Jakub Waliszewski

11.01.2022 00:00

(akt. 10.01.2022 22:30)

We wtorek, 11 stycznia, 19. urodziny obchodzi pomocnik Legii Warszawa, Kacper Skwierczyński. Młodzieżowiec ma na koncie dwa występy w pierwszym zespole.

Kacper Skwierczyński wszedł do seniorskiej piłki w poprzednim roku. Początkowo w meczach "dwójki" pojawiał się na boisku z ławki rezerwowych, ale w sezonie 2021/2022 częściej wybiegał na murawę od pierwszej minuty. W 2021 roku wystąpił w III lidze 20 razy, strzelił 4 gole. We wrześniu zadebiutował w pierwszym zespole. Zagrał 45 minut w wygranym 3:1 meczu Pucharu Polski z Wigrami Suwałki. Kolejną szansę otrzymał w grudniu, gdy Legia grała w Lidze Europy ze Spartakiem Moskwa (0:1). Wówczas zmienił Lirima Kastratiego w końcówce rywalizacji. Skwierczyński to obiecujący chłopak, trener Czesław Michniewicz mówił, że to jedyny gracz z rezerw z papierami na duże granie. Ma swobodę w grze, precyzyjne uderzenie na bramkę. Obecnie przebywa na zgrupowaniu "jedynki" w Dubaju, gdzie przygotowuje się do rundy wiosennej.

Z okazji urodzin, cała redakcja Legia.Net życzy Kacprowi zdrowia, jak najlepszej formy, wielu wspaniałych chwil w zespole Legii oraz szczęścia i radości w życiu prywatnym. Sto lat!