadku, ale sędzia nie dopatrzył się faulu i "jedenastki"
  • 35'
    Raków buduje atak pozycyjny
  • 33'
    Pankov sfaulowany przez Drachala przy próbie wyprowadzenia piłki. Żółta kartka dla zawodnika Rakowa
  • 32'
    Kapustka prostopadle podał do Guala, ale zrobił to trochę za mocno. Hiszpan zagrał na bok, w kierunku Kuna, który popełnił faul w ataku
  • 31'
    Potwierdzenie, gol Yeboaha nieuznany, był spalony
  • 31'
    Rodin posłał kapitalne zagranie za linię obrony, do Yeboaha, który będąc sam na sam z Hładunem, trafił do siatki w pierwszym kontakcie. Zawodnik Rakowa się cieszył, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. Sytuacja jest jeszcze analizowana
  • 29'
    Rzut wolny dla Legii, Josue miękko zagrał na dalszy słupek (tzw. podcinka), ale Pankov nie sięgnął piłki
  • 27'
    Zmiana w Rakowie. Rodin za Arsenicia
  • 27'
    Josue sfaulowany na 25. metrze od bramki Rakowa
  • 27'
    Josue miękko zagrał do Wszołka, ten wycofał do Kapustki. Legia buduje atak pozycyjny
  • 26'
    Odbiór Elitima na połowie Legii
  • 26'
    Koczerhin dopadł do prostopadłego podania, ale jego dośrodkowanie w pole karne zostało przecięte przez Elitima
  • 25'
    Raków w ataku pozycyjnym
  • 24'
    Arsenić miękko zagrał do Yeboaha, ten zgrywał głową, ale nie do Crnaca. Piłkę złapał Hładun
  • 23'
    Przechwyt Elitima na połowie Legii, ale Raków dość szybko odzyskał piłkę
  • 22'
    Ajjjj! Josue sprytnie posłał tzw. ciętą piłkę w pole karne, do Pekharta, którego uprzedził bramkarz Rakowa
  • 21'
    Pankov prostopadle do Guala, ten stracił piłkę pod presją dwóch rywali. Kapustka szybko odzyskał futbolówkę, ale ostatecznie Pankov popełnił faul w ataku
  • 20'
    Augustyniak sfaulowany przez Crnaca przy próbie wyprowadzenia piłki
  • 20'
    Legia w posiadaniu w środku pola
  • 19'
    Wszołek zagrał z autu do Pankova, ten dośrodkował z prawej strony boiska na 7. metr, do Pekharta, który skutecznie główkował. Jest 1:0 dla Legii!
  • 17'
    1:0 dla Legii! Pekhart!
  • 16'
    Górne podanie Pankova przeciął Arsenić. Po chwili Wszołek został zatrzymany na prawym skrzydle przez Svarnasa
  • 16'
    Wszołek i Josue dobrze popracowali w defensywie na wysokości koła środkowego, odbierając piłkę na boku
  • 15'
    Yeboah przełożył Kapuadiego na prawej stronie pola karnego, szukał miejsca do strzału, ale został zablokowany przez Augustyniaka
  • 14'
    Yeboah sprytnie zagrał piętą w pole karne do Crnaca, ale podanie było trochę za mocne. Hładun zdołał złapać piłkę i uprzedzić napastnika miejscowych
  • 13'
    Pankov przeciął górne podanie, celnie zgrywając głową do Elitima
  • 12'
    Pankov zagrał za linię obrony Rakowa, ale bramkarz miejscowych wyszedł z pola karnego i oddalił zagrożenie
  • 12'
    Kapustka wycofał na 20. metr, do Josue, którego strzał został zablokowany. Po chwili Kapuadi uprzedził Yeboaha i zagrał do Hładuna
  • 11'
    Elitim przejął piłkę w środku pola, ale nie zrozumiał się z Gualem. Kolumbijczyk posłał górne podanie na lewe skrzydło, Hiszpan nie ruszył do futbolówki
  • 10'
    Hładun złapał dalsze podanie
  • 10'
    Pekhart przypressował Svarnasa, który uczestniczył w budowaniu gry, i go sfaulował
  • 9'
    Raków spokojnie buduje grę od linii obrony
  • 9'
    Pankov nie trafił w piłkę po dalszym podaniu, Drachal mógł znaleźć się sam na sam, ale odskoczyła mu futbolówka, którą złapał wychodzący z bramki Hładun
  • 7'
    Dalsze podanie Hładuna do Guala, ten zgrywał głową w kierunku Pekharta, ale Raków odzyskał piłkę
  • 7'
    Svarnas niedokładnie podał prostopadle do Jeana Carlosa, Legia wznowi grę z autu
  • 6'
    Augustyniak przeciął górne podanie Yeboaha
  • 5'
    Gospodarze budują atak pozycyjny
  • 4'
    Ajj! Kun dośrodkował z lewej flanki w pole karne, w kierunku Guala, ale uprzedził go bramkarz Rakowa, który na raty złapał piłkę
  • 4'
    Kapuadi przeciął dalsze podanie Tudora
  • 3'
    Dalekie podanie Koczerhina, Legia rozgrywa od tyłu
  • 2'
    Legia przejęła futbolówkę, spokojnie buduje grę od tyłu
  • 2'
    Pankov wybił piłkę, Raków w posiadaniu
  • 1'
    Faul w ataku Pekharta na Racovitanie
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Skład Rakowa: Sahinović - Racovitan, Arsenić, Svarnas - Tudor, Koczerchin, Papanikolaou, Jean Carlos - Drachal, Yeboah - Crnac
  • Ławka: Tobiasz, Zyba, Dias, Celhaka, Ziółkowski, Morishita, Rejczyk, Rosołek, Jędrzejczyk
  • Skład Legii na mecz z Rakowem Częstochowa: Hładun – Pankov, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Elitim, Kapustka, Kun – Josue, Pekhart, Gual
  • – Mamy świadomość, że w Legii doszło do zmiany trenera. Przekonamy się, jak to wpłynie na rywali. U siebie chcemy być drużyną, która realizuje zadania – zarówno od strony taktycznej, jak i wolicjonalnej – z pewnością siebie oraz przekonaniem. Zrobimy wszystko, by jak najlepiej przygotować zespół do sobotniego spotkania – wyjaśniał Szwarga
  • Raków nie ma idealnej sytuacji kadrowej, ale robi wszystko, by bardzo ważni zawodnicy "Medalików", czyli Vladan Kovacević (uraz przed Radomiakiem) i Fran Tudor (naderwanie mięśnia czworobocznego w barku), byli gotowi na Legię. Przeciwko "Wojskowym" nie zagra m.in. Srdjan Plavsic, który w lutym doznał zerwania więzadła pobocznego przyśrodkowego w kolanie i wypadł do końca sezonu
  • – Jestem w pełni świadomy tego, że wyniki, jakie uzyskiwaliśmy w ostatnich meczach, nie są satysfakcjonujące, ale każda dobra drużyna wie, że najlepszym możliwym sposobem jest reakcja. Naszą odpowiedzią na sytuację, w jakiej się znajdujemy, ma być podejście do najbliższego spotkania – opowiadał Szwarga
  • Raków to obecny mistrz kraju, który jesienią zajął 4. miejsce w grupie Ligi Europy (0:2 i 0:4 z Atalantą BC, 0:1 i 1:0 ze Sturmem Graz, 1:1 i 1:2 ze Sportingiem), w lutym odpadł w ćwierćfinale Pucharu Polski, a teraz jest na 5. pozycji w Ekstraklasie z dorobkiem 45 punktów (12 zwycięstw, 9 remisów, 6 porażek). "Medaliki" miały bardzo solidny początek sezonu, ale od paru miesięcy nie osiągają już tak dobrych wyników, o czym świadczy fakt, że wygrały 5 z 17 ostatnich meczów ligowych. Po porażce z Radomiakiem sprzed tygodnia (1:2), spekulowano na temat przyszłości trenera Szwargi, lecz właściciel klubu z Częstochowy, Michał Świerczewski, napisał w mediach społecznościowych, że 33-latek pozostanie na stanowisku
  • Feio zadebiutuje w roli pierwszego trenera Legii przeciwko klubowi, w którym pracował w latach 2020 – 2022, świetnie go zna, dołożył sporą cegiełkę do historycznych sukcesów w Częstochowie. Pełnił rolę asystenta Marka Papszuna – tak, jak obecny szkoleniowiec "Medalików", Dawid Szwarga. To dodatkowy smaczek przed rywalizacją aktualnego mistrza z wicemistrzem kraju. – Nie powiem, w jakim systemie będziemy występować, bo byłaby to podpowiedź, którą mógłby wykorzystać nasz najbliższy przeciwnik – wyjaśniał 34-letni Portugalczyk, który będzie mógł skorzystać m.in. z Pawła Wszołka. Wahadłowy nie wystąpił z Górnikiem Zabrze i Jagiellonią Białystok z powodu bezpośredniej czerwonej kartki w spotkaniu z Piastem Gliwice
  • Legia posiada bardzo dobre wspomnienia z meczów z Rakowem z 2023 roku, mimo domowej porażki (1:2) w 11. kolejce Ekstraklasy. W kwietniu ub.r. zwyciężyła u siebie 3:1 w lidze, w maju wywalczyła Puchar Polski na PGE Narodowym po wygranej z "Medalikami" w rzutach karnych, a w lipcu sięgnęła po upragniony Superpuchar, również po serii "jedenastek", tym razem w Częstochowie. Stołeczna drużyna pokusi się o kolejne miłe przeżycie w rywalizacji z niedawnym uczestnikiem Ligi Europy, który ma serię trzech spotkań bez zwycięstwa, a w ostatnich tygodniach wywalczył 6 z 15 możliwych do zdobycia punktów
  • Portugalczyk nie ma łatwego zadania, gdyż na finiszu rozgrywek przejmuje drużynę, która od października nie mogła wydostać się z kryzysu, w minioną niedzielę praktycznie wypisała się z walki o złoty medal i jest w trakcie serii wymagających spotkań z klubami z górnej części tabeli. W najbliższym czasie zmierzy się z Rakowem Częstochowa (5. pozycja), Śląskiem Wrocław (2.) i Stalą Mielec (9.), czyli ekipami, z którymi przegrała w poprzedniej rundzie. Legia postara się zakończyć ligę w TOP 3 i zagwarantować sobie udział w eliminacjach europejskich pucharów, lecz nie będzie o to łatwo. Wicemistrzowie Polski są teraz na 6. lokacie (45 punktów; 12 zwycięstw, 9 remisów, 6 porażek), a do lidera i podium tracą odpowiednio 7 oraz 3 "oczka"
  • – Różne osoby wspominały, że mówiłem, iż będę pracował po to, by być kiedyś pierwszym trenerem Legii. Nadszedł ten dzień. To dla mnie ogromne wyróżnienie i odpowiedzialność. Zdaję sobie sprawę, że na stanowisku, które teraz obejmuję, muszę i chcę być przykładem. Wiem, że w życiu najważniejsze jest to, co mamy przed sobą. Czyny są ważniejsze niż słowa. Bycie przy Łazienkowskiej zobowiązuje nas nie tylko do wygrywania, ale też do prezentowania pewnego stylu – do kontrolowania meczu, pokazywania intensywności. Takiej drużyny możemy się spodziewać – tłumaczył Feio
  • Początek trwającego tygodnia potoczył się tak niespodziewanie, że dyskusje na temat spotkania z "Jagą" szybko zeszły na dalszy plan, gdyż we wtorek gruchnęła wiadomość o zwolnieniu trenera Kosty Runjaicia. Zastąpił go 34-letni Portugalczyk, Goncalo Feio, niedawny szkoleniowiec I-ligowego Motoru Lublin, który w przeszłości pracował przy Łazienkowskiej, m.in. jako analityk pierwszego zespołu. – Zależy mi, by w tym sezonie uratować co się da. Walczymy o TOP 3 ligi, to nasz cel. Zmiana trenera? Nie jest to efekt spontaniczności, tylko głęboko przemyślanej decyzji – mówił na środowej konferencji prasowej dyrektor sportowy Legii, Jacek Zieliński
  • Ostatni tydzień dostarczył różnych emocji osobom zżytym z wicemistrzami Polski. Kibice Legii odzyskali nadzieje po dwóch zwycięstwach z rzędu, byli pozytywnie nakręceni przed domowym meczem z liderującą Jagiellonią, po golu Marca Guala (na 1:0) mogli czuć się jak w siódmym niebie, ale opuszczali trybuny w minorowych nastrojach. Rozczarowujący remis (1:1) oznaczał zaprzepaszczenie wielkiej szansy, jaką byłby doskok do zespołu z Białegostoku na zaledwie cztery punkty i urealnienie marzeń o upragnionym tytule
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 28. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Legią Warszawa! Dla Goncalo Feio, który zastąpił zwolnionego Kostę Runjaicia, będzie to debiut w roli szkoleniowca "Wojskowych"
Raków CzęstochowaLegia Warszawa

27' Matej Rodin za Zoran Arsenić

27'

33' Dawid Drachal

33'

46' Bartosz Nowak za Dawid Drachal

46'

48' Fran Tudor

48'

78' Ben Lederman za Giannis Papanikolaou

78'

82' Ante Crnac

82'

84' Gustav Berggren za Władysław Koczerhin