Reklama HEG

19. urodziny Mikołaja Kwietniewskiego

Patryk Tylak

Źródło: Legia.Net

30-04-2018 / 00:05

(akt. 12-12-2018 / 19:31)

Dzisiaj, swoje 19. urodziny świętuje Mikołaj Kwietniewski, który zimą zasilił szeregi Legii. Zawodnik do stołecznego klubu trafił z angielskiego Fulham. Piłkarz, mogący grać jako ofensywny pomocnik lub na obu skrzydłach, na co dzień trenuje z "jedynką", ale nie zadebiutował jeszcze w pierwszym zespole. Dzisiejszy jubilat może za to liczyć na pewne miejsce w składzie rezerw, występujących w III. lidze.

Gracz urodzony w Kielcach swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w klubie z rodzimej miejscowości, Koronie. W juniorach wyróźniał się na tle pozostałych na tyle, że zainteresowało się nim Fulham. Do tej angielskiej ekipy Kwietniewski dołączył jako 14-latek, i krok po kroku pokonywał kolejne szczeble drużyn młodzieżowych, zatrzymując się dopiero na zespole do lat 23. Uczestniczył także w jednym treningu pierwszej drużyny. Być może szans trenowania pod okiem trenera dorosłego zespołu pomocnik otrzymałby więcej, ale poprzedni sezon Kwietniewski stracił na kontuzjach, które mogły delikatnie zahamować jego rozwój. 

 

Zimą po utalentowanego gracza sięgnęła Legia, a jak sam zainteresowany przyznawał, potrzebowal zmian, dlatego zdecydował się na powrót do Polski. W drużynie mistrza kraju Kwietniewski otrzymał szansę regularnych treningów z pierwszym zespołem, ale wciąż czeka na swój debiut. Jest za to graczem pierwszego wyboru szkoleniowca Krzysztofa Dębka, trenującego rezerwy warszawskiego klubu. Legionista jest także powoływany do reprezentacji Polski u-19. 

 

Z okazji urodzin, redakcja serwisu Legia.Net życzy pomocnikowi przede wszystkim zdrowia, a także zadowolenia z siebie, debiutu w Legii i wielu sukcesów wbarwach "Wojskowych". Sto (L)at! 

Komentarze (2)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Clj
  • 0 / 0
Wszystkiego najlepszego Mikołaj dużo zdrowia i otrzymania szansy w jedynce!!!! Najwyższa pora.
~URSYNOWSKISTYL
  • 0 / 0
Gdybyśmy mieli już 3-4 mecze przewagi nad resztą stawki to moglibyśmy właśnie takich młodych kotów wystawiać by zbierali szlify... Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie grał jak Szymański u nas, albo jak Michalak lub Wieteska na wypożyczeniu, a potem wróci i powymiata. 8)