Źródło:

09.09.2001 08:49

(akt. 07.01.2019 19:05)

Wisła Kraków w grupie A oraz Amica Wronki w grupie B prowadzą w tabelach pierwszej ligi piłkarskiej po siedmiu kolejkach sezonu 2001/2002.
W sobotę oba zespoły zgodnie wygrały swoje spotkania - Wisła rozgromiła na wyjeździe GKS Katowice 5:1, natomiast Amica pokonała na własnym stadionie Ruch Chorzów 2:0.
Spotkanie mistrzów Polski z górnikami z Katowic na długo zapamiętają obrońcy gospodarzy i napastnik Wisły Maciej Żurawski. Dokonał on rzadko spotykanego na światowych arenach piłkarskich wyczynu pokonując bramkarza rywali aż pięć razy i zdobywając w ten sposób wszystkie bramki dla Wisły.
Efektowne wyjazdowe zwycięstwo odniosła w grupie A także warszawska Polonia, która 3:0 pokonała w Łodzi Widzew. Rangę tego sukcesu umniejsza fakt, że po piątkowej decyzji PZPN cofającej uprawnienie do gry aż 11 piłkarzom Widzewa gospodarze wystąpili w mocno rezerwowym składzie. Poloniści awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy A.
W ostatnim sobotnim spotkaniu tej grupy w Lubinie Zagłębie pokonało Górnika Zabrze 3:1. W niedzielę odbędzie się mecz pomiędzy Odrą Wodzisław, a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Lider grupy B - Amica Wronki - pokonała Ruch Chorzów 2:0, ale rozstrzygnięcie zapadło dopiero w ostatnich fragmentach meczu. Pierwszego gola gospodarze zdobyli w 87 minucie gry, a bramka
która ustaliła końcowy rezultat padła w ostatniej minucie meczu. Dla "Niebieskich" było to szóste kolejne spotkanie, w którym nie odnieśli oni zwycięstwa.
Na drugie miejsce w tabeli tej grupy awansowała warszawska Legia. W piątek, grając przez 50 minut w osłabieniu po czerwonej kartce dla swego kapitana Cezarego Kucharskiego, podopieczni Dragomira
Okuki
pokonali u siebie Pogoń Szczecin 3:0. Dla gości była to pierwsza porażka w obecnych rozgrywkach, a trzy gole "Portowcy" stracili we wszystkich wcześniejszych spotkaniach.
Po słabym początku sezonu coraz lepiej spisują się zawodnicy Groclinu Grodzisk Wielkopolski. W sobotę pokonali na własnym boisku Stomil Olsztyn 2:0 i w tabeli grupy B zajmują czwarte miejsce. Sędzia Tomasz Mikulski z Lublina pokazał piłkarzom obu drużyn aż siedem żółtych kartek.
Piąty meczu z rzędu bez wygranej zanotowali piłkarze Śląska Wrocław. W siódmej kolejce podejmowali u siebie beniaminka z Radomska i podzielili się z nim punktami remisując bezbramkowo.

W siedmiu meczach siódmej kolejki padło 20 bramek - siedem w grupie A, a 13 w grupie B. Sędziowie pokazali 32 żółte kartki i jedną czerwoną. Spotkania obejrzało około 18 tysięcy widzów.