Alexandra Dulgheru zwyciężczynią Warsaw Open

Jan Szurek

22.05.2010 17:29

(akt. 16.12.2018 02:38)

Rumunka <strong>Alexandra Dulgheru</strong> po raz drugi z rzędu wygrała tenisowy turniej Warsaw Open. W meczu finałowym pokonała zdecydowanie wyżej notowaną Chinkę <strong>Zheng Jie</strong> 6:3, 6:4. Rumunka tylko na początku drugiego seta miała problemu z mocno grającą rywalką. Jednak po raz kolejny okazało się, że technika znaczy więcej niż siła. Za Zwycięstwo w Warszawie Dulgheru otrzyma 98,5 tys. dolarów oraz 470 punktów do rankingu WTA. Zheng wzbogaci się o 52,5 tys. dolarów i 320 punktów.

Dla Rumunki to drugi wygrany turniej w cyklu WTA w karierze i drugi w Warszawie. - Czuję się świetnie, to jest moje miasto, nie wiem czemu te korty są dla mnie tak wyjątkowe, ale wiem, że gram tu swój najlepszy tenis – powiedziała po finale Dulgheru.

- Myślę, że rozegrałyśmy znakomite spotkanie, utrzymywałyśmy bardzo wysoki poziom. W drugim secie popełniłam więcej niewymuszonych błędów i to zadecydowało o zwycięstwie – stwierdziła z kolei Zheng.

W turnieju deblowym faworytki Cara Black i Yan Zi nie sprostały świetnie dysponowanym w Warszawie Virginii Ruano Pascual i Meghann Shaugnessy. Para Hiszpańsko-amerykańska pokonał parę Zimbabwijsko-chińską 6:3, 6:4.