29. kolejka Ekstraklasy

Mirosław Drożdż

11-05-2010 / 21:00

(akt. 16-12-2018 / 04:03)

Już dziś została rozegrana w całości 29. kolejka Ekstraklasy. Po upokażającej porażce z Wisłą Legii przyszło zmierzyć się z rywalem zza miedzy - Polonią. Legią chcąc zagrać w pucharach musiała wygrać, ale poniosła kolejną zasłużona porażkę 0:1. W Krakowie również derby - "Pasy" podejmowały "u siebie" Wisłę i remisując z nią 1:1 prawdopodobnie odebrały jej szansę na obronę mistrzowskiego tytułu. A jest tak z powodu wyjazdowej wygranej Lecha z Ruchem Chorzów 2:1, po której poznaniacy mają punkt przewagi nad krakowianami. Poniżej wszystkie pary kolejki oraz wyniki.

Wtorek 11.05.2010

Arka Gdynia - Piast Gliwice 2:1

20' (1:0) Wojciech Wilczyński
86' (2:0) Przemysław Trytko
90' (2:1) Kamil Glik

GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk 1:1

32' (1:0) Dawid Nowak
40' (1:1) Marco Bajić
90' (2:1) Dawid Nowak (k.)

Cracovia Kraków - Wisła Kraków 1:1

79' (0:1) Rafał Boguski
90' (1:1) Mariusz Jop (s.)

Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 0:0

Odra Wodzisław - Śląsk Wrocław 2:4

55' (1:0) Marcin Dymkowski
62' (1:1) Sebastian Mila
73' (2:1) Daniel Bueno
76' (2:2) Vuk Soitirović
84' (2:3) Vuk Soitirović
88' (2:4) Sebastian Mila

Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1:0

26' (1:0) Andreu

Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:2

46' (1:0) Michał Pulkowski
69' (1:1) Robert Lewandowski
90' (1:2) Siergiej Kriwiec

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:2

17' (1:0) Wojciech Kędziora
58' (1:1) Maciej Tataj
85' (2:1) Iljan Micanski
86' (2:2) Maciej Tataj