Bogusław Leśnodorski: Do końca roku trzeba zakończyć konflikt właścicieli

Marcin Szymczyk

Źródło: Puls Biznesu

28-10-2016 / 11:37

(akt. 07-12-2018 / 12:54)

- Logika sporu jest taka, że musi zakończyć się zmianami właścicielskimi. Musimy rozmawiać. Innego scenariusza nie przewiduję. Będę dążył, aby do końca roku rozwiązać konflikt. W średnim terminie nie szkodzi on klubowi, w dłuższym - zacznie. Zawsze tak jest, chodzi o atmosferę, zaangażowanie osób tu pracujących, nawet piłkarzy. Nie mamy innego rozwiązania. Absolutnie nie chcę przenosić tego konfliktu na przyszły rok, na rundę wiosenną, która pod względem sportowym będzie bardzo ważna - mówi na łamach "Pulsu Biznesu" Bogusław Leśnodorski.

- Upublicznienie konfliktu sprawiło, że pojawiło się kilku inwestorów, którzy gotowi są wyłożyć pieniądze i odkupić akcje. Trudno prowadzić konkretne rozmowy, jeśli najpierw sami, we trzech, nie podejmiemy decyzji, w jaki sposób rozwiązać spór. Geograficzne kierunki są znane, nie ma tu żadnego zaskoczenia. Trend jest taki, że w Europie inwestują podmioty z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, z Chin. Nie jestem jednak przekonany, czy to najlepsze rozwiązanie. Na pewno zarząd powinien je przeanalizować. Zawsze jednak uważałem, że najstabilniejsze są kluby, które funkcjonują w znacznie szerszym akcjonariacie. Bogaty szejk czy oligarcha może dołożyć kilkaset milionów, ale nie znam przypadku, by dzięki temu zbudował dobrze funkcjonującą organizację - mówi prezes Legii Warszawa. I ma propozycję.


- Prawdziwymi właścicielami Legii Warszawa są osoby, które inwestują w nią swoje emocje. Chciałbym więc oddać klub w ręce kibiców. Dziś nie wiem, ile procent, nie wiem, za ile, ale wiem, że byłoby to najzdrowsze rozwiązanie, zresztą wcześniej wstępnie dyskutowane. Mamy wzorce ze świata, możemy z nich korzystać. Taka jest więc moja propozycja: upublicznienie klubu i sprzedaż części akcji fanom. Zbudowanie stabilnego układu, a taki byłby, gdybyśmy wybrali ścieżkę włączenia do grona właścicieli kibiców, może tylko pomóc zbudować długoterminowy sukces. Zadziała magia wielkich liczb. Jeśli potrzebujemy 15 mln zł, 15 tys. kibiców musi wydać po 1000 zł. To realne. Oczywiście nie byłyby to tylko akcje, ale cały pakiet z dodatkowymi elementami związanymi z klubem. Organizacyjnie, technicznie, finansowo jesteśmy przygotowani do dość szybkiego upublicznienia. Przechodzimy proces licencyjny, jesteśmy regularnie audytowani - dodaje prezes Legii.


Innego zdania jest jednak Dariusz Mioduski. - Mówienie o upublicznieniu akcji klubu piłkarskiego może brzmi atrakcyjnie, ale w polskich warunkach obecnie jest nierealne. Wystarczy spojrzeć na doświadczenia Cracovii lub Ruchu Chorzów. W 2012 r. z ponad 73 tys. akcji Cracovii sprzedano, za około 52 tys. zł, zaledwie 112. Może jeszcze przyjdzie czas na takie rozwiązania, ale dzisiaj kluby potrzebują przede wszystkim stabilnej sytuacji właścicielskiej i długoterminowej strategii rozwoju. Jestem jednak gotów na poważne rozmowy, które doprowadzą do komercyjnego zakończenia sporu właścicielskiego. Powinny one jednak odbywać się w gabinetach - studzi emocje Mioduski i dodaje. - Cały czas jestem gotów do rozmów. Zależy mi na rozwiązaniu problemu ze względu na dobro Legii, ale nie jestem zdeterminowany. Moja opcja wykupu jest bezterminowa. Mam czas.


Cały artykuł można przeczytać w najnowszym wydaniu "Pulsu Biznesu".

Komentarze (94)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podporucznik
 • 0 / 0
Przyszły większe pieniądze z LM, odkuli się i od razu pokazali klasę. ;) Klasyczna medialna pokazówka. Wszystko mają rozpisane na role. Niedawno była mowa o projekcie na lata, pasji i budowaniu solidnej marki... teraz nagle pojawiają się "inwestorzy z bliskiego i dalekiego wschodu". Słowa słowa słowa.
Lesny:

"zbudować długoterminowy sukces. Zadziała magia wielkich liczb. Jeśli potrzebujemy 15 mln zł, 15 tys. kibiców musi wydać po 1000 zł."

Moim kumplom opadly kopary, gdy dowiedzieli sie, na czym polega dlugoterminowy sukces.I juz po trzeciej flaszce dalismy czadu na dlugoterminowosc:

Od nas sa juz 3.000 dlugotermnowego sukcesu:

Janusz wplacil 1000
Andrzej 1000
i ja tez 1000.

Razem trzy tysie.

Lesny, dzialaj, chlopie! Nasza kasa jest Twoja!
Generał broni
 • 1 / 0
Tez bym wplacil ale boje się o watrobe
~oleole
 • 1 / 0
Leśny gada bajki o wprowadzeniu Legii na giełdę. Polski rynek kapitałowy jest bidny - spółki generujące dobry cash nie mają problemu z pozyskaniem kasy. A te co nie mają zysku to lipa.

Z 1000 zł inwestycji po debiucie zostałoby 300 zł jak nie 100 zł.

Nie wciskajmy ciemnoty ludowi.
Sierżant
 • 1 / 0
no poszedł po bandzie :) to tylko pokazuje jaki typ jest odrealniony ... 1000pln? dla niektórych ludzi to pół miesięcznej pensji, rodziny może niech przekażą 500+

jeszcze bym rozumiał jakieś składki w stylu 'socios' i po 30-50-100 cebulionów miesięcznie na klub w zamian za podniesienie jakości drużyny i czasem jakieś drobne gadżety

na koniec roku prezes klubu ogłasza ile kasy zostało zebrane przez 'socios', i w głosowaniu wszyscy co płacą decydują na jaki obszar działania idzie kasa... zakup zawodnika, na pensje kogoś z wolnym kontraktem, na akademię, na stadion albo nową jakąś 'funkcjonalność' w klubie jak może kanał LegiaTV gdzie 'socios' w podróży mogliby oglądać mecze.

Możliwości jest sporo ale to tylko DODATEK do funkcjonowania klubu, tak się nie da zbudować potęgi na lata.
"Wystarczy spojrzeć na doświadczenia Cracovii lub Ruchu Chorzów. W 2012 r. z ponad 73 tys. akcji Cracovii sprzedano, za około 52 tys. zł, zaledwie 112."

Ja tam wplace tego tysia.
Chce byz wspolwlascicielem Legii.

Bede wiedzial przynajmniej, ze moja kasa nie idzie gdzies w kosmos, tylko na splaty rac.
Moj nick zobowiwiazuje.
Sierżant
 • 9 / 0
Boguś przestań fisiować i zgrywać kozaka, odsprzedaj akcje Mioduskiemu, kup karnet i przestań mącić.

Nie masz siana tylko umoczony jesteś w jakieś podejrzane kontakty z bandyterką stadionową.

Dla Legii będzie lepiej kiedy, popaprani kibole i ty będziecie jak najmniej mogli o Legii decydować
Porucznik
 • 4 / 0
"Kapitalistycznej, dla którego liczy się tylko hajs"?

Co to - Trybuna Ludu?
Generał dywizji
 • 7 / 0
Wychodzi na to ,że Miodulski ma głowę na karku i nie da klubu rozpieprzyć !!
Jednak ty dwóch ma inny plan , układać się z kolesiami od robienia "bigosu.
i mawiać normalnym kibicom ,że to wszystko robią z serca dla Legii !!!
Generał broni
 • 1 / 0
Piro problem jest taki ze panowie probuja zrobić z klubu tylko komercje i to zla droga . Oczywiście zrownowazony budżet to podstawa tylko ze w razie poślizgu ich "pomoc " w zrownowazeniu budżetu jest nierealna .Oni nie gwarantują stabilności jak znajda inwestora to dla nas ulga .Wenzel , lesnodorski czy Mioduski żaden nie jest inwestorem .
"Piro problem jest taki ze panowie probuja zrobić z klubu tylko komercje"

@Kostia, chyba bylo wiadomo, ze nikt w nich nie ma kasy do inwestycji.
Przyznal to Lesny mowiac o "NAJwiekszym" inwestorze czyli Pudlu, ktory nie wylozyl nawet zeta.

Ale jest gitara dotad, bo Legia dobrze przedzie. Ale co dalej, Winnetou?

Ja bym skierowal na rynke wschodni, czyli Abramowicz lub Gazprom. Rybki wschodnie (szejokwie) sa niepewni.

Ewentualnie kogos brac z sercem dla Legii, czyli Elteemiak - on moglby cos zainwestowac na duza skalę. Juz wlozyl w produkcje prezerwatyw w Ghanie, wiec moze resztki z inwestycji wlozyc w Lazienkowska, biedny nie jest
Generał broni
 • 0 / 0
Zawsze myslalem Piro o rynkach wschodnich ale na dziś Rosja to nierealne .Nowy Jedwabny Szlak i Bank of China marzenie .Dzis mówimy o chinczykach ale to sciema polityczna ,PIS nie zamknie wplywow USA na Morzu Poludniowochinskim budując z chinolami alternatywę . Sory za polityke
Sierżant
 • 0 / 1
wolałbym żeby Legia grała w 3 lidze niż jej właścicielami mieliby być sowieci albo ciapaci.
Generał broni
 • 1 / 0
Tylko ten swiat niechce być taki . Gasprom finansuje LM czyli na dziś częściowo Legie
Sierżant
 • 0 / 0
gazprom nie inwestuje w kluby dla sławy, czy kasy ale dlatego, że realizuje politykę kremla.. Putin wie, że piłka to najważniejsza z błahych rzeczy na świecie i takie inwestycje pomagają mu w manipulowaniu Europą.

zobaczymy gdzie będzie gazprom jak się ten kontrakt skończy, jestem przekonany, że już nie będzie głównym sponsorem
~Paco
 • 0 / 0
Wejście inwestora jest konieczne, z takimi finansami nic się już nie zmieni dla Legii w skali europejskiej. Potrzeba dopływu dużej kasy, aby zrobić krok do przodu. Jeśli dobrze zrozumiałem BL to chciałby kilka % akcji odsprzedać kibicom.A pakiet powiedzmy 40
% inwestorowi, w ten sposób zdobędziemy fundusze a część akcji pozwoli zachować pewną kontrolę nad poczyni ami obcego kapitału. W skali Europejskie Legia to oferta typu SALE , klub z ponad 2 milionowego miasta, 38 mln kraju z olbrzymimi możliwościami lokowania produktu. .. zaraz będzie kibice, ale to się zmieni kwestia czasu i odpowiednich środków.
"studzi emocje Mioduski i dodaje. - Cały czas jestem gotów do rozmów. Zależy mi na rozwiązaniu problemu ze względu na dobro Legii, ale nie jestem zdeterminowany."

A to zdanie najlepsze ;-)

" Moja opcja wykupu jest bezterminowa. Mam czas."

Trzymam za pana kciuki panie Darku ;-)
Rada prosta: wypyerdolic tego kibica Amiki: Wendzla i potem Lesny z Pudlem sie dogadaja i bedzie git.

Wendzel to zakala w Legii, przybyl z Wronek i mędzi?
Od jego przyjacia zaczal sie dym.
Niech wraca do Wronek, swojego ukochanego klubu
no, ten Wandzel to jakaś piąta kolumna jest.
Generał broni
 • 0 / 0
Wierzysz w czlowieka to szlachetne .Tylko ze oni sa już zaprogramowani na biznes i to się chyba kloci .
"no, ten Wandzel to jakaś piąta kolumna jest."

Tez tak uwazam, ze to piata kolumna w legii.

Tak na boku: taki maly wtret, nic nie znaczacy, ale troche mowiacy o czliweku.
Na Twitterze czasem po alku wale do Lesnego jakies teksty krytyczne, w w bolesci o Legie, Lesny to bierze na klate, nie wiem czy czyta, ale ogolnie olewa i jest gitara.

RAz napisalem do Frendzkla jeden tweet krtyczny, to gosc mnie natychmiast zbanowal.

Hooy tam czy mnie zbanowal czy nie, mam to totalnie w de, ale gosc jest totalnie nieoodporny na glos krytyczny kibica Legii, taki maly czlowiek, ktory jest nieodprony na glosy krytyczne, Lesny bierze na klate, a Frendzel trzesie sie o swoje ego.

wronieckie ego.
Generał broni
 • 0 / 7
P.Mioduski to były prezes w Holdingu Kulczyka , przy wsparciu politykow strzygli majatek państwowy az wiory leciały .Praca paru pokoleń Polakow zasilila konto tego pana . Oczywiście to co napisałem to duzy skrot myslowy ale meritum pozostaje . Wiara w ludzi tego biznesu to utopia
Podporucznik
 • 1 / 0
Tak było.
@Magik
"- Prawdopodobnie kilku dość znanych piłkarzy odejdzie z Legii w okienku zimowym – zapowiedział Leśnodorski w internetowej części programu „Gość Radia ZET”. - "

O coorva, to bedziemy sie zmagac w lidze bez Dzdzi, Gucia i Rado?

No git, zostanie Kuchy King, ale on tez nie jest wieczny?

Jezu, taki byl piekny rok:

MP
PP
LM

i nagle za przyjesciem ciapatego Hasiego nagle wszystko idzie w rozpyerduche.
Potem Borussia, potem PiroForewer piszacy na forum:

wszystko sie sypie do kupy.....

a mialo byc tak fajnie
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Nie wyobrażam sobie, żeby skład Legii miał tracić jakościowo w sezonie z LM...
"Nie wyobrażam sobie, żeby skład Legii miał tracić jakościowo w sezonie z LM..."

Straci, bo niegracjacy (Prijo i Gruzin) odejda?
Major
 • 0 / 0
Sprzedadza pewnie co się da, była mowa o Pazdanie, mysle , ze Dzidzia, Gui i Niko tez dadza rade sie sprzedac ...
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
"Straci, bo niegracjacy (Prijo i Gruzin) odejda"

Nie, dlatego powiedziałem - jakościowo. A słowa Leśnego mogą oznaczać wszystko, także zobaczymy.
"A słowa Leśnego mogą oznaczać wszystko'

@Krontts

Dokladnie, slowa Lesnego sa trudne do interpretacji.

A na boku - skad ten nick: krotnzs?
Zawsze mnie ciekawia dziwne nicki.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
"krontsk" - tak po prostu wymyśliłem, nic się za tym nie kryje.
Aha, to ok

bo mi sie nick kojarzyl z nazwa jakiegos okretu podwodnego :), ale skoro to bledny trop, to spoko :)
Pułkownik
 • 7 / 0
To co gada ten człowiek jest przerażające, on dąży do upadku tego klubu.. Swoją drogą aż mi się nie chce wierzyć że jacyś Chińczycy lub oligarcha/szejk zainteresowali się Legią w tym momencie, gdy w Europie trwa kompromitacja, przynajmniej organizacyjnie i kibicowsko. Był by to cud. W Polsce nikt by nawet nie pisnał w konfrontacji z nami. No i bez sentymentów zlikwidowali by kumate towarzystwo.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Coś czuje że misja Legia dla Panów Mioduski, Leśny dobiegła końca. Panowie wymyślili sobie konflikt żeby bez większych problemów opędzlować Legię byle JW. Oni swoje zrobili. Wyprowadzili na prostą, Awans do LM, kasa z awansu czas zebrać parę baniek i zwijać żagle.
najgorsze jest to, że w Polsce nie widać nikogo, kto mógłby zostać nowym inwestorem/właścicielem... A w Chińczyków nie wierzę.
Major
 • 0 / 0
generalnie się zgadzam ale jedno wiem na 100% konflikt jest. Co nie zmienia sprawy, że po spłaceniu ITI XXXmln zł, zostają im piekne pieniedza przy ewentualnej sprzedazy.
"Coś czuje że misja Legia dla Panów Mioduski, Leśny dobiegła końca."

Johno, bez jaj. Kogo sobie wyobrazaszj ako drugiego Miklasa?

To sa najlepsi prezesi. Oby sie dogadali.
Legia nigdy nie miala takiej dobrej passy jak za ich rzadow.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Piro ja sobie nie wyobrażam. Bo ciężko sobie wyobrazić.
Na dzień dzisiejszy nikogo w Polsce nie ma kto może to przejąć i nie spierdol.ić
Z zagranicy? Jesteśmy chyba za ujowym rynkiem z ujową reputacją żeby ktoś poważny tu zainwestował.
A inwestorzy typu Senegal w Koronie to sam wiesz
Najwazniejsze z wiadomosci: Cytat

Dariusz Mioduski : "Zależy mi na rozwiązaniu problemu ze względu na dobro Legii, ale nie jestem zdeterminowany. Moja opcja wykupu jest bezterminowa. Mam czas"

Chyba słowa Lesnego juz nie maja znaczenia: to tylko Łabedzi śpiew
Generał brygady
 • 9 / 0
Kumaci z miasta cisną naszego Coreone, tez chcą do żłobu sie dostać, Leśny miej jaja i odejdź lepiej.
Major
 • 0 / 0
- Prawdopodobnie kilku dość znanych piłkarzy odejdzie z Legii w okienku zimowym – zapowiedział Leśnodorski w internetowej części programu „Gość Radia ZET”. -


no to chyba ktoś tu się zawija ...
Generał broni
 • 0 / 0
Będzie wyprzedaż i podzial kasy . Nowy inwestor ??? plus spalona ziemia?
~skwk
 • 0 / 0
No i ten pomysl mi sie podoba.Kibice Legii beda wlascicielami Legii,
wtedy juz odpadna klotnie wlascicieli
caly zysk trafi do kibicow
Obawiam sie jedynie ze Legie moga kupic kibice Radomiaka a im na Legii nie zalezy
wtedy wysprzedaja wszystkich pilkarzy
podziela sie zyskami
jedynie Mioduski bedzie sie cieszyl ze mlodziez gra
Podporucznik
 • 12 / 0
Klub (jego procent/część) w rękach kibiców? Poroniony pomysł...
Chorąży
 • 0 / 7
Nie całkiem poroniony
@EdiSolo, ależ tak, w naszych warunkach całkiem poroniony.
"Trend jest taki, że w Europie inwestują podmioty z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, z Chin. Nie jestem jednak przekonany, czy to najlepsze rozwiązanie. Na pewno zarząd powinien je przeanalizować. Zawsze jednak uważałem, że najstabilniejsze są kluby, które funkcjonują w znacznie szerszym akcjonariacie. Bogaty szejk czy oligarcha może dołożyć kilkaset milionów, ale nie znam przypadku, by dzięki temu zbudował dobrze funkcjonującą organizację - mówi prezes Legii Warszawa. I ma propozycję."

Jaki JEDEN lub DWA lub sto przykladów podmiotow, ktore upadaly, moglby Pan Przezes wymienic? I sto pozostalych, ktore nie upadaly?


"- Prawdziwymi właścicielami Legii Warszawa są osoby, które inwestują w nią swoje emocje. Chciałbym więc oddać klub w ręce kibiców. Dziś nie wiem, ile procent, nie wiem, za ile, ale wiem, że byłoby to najzdrowsze rozwiązanie, zresztą wcześniej wstępnie dyskutowane. Mamy wzorce"

JAKIE WZORCE moglby Pan Przezes wymienic, ktore wypalily? I sto pozostalych, ktore upadaly?

Bo na razie to pitolenie o szopenie. Takie bajdurzenie Don Vito, typowe
ja bym wymienił Chelsea, Man CIty, Man. United (bracia Glazer), PSG. Do tego można dodać Real Madryt z bajońskim kontraktem od Emirates i Barcę z nie mniejszym od Qatar Airlines. Gdzie są te kluby dzisiaj chyba nie trzeba tłumaczyć.
Natomiast jedynym klubem, który "się przejechał" na właścicielu milionerze jest Red Bull Salzburg. Tyle, że tu włąściecielem była firma, któa zmęczona ciągłymi niepowodzeniami w eliminacjach do LM, postanowiła zwinąć interes i rozkręcić podobną drużynę w Bundeslidze.
Także dla mnie teksty o sprzedawaniu klubu kibicom do bzdura totalna, kolejny argument by nazywać prezesa Bredzisławem.
~Prawnik stojący z boku
 • 0 / 0
Kontrakt reklamowy to nie wejście właścicielskie, więc Real i Barcę skreśl ze swojej listy.
"Natomiast jedynym klubem, który "się przejechał" na właścicielu milionerze jest Red Bull Salzburg."

Sportowa, tyle ze Red Bull teraz inwestuje w Lipsk i chyba sa na czawrtym miejscu w tabe;i Bindesligi , bedac dwa lata temu w drugiej lidze?
@Piro, no właśnie. Olali Salzburg i pompują teraz w Lipsk.
sportowaWarszawa
Jest jeszcze Malaga, wcześniej Fulham i pewnie kilka innych by się znalazło.
~Tom
 • 3 / 0
Inwestorzy ... haha
Moze niech sprzedadzą Staruchowi za 1 zeta?
~Zgrywus
 • 1 / 0
Hehe dobre!!!!
~bubba
 • 1 / 0
Tak jest. Właścicielem SKLW, prezesem Staruch, a Działem Sportu, Bezpieczeństwa i Marketingu powinni władać "włatcy Radomia". i gitara
~Bo
 • 4 / 0
Wreszcie wyszło szydło z worka. I wszystko jasne. Pralnia.
Na poczatku konfilktu Lesny mowil, ze chcieli z Wendzlem zdobyc mocnych inwestrow (w przeciweinstwie do Pudla), teraz mowi, ze inwestorzy za kilkaset milionow są be, a nie cacy, bo nie mają serca dla Legii i inwestorzy serca z Zylety i Wschodniej sa cacy, bo jak w przypadku Craxy przyniosa zysk rzedu - jak w przypadku Craxy_ 50 tysiecy zlotych (!) albo 15 mln - jak w Legii (!)

(czyli tak naprawde w realu góra 500.00 tysiecy zlotych, czyli 10 razy wiecej niz zainwestowali kibice Craxy).

Dziesciokrotnie wieksza inwestycja kibicow Legii (wieksza niz kibicow Craxy), przynioslaby zysk 500.000 zlotych.

To o takich inwestorach na poczatku konfiktu z Pudlem mowil Lesny?

Za 500.000 tysiecy zlotych to Elteemiak nawet nie zalozy bialych skarpet pod sandaly przed wypadem do Ghany w posuzkiwaniu nowego Sulleya.
Generał broni
 • 2 / 0
Nie chce paruset milionow złotych bo nie uda się zbudować klubu w ten sposób .No Prezes pojechal .Budzet plus dobre zarzadzanie musi dac efekt .
Czym dłużnej będzie we władzach Legi Leśnodorski Legia będzie się staczała.
W Europie to o ile wiem to tylko Barcelona nie posiada właściciela , a rolę te pełnią mieszkańcy Barcelony. w Polsce jest to niemożliwe. jesteśmy po pierwsze za biedni ,po wtóre Warszawa to niestety największa wieś w Polsce, a jak wiemy dla większości własna działka dom to cel , a nie wkładanie pieniędzy w klub z którym go nic emocjonalnie nie łączy, chyba ze szpan.
Chyba ze za kibiców uznamy członków mafii, którzy będą mieli gdzie prac swoje brudne pieniądze.
~Prawnik stojący z boku
 • 0 / 0
Socios w Realu Madryt.
Młodszy chorąży
 • 13 / 0
Corleone chyba upadł na głowę. Sprzedaż części akcji fanom? Rany...

Wolałbym zobaczyć na koszulkach Fly Emirates,
Ja nie pogardziłbym i Gazpromem...
~Stary kibic
 • 3 / 0
Ci inwestorzy, to Pruszków czy Wołomin? Lepiej od razu powiedzieć niż czekać aż znowu pan Masa wyłoży kawę na ławę.
~malin
 • 1 / 0
Na Pana trzeba sobie zasłużyć,zaden bandyta nie zasluguje na Pan.
Dodam, ze w wersji Lesnego ta zrzutka kibicow przynioslaby Legii 15 mln zlotych, czyli niecale 4 mln euro. W BARDZO optymistycznej wersji. Bo jak mowi Pudel: "W 2012 r. z ponad 73 tys. akcji Cracovii sprzedano, za około 52 tys. zł, zaledwie 112. "

No ale zalozmy, ze akcja Legijna przenioslaby super skutek w postaci 3 mln euro. Jak to sie ma to tej estymacji:

Najpierw:
"Bogaty szejk czy oligarcha może dołożyć kilkaset milionów, ale nie znam przypadku, by dzięki temu zbudował dobrze funkcjonującą organizację "

Potem:

"jeśli potrzebujemy 15 mln zł, 15 tys. kibiców musi wydać po 1000 zł. To realne."

Kilkaset milionow euro porownywac z 15 mln zlotych (czyli z 4 mln euro)?
Kilkaset milionow kontra 4 miliony?

Niezla wizja.

Ide sie uchlac. Po prostu nie rozumiem. Gdzies mnie ta wizja przerasta, za mały jestem, zeby to skumac.
Ale zaczyna śmierdzieć w tym klubie. Z tej kasy za LM nic nie będzie bo rozejdzie się po odchodzących właścicielach Legii. To było pewne, że przyszli tu aby awansować do LM, zarobić, a potem sprokurować konflikt żeby mieć dobry pretekst do odejścia z Legii. Sprytne

"— Prawdziwymi właścicielami Legii Warszawa są osoby, które inwestują w nią swoje emocje. Chciałbym więc oddać klub w ręce kibiców. Dziś nie wiem, ile procent, nie wiem, za ile, ale wiem, że byłoby to najzdrowsze rozwiązanie, zresztą wcześniej wstępnie dyskutowane. Mamy wzorce ze świata, możemy z nich korzystać. Taka jest więc moja propozycja: upublicznienie klubu i sprzedaż części akcji fanom. Zbudowanie stabilnego układu, a taki byłby, gdybyśmy wybrali ścieżkę włączenia do grona właścicieli kibiców, może tylko pomóc zbudować długoterminowy sukces — uważa Bogusław Leśnodorski."
~Krzysiek111
 • 1 / 0
1.Jesteśmy krajem ze wschodu.
2.Nasza piłka klubowa przebiła poziom dna
3.PZPN ani Ekstraklasa nic nie robią , aby zwiększać budżety klubów - dojąc je jeszcze z kasy pobierając % od transferów zagranicznych.
4. 1% kiboli naszego klubu robi większy szum , niż pozostałe 99%. Oczywiście negatywny.
5.Miasto Warszawa drenuje klubową kasę (podatek od nieruchomości) + horrendalnie wysoki czynsz za stadion
6.Właściciele klubu nie zgadzają się w fundamentalnych dla niego kwestiach.
7.Wiecznie roszczeniowa postawa dużych grup kibiców.

O jakim szejku więc mowa ? Jedyna opcja z szejkiem jest taka jak przy Ł3 wybudują McDonalds.
""Bogaty szejk czy oligarcha może dołożyć kilkaset milionów, ale nie znam przypadku, by dzięki temu zbudował dobrze funkcjonującą organizację"

Tak spojrzalem na tabele ligi angielskiej, ManCity na pierwszym miejscu, Chelsea na trzecim.
Nie widze, zeby tam inwestycje poszly w bloto, choc przed przyjsciem bogatych inwestorow, jakos Chelsea i ManCity marniej przedly? Nie znam sie, tak tylko pytam
~Xxxxx123
 • 0 / 0
Chelsea była jedną z silniejszych drużyn wtedy w Anglii, natomiast City totalnym przecietniakiem
@XXXX
dzieki za info. Jak pisalem nieraz, na ligach zagranicznych sie goovno znam. Kojarzylem tylko metnie z przeszlosci, ze Chelsea przed Abramowiczem przedla bardzo marnie, a ManCity przed szejkami tez.
Chelsea to był typowy średniak w Premiership przed przyjściem Abramowicza. Zmiany po wejściu oligarchy można w jakimś sensie porównać z Wisłą Kraków po wejściu Cupiała czyli wiele transferów i szybki skok jakościowy. Sukcesy przyszły niebawem.
~Xxxxx123
 • 0 / 0
@TLW - Abramowicz przejął Chelsea w 2003r. Od sezonu 96-97 do tego czasu Chelsea ani razu nie zajęła miejsca niższego niż 6 i 2 razy zdobyła puchar kraju. Sredniakiem bym tego nie nazwał
Xxxxx123
Przed Romkiem Chelsea raz była mistrzem Anglii. Wcześniej zawsze byli półkę niżej niż MU, Arsenal czy Liverpool.
"Bogaty szejk czy oligarcha może dołożyć kilkaset milionów, ale nie znam przypadku, by dzięki temu zbudował dobrze funkcjonującą organizację (...) Chciałbym więc oddać klub w ręce kibiców."

W sumie jest to jakis pomysl, zeby w Legie nie zainwestowano 500 mln dolarow od obcych szejkow, tylko polska zrzutka z Zylety i Wschodniej. Ja bym dorzucil sklep na Lazienkowskiej z bielizna damska, moj stryj Stefan ma pomysl na nowoczesne hotdogi, ale krajowe, z polskiej kielbasy.

I tak, krok po kroku, zbudujemy Nową Rzeczywistosc.

I koniecznie konkurs mokrego podkoszulka w przerwach miedzy me czami, ale tylko dla polskich fanek Legii, a nie jakies obce przybledy.
~Kumaty
 • 2 / 0
Jeszcze mały sklepik z racami i innymi gadżetami typu kominiarki,ochraniacze na buty,rekawiczki jednorazowe ewentualnie pelerynki foliowe przeciwdeszczowe obowiazkowo białe.
~ErniBielany
 • 0 / 3
Człowieku co ty za głupoty piszesz? Oddać klub kibicom, to znaczy sprzedać część akcji kibicom. Jakie SKLW? Śmiechu warte.
~koorfa
 • 2 / 0
Chora sytuacja, jak do zarządu wejdą kibole to będzie koniec Legii.
~ErniBielany
 • 0 / 1
Czy Ty wiesz o czym piszesz?
Jacy inwestorzy zechca włożyć swoje pieniadze w klub targany konfliktami, gdzie właściciele piara brudy publicznie, a ''kumata tłuszcza'' konsekwentnie pracuje na wyrzucenie klubu z pucharów I tym samym na odciencie jedynych funduszy pozwalajacych na rozwój? Przy obecnym ''kursie'', ''Legijne akcje'' szybko zostały by zdegradowane do wartości śmieciowej. Zaiste chory pomysł.
~metaxik
 • 0 / 3
a ty chodzisz na mecze ze tak się udzielasz? chyba czytasz wyrznie ze sa chetni na nasz klub i zawsze byli trzeba tylko uważać zeby jakies korpo krzak tego nie przeją bo moze to skonczyc sie katastrofa fajna inicjatywa by troche akcji zostało w rekach kibiców bo w przeciwnym razie drugie iti sie pojawi i zamiast meczy bedziemy mieli tance z gwiazdami i inne festyny na stadionie.
~rach-ciach-ciach
 • 0 / 0
Wręcz przeciwnie - pomysł idealny, zwłaszcza zakładając, że znaleźliby się chętni na nabycie 100% podaży akcji. Biorąc po uwagę to co się dzieje na giełdzie i najpewniej brak chętnych na nabycie akcji na rynku wtórnym, cena zacznie diametralnie spadać, aż do momentu, gdy klub zgłosi wezwanie do wykupu akcji za cenę znacznie niższą, niż uzyskana w dniu wprowadzenia akcji na rynek. Generalnie czysty biznes.
A jakieś konkretne przykłady tych ''chętnych'' podasz?
Opcja ''podstępnego wydojenia'' kibiców z pieniędzy nie zabardzo poprawiłaby atmosferę wokół klubu.
Major
 • 3 / 0
dobra no i teraz gdzie są Ci mistrzowie którzy się ze mnie śmiali kiedy pisałem o tym kilka lat temu jak Leśnodorski przychodzil?
~metaxik
 • 1 / 0
kila lat temu hahaha to ja ciebie tu nie widziałem
Major
 • 1 / 0
możesz mieć rację .... patrząc na to, ze Twój nick widze po raz pierwszy tu, to fakt mozesz miec racje.
~Wola(L)Fans
 • 0 / 0
Byłeś w Madrycie?
~Www
 • 0 / 0
To faktycznie metaxik moze miec race ze Cie nie widział, skoro widzisz po raz pierwszy. Moze miec racje...
~Wilk
 • 0 / 0
Wstydu nie ma.