Boruc najlepszy, niepewny Fabiański

14.04.2009 09:18

(akt. 17.12.2018 22:31)

<b>Artur Boruc</b> nie ustrzegł Celtiku przed stratą punktów, ale trudno go winić za kapitulację przy wyśmienitym strzale <b>Bruno Aguiara</b>. Puszczona bramka nie przeszkodziła stacji BBC w wybraniu Boruca najlepszym graczem meczu doceniając kilka znakomitych interwencji Polaka. Cały mecz w barwach Arsenalu rozegrał także <b>Łukasz Fabiański</b>. "Kanonierzy" wygrali 4:1 z Wigan, ale były bramkarz Legii jest krytykowany w prasie zarówno za puszczoną bramkę jaki i sytuację, kiedy <b>Mido</b> ubiegł go przed polem karnym.
Z kolei Dundee United Łukasza Załuski pokonało na wyjeździe Hamilton Academicial, a 27-letni bramkarz po raz dziewiąty w sezonie zachował czyste konto. Inny były golkiper Legii Grzegorz Szamotulski przez 90 minut bronił bramki Hibernian w meczu przeciwko St. Mirren. Skapitulował tylko raz w 28. minucie po strzale Dormana i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. VFL Bochum bez udziału Marcina Mięciela wygrało na wyjeździe z rewelacją rundy jesiennej Bundesligi Hoffenheim 3:0. IFK Norrköping przegrało w lidze szwedzkiej z Assyriska 0:3. Marcin Burkhardt nie zagrał w tym meczu. Porażkę odniosła także ekipa Dawida Janczyka w lidze belgijskiej. Lokeren uległo 0:1 w meczu wyjazdowym Standardowi Liege. Cenne zwycięstwo odniosło Southampton Marka Saganowskiego. "Święci" wygrali 1:0 z Crystal Palace, caly mecz rozegrał były napastnik Legii. Jego drużyna nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli ale do lokaty gwarantującej utrzymanie brakuje już tylko dwa punkty. W Grecji Iraklis Saloniki pokonał 2:1 Asteras Tripolis. Całe spotkanie rozegrał Wojciech Kowalewski. W meczu nie wystąpił Aleksandar Vuković. Zwycięstwo odniósł także Aris Saloniki 1:0 w spotkaniu z AEK Ateny, niestety bez pomocy Piotra Włodarczyka. Pełne 90 minut w barwach Panathinaikosu rozegrał Jakub Wawrzyniak, ale "Koniczynki" po raz kolejny nie odniosły zwycięstwa i tylko bezbramkowo zremisowały z Panserraikosem.