Bramka Surmy, dobry mecz Szamotulskiego

Macin Szymczyk

15.03.2009 08:43

(akt. 18.12.2018 02:00)

Były kapitan Legii Warszawa <b>Łukasz Surma</b> zdobył pierwszą bramkę po powrocie do Polski. Po rzucie wolnym pika trafiła w mur i powstało zamieszanie w polu karnym. Do futbolówki najszybciej dopadł "Surmik" i tuż przy słupku umieścił ją w siatce. Był to gol na otarcie łez, Lechia, której barw broni Surma uległa Cracovii 1:3. Mnóstwo pracy w meczu szkockiej Premier League miał inny były legionista <b>Grzegorz Szamotulski</b>. Jego Hibernian pokonał Hearts 1:0, "Szamo wybronił wiele znakomitych sytuacji, dwa razy z pomocą przychodziła mu poprzeczka.
W barwach VfL Bochum przez 64 minuty wystąpił Marcin Mięciel ale nie pomógł swojemu klubowi, który przegrał na własnym stadionie 0:3 z Bayernem Monachium. Inny były napastnik Legii Marek Saganowski zagrał przez pełne 90 minut dla Southampton ale gola nie zdobył i "Święci" zaledwie zremisowali u siebie z Queens Park. Bez swój mecz zakończył również Dawid Janczyk, który wyszedł w wyjściowej jedenastce Lokoren. Jego ekipa bezbramkowo zremisowała z Charleroi. W 84 minucie meczu na murawie w barwach Arisu Saloniki pojawił się Piotr Włodarczyk, ale nie zdążył on pomóc swojemu zespołowi, który przegrał na własnym stadionie z ekipą Scody Xanthi 0:1. Efektowne zwycięstwo Arsenalu nad Blackburn Rovers Łukasz Fabiański obserwował z ławki rezerwowych.