Mariusz Adamczyk

Amp Futbol: Gole z rzutów wolnych, wyniki Legii na początek sezonu

02.03.2024 17:35

(akt. 02.03.2024 18:59)

Wróciła Amp Futbol Ekstraklasa. Trwa pierwszy z siedmiu turniejów w sezonie 2024. W sobotę Legia przegrała 1:2 ze Śląskiem Wrocław i wygrała 1:0 z Radomiakiem Radom. Dwie bramki w barwach stołecznego zespołu, obie po rzutach wolnych, zdobył Jamie Tregaskiss.

Początek meczu Legii ze Śląskiem był dość spokojny, wyrównany, aczkolwiek przewagę optyczną miała stołeczna drużyna, która wypracowała parę szans, m.in. za sprawą Jamiego Tregaskissa.

Zespół z Wrocławia nie wykorzystał sytuacji sam na sam (obrona Thomasa Atkinsona), a w 7. minucie objął prowadzenie. Hdadi Abdel Ali dograł z autu, wyszedł z tego centrostrzał, piłka odbiła się od angielskiego bramkarza i wpadła do siatki.

Legioniści dążyli do wyrównania, stworzyli niezłe szanse, lecz dobrze spisywał się Maciej Materac, który udanie interweniował m.in. po strzałach Adriana Bąka, Adriana Staneckiego i Dominika Abramczyka. Warszawiacy kreowali sytuacje, a w 27. minucie w końcu doprowadzili do remisu, po pięknym golu Tregaskissa, bezpośrednio z rzutu wolnego w lewe okienko.

Wrocławianie zdołali skutecznie zareagować, wykorzystując przewagę w akcji ofensywnej, która przełożyła się na to, że w 35. minucie odzyskali prowadzenie po trafieniu Abdelfattacha Bachbacha do pustej siatki.

W końcówce Legia znowu podkręciła tempo, atakowała, ale albo brakowało jej precyzji, albo świetnie w bramce radził sobie Materac, który bronił wymagające uderzenia z dystansu. W doliczonym czasie zespół z Warszawy miał 100–procentową szansę. Golkiper Śląska interweniował po strzale Ihaba Ettaleba, piłka trafiła jeszcze do Abramczyka, który miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, lecz nie zdołał zamienić dobitki na gola, pudłując z pola karnego.

Gospodarze turnieju mogli odskoczyć tuż przed końcem meczu, ale Łukasz Mazurowski tylko obił słupek. Ostatecznie Legia przegrała 1:2 ze Śląskiem na inaugurację sezonu 2024.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 2:1 (1:0)
Ali (7. min.), Bachbach (35. min.) – Tregaskiss (27. min.)

---

W drugim, sobotnim meczu Legia mierzyła się z Radomiakiem Radom, dla którego to pierwszy sezon w Amp Futbol Ekstraklasie. Stołeczna drużyna przeważała, tworzyła szanse, a w 13. minucie objęła prowadzenie, znowu po bramce Tregaskissa z rzutu wolnego – tak, jak w meczu ze Śląskiem. Tym razem, po uderzeniu w kierunku dalszego słupka, piłka odbiła się od Sławomira Plichy i wpadła do siatki. Chwilę później Anglik mógł ponownie trafić do siatki po wspomnianym stałym fragmencie, ale wówczas obił słupek.

Legioniści prowadzili grę, znacznie przeważali, oddawali sporo strzałów, lecz mieli problemy z celnością. Paru szans nie wykorzystał Rhyce Ramsden (raz uderzył w słupek), niezłe okazje zmarnowali też m.in. Abramczyk i Mariusz Adamczyk. Ostatecznie "Wojskowi" wygrali 1:0.

Legia Warszawa – Radomiak Radom 1:0 (1:0)
Tregaskiss (13. min.)

---

W niedzielę stołeczna drużyna zagra z Wartą (3.03, godz. 9:00) i Kuloodpornymi (3.03, godz. 16:30).

PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA – I TURNIEJ SEZONU 2024 (Stadion Śląska Wrocław, Oporowska 62, wstęp wolny):