07.03.2024 09:00

(akt. 06.03.2024 19:10)

Carlitos został piłkarzem Astany, Radosław Majecki zatrzymał PSG, a Jacek Magiera przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Oto, co słychać u byłych piłkarzy i trenerów Legii.

Carlitos piłkarzem Astany

Carlitos został nowym zawodnikiem Astany. Hiszpan związał się ze stołecznym zespołem rocznym kontraktem. Na transfer zapracował świetną grą w Grecji w barwach PAS Lamia, dla którego zagrał 22 mecze, strzelił 10 goli i wywalczył 4 asysty. 33-latek zdążył już zadebiutować w nowych barwach – zagrał 66 minut w spotkaniu ligowym z FK Żetysu (2:0).

Majecki zatrzymał PSG

Radosław Majecki znakomicie wykorzystuje szansę w AS Monaco. Po bardzo dobrym występie przeciwko RC Lens, pokazał się z jeszcze lepszej strony w hicie z Paris Saint-Germain (0:0). Miał 7 udanych interwencji, z czego aż 5 po uderzeniach z pola karnego. W dużej mierze to dzięki niemu zespół z Księstwa nie stracił gola w rywalizacji z mistrzami Francji. Sofascore ocenił jego grę na 8.4, co jest drugą najlepszą średnią spośród wszystkich zawodników obu drużyn – lepszy był jedynie Gianluigi Donnarumma (8.5).

Magiera na dłużej w Śląsku

Jacek Magiera zdecydował się przedłużyć kontrakt ze Śląskiem Wrocław do 30 czerwca 2026 roku. Decyzja władz klubu nie powinna być zaskoczeniem, gdyż 47-latek wykonuje tam bardzo dobrą robotę. Pod jego wodzą zespół z Dolnego Śląska, będąc w trudnej sytuacji, utrzymał się w lidze, a obecnie jest liderem Ekstraklasy z 3 punktami przewagi nad drugą Jagiellonią Białystok.

Dobra forma Kulenovicia

Sandro Kulenović (Dinamo Zagrzeb) potwierdza ostatnio, że jest w świetnej formie. 24-latek strzelił gola w wygranym 4:0 meczu Pucharu Chorwacji z HNK Gorica, a 4 dni później ponownie trafił do siatki, tym razem w spotkaniu ligowym z Osijek. Gol byłego piłkarza Legii okazał się szczególnie ważny, gdyż zapewnił jego drużynie cenny remis. Kulenović zagrał w tym sezonie 22 razy i zdobył 6 bramek.

Dublet Makowskiego

W 1/8 finału Pucharu Węgier Kisvarda wygrała 3:0 z Tiszakecskei LC i bez większych problemów awansowała do kolejnej rundy. Jednym z najlepszych piłkarzy na boisku był Rafał Makowski, który ustrzelił dublet. Dla 27-latka były to pierwsze trafienia w sezonie.

Gol i asysta Yaxshiboyeva

Na inaugurację nowego sezonu ligi kazachskiej Ordabasy Szymkent wygrały aż 5:0 z Szachtiorem Karaganda. Świetnie zaprezentował się Jasurbek Yaxshiboyev, który najpierw asystował przy golu Shokhboza Umarova, a pod koniec pierwszej połowy zdobył pierwszą bramkę w nowych barwach.

>

Debiut Charatina

Ihor Charatin zadebiutował w Dunajskiej Stredzie. Ukrainiec znalazł się w pierwszym składzie na mecz ligi słowackiej z Żyliną, lecz już w przerwie został zmieniony, a w jego miejsce na boisku pojawił się Milan Vitalis. Przez 45 minut wygrał 2 z 6 pojedynków z rywalem, miał 1 przechwyt, 3 razy stracił piłkę i podawał z celnością 91%.

Świetna forma strzelecka

Dobrą formą strzelecką popisało się aż siedmiu piłkarzy z przeszłością w Legii. Po jednym golu dla swoich drużyn strzelili Armando Sadiku (Mohun Bagan), Waleri Kazaiszwili (Shandong Luneng), Iuri Medeiros (Al-Nasr), Robert Pich (Othellos), Kacper Kostorz (Den Bosch), Salvador Agra (Boavista) i Konrad Michalak (Ohod Club). Warto wyróżnić trafienie "Vako", który pokonał bramkarza technicznym strzałem z dystansu.

Grosicki piłkarzem lutego

Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) został wybrany najlepszym piłkarzem lutego w PKO Ekstraklasie. Kapitan "Portowców" zagrał w ubiegłym miesiącu w 3 meczach, strzelił 2 gole i miał tyle samo asyst. Co ciekawe, dla "Grosika" to pierwsza taka nagroda od 15 lat.

Najgorsze transfery ostatnich lat

Ivan Obradović
1/13 Steeven Langil najlepiej w Legii zagrał na … pianinie, kiedy legioniści lecieli do Dublina na mecz z Dundalk w ostatniej fazie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Potem było źle lub jeszcze gorzej. Palił sziszę, zarzucał rasizm. Z jakiego kraju pochodził i barwy reprezentował Langil?