Mirosław Drożdż

Źródło:

11.10.2005 18:10

(akt. 27.12.2018 11:09)

W dniu dzisiejszym o godz. 18 rozpoczął się na stadionie Wojska Polskiego mecz kontrolny Legii z Dolcanem Ząbki, który zakończył się zwycięstwem Legii 3:1. Już w 2. minucie legioniści prowadzili 1:0 po strzale <b>Piotra Włodarczyka</b>. Cztery minuty później goście wyrównali stan gry. Osiem minut po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania, prowadzenie dla Legii uzyskał <b>Łukasz Surma</b>, a w 66. minucie na 3:1 podwyższył Piotr Włodarczyk.
Legia zagrała bez kilku swoich zawodników, którzy zostali powołani do kadry. Wyróżniającymi się piłkarzami byli Bartosz Karwan i Veselin Djoković. Gdyby jeszcze Djoko poprawił strzały z dystansu, zaliczyłby to spotkanie do bardzo udanych. Pamiętajmy jednak, że powrócił po dłuższej absencji spowodowanej kontuzją. Pierwszy kwadrans spotkania był bardzo wyrównany, co zaowocowało bramkami dla obu drużyn. Legia straciła swoją bramkę po katastrofalnym błędzie obrony. Jednak juz po upływie 15 minut dominowali legioniści i do końca spotkania gra toczyła się praktycznie głównie na połowie gości. Jedynie rzadkie kontry Dolcanu mogły stanowić zagrożenie dla naszej bramki, ale obrona jakoś sobie radziła. Pod koniec drugiej połowy drużyna Dolcanu miała szanse na zdobycie gola z rzutu wolnego - na szczęście dla nas piłka trafiła w poprzeczkę. Podsumowując, Legia zagrała niezbyt porywające spotkanie. Pod koniec meczu zawodnicy sprawiali wrażenie zmęczonych. Być może odczuwają jeszcze trudy niedawno zakończonego zgrupowania w Olecku. Legia grała w zestawieniu: Jan Mucha (70 Wojciech Szczęsny) - Wojciech Szala, Marcin Rosłoń, Jacek Magiera, Veselin Djoković - Tomasz Sokołowski (46' Ahmed Ghanem), Łukasz Surma, Aleksandar Vuković, Tomasz Kiełbowicz (46' Marcin Smoliński) - Bartosz Karwan, Piotr Włodarczyk.