Mariusz Ostrowski

Źródło:

22.04.2002 22:04

(akt. 31.12.2018 00:23)

Za nami pierwsze mecze rewanżowej rundy drugiej fazy sezonu. Do końca pozostało jeszce tylko sześć spotkań. W grupie mistrzowskiej tylko mecz Amiki z Pogonią zakończył się rozstrzygniętym wynikiem, a reszta spotkań była remisowa. Oto szczegóły tej kolejki:

3-3 Svitlica 84`

Mecz w Katowicach stał na bardzo wysokim poziomie i obfitował w dużą ilość bramek. Legioniści rozpoczęli mecz z dużym impetem i po 30 minutach prowadzili 2-0. Autorami bramek byli najskuteczniejsi ostatnio w Legii - Kucharski i Czereszewski. Któż by przypuszcał że gospodarze mogą to odrobić. Tak się jednak stało. Najpierw mocnym uderzeniem z dystansu sznaucner zaskoczył Boruca, a po przerwie w 54` z rzutu karnego wyrównał Świerczewski. Barzdzo skuteczny ostatnio Gajtkowski podwyższył na 3-2 dla gospodarzy w 74`. Legia pokazała jednak że walczy do końca i rezerwowy Stanko Svitlica wyrównał stan tego meczu. Oby więcej takich spotkań było rozgrywanych w naszej lidze!

Wisła Kraków - Odra Wodzisław 1-1 (1-0)
1-0 Żurawski 29`-k.
1-1 Sosin 71`-k.

W Krakowie po raz kolejny kibice opuszcali stadion niezadowoleni. Krakowianie rozegrali kolejny bardzo słaby mecz, a w drugiej połowie nie stworzyli żadnej klarownej sytuacji pod bramką Odry. Obie bramki padły po strzałach z rzutów karnych. Siedemnastą bramkę w sezonie strzelił Zurawski.

Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 0-0

Słabe spotkanie na Konwiktorskiej, gdyz na boisku panowała już świąteczna atmosfera, a piłkarze nie wysilali się do zaprezentowania kibicom dobrego widowiska. Najlepszą okazję do strzelenia bramki miał pomocnik Ruchu Jan Woś, ale jego strzał obronił Krzyształowicz. Ostatecznie na Konwiktorskiej podział punktów.

Amica Wronki - Pogoń Szczecin 1-0 (0-0)
1-0 Król 89`

Niewiele brakowało by równiez we Wronkach spotkanie zakończyło sie także remisem, jak wszystkie pozostałe spotkania grupy mistrzowskiej. Wynik ustalił Grzegorz Król, który zmienił w drugiej połowie Dawidowskiego. Zdołał on w zamieszaniu podbramkowym wepchnąć piłkę do siatki i Amica wywalczyła ciężko zdobyte trzy punkty.

Grupa spadkowa:

KSZO Ostrowiec - Śląsk Wrocław 3-1 (2-0)
1-0 Małocha 20`
2-0 Maciorowski 30`-sam.
2-1 Wasilewski 75`
3-1 Cetnarowicz 90`

Śląsk po porażce w Ostrowcu zrobił kolejny krok w strone drugiej ligi. W klubie zmieniono trenera ( Putyra zastąpił Nemeca), ale nie przyniosło to poprawy wyników. Słaba gra Śląska do przerwy spowodowała że gospodarze wypracowali sobie dwubramkową przewagę i praktycznie zwyciętwo zostało przesądzone. W końcówce meczu czerwoną kartką ukarany został zawodnik Śląska -Piotr Jawny.

Zagłębie Lubin - Groclin Grodzisk Wlkp. 1-0 (0-0)
1-0 Kowalski 61`

Lider grupy spadkowej Zagłębie podejmował zespół, który jest największym rozczarowaniem tej wiosny. Mecz toczył się przy przewadze gospodarzy i udało im się strzelic decydującą bramkę w 61`. Dopiero na trzy minuty przed końcem Groclin mógł wyrównać, ale strzał Kłosińskiego minał minimalnie bramke Kędziory. Goscie stracili kolejne punkty i zajmują trzecią od końca pozycje w tabeli.

Górnik Zabrze - Stomil Olsztyn 4-0 (0-0)
1-0 Niedzielan 48`
2-0 Gierczak 75`
3-0 Gierczak 80`
4-0 Olszar 90`

Pierwsza porażka Stomilu w drugiej fazie sezonu. Przewaga Górnika w tym meczu była przygniatająca i dziwne że z taką grą Olsztynianie nie znależli wczesniej swojego pogromcy. Do przerwy jeszcze dzielnie się bronili, ale w drugich 45` worek z bramkami się rozwiązał. 4-0 to najmniejszy wymiar kary, jaki mógł spotkać zabrzan.

RKS Radomsko - Widzew Łódź 1-0 (1-0)
1-0 Banaczek 45`

W Radomsku spotkały się dwa czołowe zespoły grupy spadkowej. Z przebiegu meczu gospodarze zasłużyli na wygraną w tym meczu, gdyż nadawali ton grze i walczyli z większą determinacją na boisku. Wynik ustalił w ostatniej minucie pierwszej połowy Dawid Banaczek