Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

31.05.2022 09:00

(akt. 31.05.2022 12:23)

Luquinhas ustrzelił dublet, Aleksandar Prijović został mistrzem Australii, a drużyna Cafu awansowała do Premier League. Co słychać u byłych legionistów?

Dublet i asysta

Luquinhas znowu potwierdził, że jest w bardzo dobrej formie. Najpierw Brazylijczyk asystował przy trzecim golu dla New York Red Bulls w starciu Charlotte FC (3:1), a kilka dni później ustrzelił dublet w meczu MLS przeciwko DC United (4:1). Pierwszą bramkę zdobył na początku drugiej połowy. Miał dużo wolnego miejsca na jedenastym metrze i uderzył z woleja w lewy, dolny róg bramki. Na strzelenie drugiego gola potrzebował zaledwie czterech minut. Dopadł do piłki wybitej przez obrońcę i trafił w lewe okienko bramki. W barwach drużyny z Nowego Jorku zagrał jak dotąd 15 spotkań, strzelił 5 goli i miał tyle samo asyst.

Prijović mistrzem Australii

Western United wygrał w finale fazy play-off 2:0 z Melbourne City i po raz pierwszy w swojej historii został mistrzem Australii. Wynik spotkania ustalił w 30. minucie Aleksandar Prijović. Serb wykorzystał błąd obrońcy w kryciu i z zimną krwią wykończył akcję. W swoim pierwszym sezonie w Australii zagrał w 27 meczach, w których strzelił 13 goli i miał 6 asyst.

Nottingham Forest wraca do Premier League

Po 23 latach Nottingham Forest znowu zagra w Premier League. "The Tricky Trees" wygrali w finale play-off z Huddersfield Town 1:0. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział były piłkarz Legii, Cafu. Przez większość sezonu Portugalczyk pełnił rolę rezerwowego. Wystąpił w 21 meczach, zdobył bramkę i miał jedną asystę.

Drużyna Sa Pinto spadła z ligi

Prowadzone przez Ricardo Sa Pinto Moreirense okazało się słabsze w barażu o utrzymanie od CD Chaves i spadło z ligi. Pod wodzą Portugalczyka wygrali 5 spotkań, raz zremisowali i 11 razy musieli uznać wyższość rywala. Klub z Moreira de Conegos zagra w Segunda Liga po raz pierwszy od ośmiu lat.

Gol Novikovasa

BB Erzurumspor nie zdołał odrobić strat z pierwszego meczu z Istanbulsporem, kiedy przegrali 2:4. W rewanżu "Dadaslar" wygrali 1:0 po golu Arvydasa Novikovasa z rzutu karnego i stracili już szanse na awans do tureckiej Super Lig. Novikovas może jednak zaliczyć ten sezon do udanych. W 31 meczach strzelił 9 goli i 4 razy asystował przy golach kolegów z drużyny.

Piąte trafienie Kazaiszwiliego

W 15. kolejce K League 1 Ulsan Hyundai wygrał na wyjeździe z Suwon FC 2:1. Jedną z bramek dla "Tygrysów" zdobył Waleri Kazaiszwili. "Vako" przełożył sobie piłkę na prawą nogę i oddał techniczny strzał w prawe okienko bramki. Dla 29-latka było to piąte trafienie w tym sezonie.